co na eshop?

Sekcia: Ostatné 11.09.2007 | 20:28
Avatar Mirrec ubuntu 8.10  Používateľ
Dobry.

chcel by som sa vas spytat jak narocne je si urobit vlastny eshop. Hlavne co sa tyka programovania. Programujem uz dost dlho v php, ovladam mysql a html a css je samozrejmostou.

lebo ako ked som sa nad tym zamyslal tak to nevyzera nejako zlozito akurat neviem ako treba porobit napojenie na bankove systemy, resp. to aby zakaznik zaplatil predom na ucet a potom sa zacala vybavovat dodavka.

ak mate niekto nejake skusenosti s prevadzovanim pripadne naprogramovaniem eshopu bol by som velmi vdacny keby ste mi sem napisali par slov.

dakujem:)
    • Re: co na eshop? 11.09.2007 | 22:21
      Avatar stanley666 Mandriva 2010.2 (Free)  Používateľ
      v prvom rade, by som sa zaoberal zabezpecenim stranky pri zadávaní bankových údajov, a čo sa týka bankových prevodov, to musis poziadať banku o to, aby, ak tvoj zakaznik si nieco objedna a vyberie si sposob platenia TatraPay ho po zadani udajov prihlasilo do jeho uctu a otvorilo uz pripravenu transakciu, kde len zada znaky z Grid Karty..a hned ho prepne naspat na stranku....neviem ako sa to povolenie presne vola...ale to bude najvacsi problem...ostatne ako tak citam, co vsetko ovladas v pohode zmaknes...
      I love Linux and I hate Windows..:-)) ICQ: 465-752-783
      • Re: co na eshop? 11.09.2007 | 22:26
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        no neviem ako chces spravit to, aby ti kontroloval z banky, ci to uz je uhradene :) inac ostatne nie je problem... Ak na to prides, tak daj prosim vediet, zide sa aj ostatnym.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: co na eshop? 11.09.2007 | 22:29
          still   Návštevník
          hmm.. vypis z banky na mail?
          • Re: co na eshop? 12.09.2007 | 13:56
            Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
            vypis s banky na mail je prakticky nemožne uskutočiniť pretože nemaš overenie totožnosti a naviše može dojsť ku uniku sukromných info :)
            ked nevieš, tak nefušuj
            • Re: co na eshop? 12.09.2007 | 14:01
              Avatar Mirrec ubuntu 8.10  Používateľ
              hm... tak ako sa potom riesia tieto eshopy? neviete niekto poradit? dakujem vopred
              • Re: co na eshop? 12.09.2007 | 14:03
                Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                kedy si ty videl vipis z banky zaslany na mail ?...zrejme myslíš vypis z košíku ;)
                ked nevieš, tak nefušuj
              • Re: co na eshop? 12.09.2007 | 14:10
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                to sa pytam aj ja :). No uvidi sa, ked budem mat TatraPay/CardPay
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: co na eshop? 12.09.2007 | 14:31
                  Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                  hmm ty si myslíš že banka ti zašle na dany mail výpis z konta (účtu) ?
                  ved keby ti to nosil holub tak by to bolo bezpečnejšie :D
                  ked nevieš, tak nefušuj
                  • Re: co na eshop? 12.09.2007 | 15:06
                    still   Návštevník
                    a sifrovana, podpisovana komunikacia uz zanikla?
                  • Re: co na eshop? 12.09.2007 | 15:13
                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                    nie, ale ked to budem mat, tak to zacnem riesit
                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: co na eshop? 12.09.2007 | 14:01
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      nestačia ti tie košíky ktore su už nakodené ?
      ked nevieš, tak nefušuj
      • Re: co na eshop? 12.09.2007 | 14:20
        still   Návštevník
        nejaky ten eshop uz mam za sebou, sice zatial bez online platby, preto ta notifikacia mailom s otaznikom na konci ;-)
        treba sa teda spytat priamo konkretnej banky, urcite maju s tym svoje skusenosti a velmi radi poradia.

        a co sa tyka kosika, najlepsi je $_SESSION["kosik"] :-D
    • Re: co na eshop? 12.09.2007 | 18:48
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      skus cez paypal