chybny script mtop

Sekcia: Ostatné 13.09.2007 | 00:40
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
prosim vas stale ak dam nieco instalovat to je jedno cez co tak nacita a potom uz len nabehne tabulka alebo napise ze

E: mtop: podproces post-installation script vrátil chybový kód 1

prosim vas ako to mam opravyt alebo ako odstranit chybu ???
    • Re: chybny script mtop 13.09.2007 | 20:57
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      a distribucia?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: chybny script mtop 13.09.2007 | 21:36
        WlaSaTy   Návštevník
        a aký balíček, teda či je pre tú distribúciu :) repozitáre majú totižto takýmto chybám zabrániť.
        • Re: chybny script mtop 14.09.2007 | 00:18
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          ach prepacte zabudol som napisat distribuciu Ubuntu 6.1 no len mne to pise stale je jedno ci instalujem cez terminal alebo cez synaptic stale ta ista chyba :(
          • Re: chybny script mtop 14.09.2007 | 00:52
            WlaSaTy   Návštevník
            nechce sa mi veriť že by si nik nevšimol takúto chybu za posledný rok. akým spôsobom to bolo inštalované, z repozitárov alebo cez ručne sťiahnutý balík?

            a čo napíše príkaz:
            LC_ALL=C apt-get install mtop
            boli pridavané nejaké nepodporované repozitáre ktoré sa tvária ako vylepšenia pre distribúciu?
            • Re: chybny script mtop 14.09.2007 | 01:13
              Avatar Miro Archlinux  Používateľ
              no takze instaloval som cez synaptic ssh no a od vtedy to uz nejde skusal som uz rozne veci instalovat a nejd stale no ja neviem ale fakt a instalacia nebola niako prerusena no ak dam ten prikaz tak skonci to takto

              Reading package lists... Done
              Building dependency tree
              Reading state information... Done
              mtop is already the newest version.
              The following packages were automatically installed and are no longer required:
              unrar-free libsvn0 kdesvn-kio-plugins libvte2.0-cil beep-media-player
              libsvnqt2 libx11-protocol-perl xtightvncviewer libsdl-image1.2
              Use 'apt-get autoremove' to remove them.
              0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
              1 not fully installed or removed.
              Need to get 0B of archives.
              After unpacking 0B of additional disk space will be used.
              Setting up mtop (0.6.6-1) ...
              ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)
              ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)
              dpkg: error processing mtop (--configure):
              subprocess post-installation script returned error exit status 1
              Errors were encountered while processing:
              mtop
              E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

              no boli myslis ze beryl moze toto robyt ??? lebo mam ho teras spusteny sice moze byt lebo to bol ten isty den instalovany aj beryl
              • Re: chybny script mtop 14.09.2007 | 01:27
                WlaSaTy   Návštevník
                jeeškovy voči:
                :mtop is already the newest version.
                :ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)
                :dpkg: error processing mtop (--configure):
                :subprocess post-installation script returned error exit status 1

                zaujímalo by ma ako sa prezentovali tieto riadky v slovenčine, veď tebe nebeží mysql (je nedostupný cez fifo socket) a preto sa nemohol daný balík po inštalácii skonfigurovať i keď je už nainštalovaný na najnovšiu verziu.

                • Re: chybny script mtop 14.09.2007 | 01:29
                  Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                  prepac ale niesom este expert :) da sa to neako odstranit ??? ta zavada ?? :)
                  • Re: chybny script mtop 14.09.2007 | 01:53
                    WlaSaTy   Návštevník
                    aha, ty chceš sledovať vyťaženie databázy na počet transakcií (či na čo sa s tým vlastne pozerá) a nevieš či ti beží príslušný databázový server. nepomýlil si s to s príkazom htop, respektíve ntop?
                    • Re: chybny script mtop 14.09.2007 | 20:04
                      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                      nie nie ja ked nieco chcem nainstalovat tak my toto napise a nemozem nic nainstalovat ako to mam odstranit ??? vobec nemozem nic instalovat
                      • Re: chybny script mtop 14.09.2007 | 20:55
                        WlaSaTy   Návštevník
                        a čo znamená niečo? pýtal si sa na korektný problém, chybu už poznáme. k tomu mtop-u, beží ti vôbec mysql databáza? asi nie, málokto vypina lokálne mysql socket a tým pádom konfigurácia programu z balíka mtop jednoducho nemôže zbehnúť, nemá sa ako pripojiť na databázu. tak si tú databázu zapni ak juchceš monitorovať.

                        a k ostatným balíkom, no na výber máš dve možnosti:
                        1) tváriť sa že to nefunguje a nehať to tak
                        2) prečítať si tú chybu a zaiadiť sa podľa nej, alebo ak nevieš tak sa opýtať na to čo to po tebe chce.

                        možnosť č.1 si už vyskúšal a ako vidíš tak mala nulový účinok na vyriešenie problému, teraz je rad na možnosť č.2.
                        • Re: chybny script mtop 14.09.2007 | 21:32
                          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                          ty si ma nepochopyl ja som nic neprestavoval instaloval som iba ssh a pocas instalacie my vypysalo danu chybu ktoru som pisal hore a ja som len chcel vediet ako ju mam odstranit tu chybu alebo co ju moze sposobovat ja ti vravym ze niesom expret nepoznam cely sytem ja som len chcel poradit no vydim ze tu som to asi marne skusal a asi aj musim reinstall linux
                          • Re: chybny script mtop 14.09.2007 | 21:38
                            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                            a este k tomu mysql ked som ho dal do terminalu tak my vypisalo toto

                            ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)


                            ty ma asi nechapes ja len ked chcem nieco instalovat tak nemozem pre tuto chybu
                            • Re: chybny script mtop 14.09.2007 | 22:04
                              WlaSaTy   Návštevník
                              áno, nechápeme sa, o chybe že sa konfigurácia nezdarila pre vypnutú mysql databázu sme sa bavili včera. ozaj nechceš si tú databázu radšej zapnúť alebo odinštalovať mtop nech to neblokuje ostatné inštalačné balíky? myslím že bez tohoto zásadného rozhodenia budeš stále stagnovať na možnosti 1.

                              ps.: ešte mi prosím ťa povedz načo využiješ nástroj na lokálny profiing databázy.
                              • Re: chybny script mtop 15.09.2007 | 01:23
                                Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                prosim ta nechaj to uz tak radsej som reinstaloval linux uz oki nabuduce to odinstalujem no teras uz je preinstalovany linux takze mozes to nechat tak