Zmena JADRA na linuxe

Sekcia: Ostatné 18.05.2005 | 18:07
Avatar JANY LINUX REDHAT 9  Používateľ
Stiahol som si na linuxe RedHat 9.0 nove jadro i386 ... 31, ktore mi odporucalo pri automatic update. RPM balik (toto nove i386 jadro) som si stiahol samostatne a nainstaloval som tento balik cez rpm -i jadro.rpm, vsetko prebehlo ok, bez chyb. Tento balik mam nainstalovany OK. Ako ale ozivim toto nove jadro na linuxe ? Pretoze povodne jadro bolo i386....21 a stale nadalej mi hlasi pri nabehu, logine ze je toto stare jadro z 21 na konci..... Aj cez cat /proc/version mi hlasi stare jadro. Dik
    • Re: Zmena JADRA na linuxe 16.05.2005 | 23:54
      peter golis   Návštevník
      vyberies si ho v zavadzaci systemu (lilo/grub)
    • Re: Zmena JADRA na linuxe 17.05.2005 | 09:20
      Peter S.   Návštevník
      Ak ti ho ponúka zavádzač a môžeš si ho vybrať, tak je to OK, ak by si ho chcel mať ako default, musíš editovať - ak používaš grub - súbor grub.conf (pravdepodbne niekde v /boot ) a presunúť to nove jadro na prve miesto - stačí keď to presne opíšeš/skopíruješ.
      • Re: Re: Zmena JADRA na linuxe 17.05.2005 | 10:13
        tt   Návštevník
        obvykle sa to nove jadro do /boot/grub/grub.conf zapise ako prve, teda prva sekcia: title nieco root ..... staci v grob.conf prepisat hodnotu : default=0 (ak je prve, cislu je sa od 0 nie od 1 )
        • Re: Re: Re: Zmena JADRA na linuxe 17.05.2005 | 12:08
          peter golis   Návštevník
          podobne je to pre lilo, len polozka default vyzaduje nazov jadra, nie jeho cislo.
          • Re: Re: Re: Re: Zmena JADRA na linuxe 17.05.2005 | 23:55
            Avatar JANY LINUX REDHAT 9  Používateľ
            Mam nejake problemy: 1. nainstaloval som rpm noveho jadra, v /usr/src/nove_jadro mam zdrojaky, musel som vytvorit tzv. vmlinuz cez make vmlinuz ... to som potom prekopal do /boot/..... a upravil som ten zavadzac GRUB. OK. 2. ale este potrebuje to nove jadro pri starte tzv. file VMLINUZ.IMG ... a to k novemu jadru nemam a so povodnym IMG mi to nejde, hlasi mi to pri nabehi panik error ... TAKZE: Ako zozeniem IMG file k novemu jadru ? Ako ho vytvorim ? Alebo to moze ist aj so satrim IMG filom ale je problem pri kompilovani bzImage ? Dik za rady....
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zmena JADRA na linuxe 18.05.2005 | 00:41
              Peter   Návštevník
              mkinitrd creates filesystem images which are suitable for use as Linux initial ramdisk(initrd) images. Such images are often used for preloading the block device modules (such as IDE, SCSI or RAID) which are needed to access the root filesystem. mkinitrd automatically loads filesystem modules (such as ext3 and jbd), IDE modules,all scsi_hostadapter entries in /etc/modules.conf, and raid modules if the systems root partition is on raid, which makes it simple to build and use kernels using modular device drivers. --MKINITRD(8) To create the initrd, do the following: $ mkinitrd /boot/initrd-2.6.0.img 2.6.0 Some versions of mkinitrd may require other options to specify the location of the new kernel. On SuSe 9.0, for example, the following syntax is required: $ mkinitrd -k vmlinux-VERSION -i initrd-VERSION
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zmena JADRA na linuxe 18.05.2005 | 00:46
              peter golis   Návštevník
              takze si stiahol nie jadro, ale zdrojove kody jadra. ok pri preklade jadra si vytvoril vmlinuz, ale moduly asi nie. pricom jadro sa same skonfigurovalo. vzniknute jadro si skopiroval do /boot a zadal do konfiguracneho suboru pre grub. grub si pyta nejaky VMLINUZ.IMG a ako vyera ten konfiguracny subor pre grub? neviem, ale jadru ak sa zadava, tak initrd.img a ten sa vyraba cez mkinitrd.
        • Re: Re: Re: default 18.05.2005 | 00:08
          Peter S.   Návštevník
          musel som sa pozrieť do svojho grub.config-u a skutočne aj ja tam mám default=0, vôbec som si to doteraz nevšimol, a to často editujem tento súbor...
    • Re: Zmena JADRA na linuxe 18.05.2005 | 12:38
      JANY   Návštevník
      --> Po skompilovaní jadra musíte ešte skompilovať a nainštalovať moduly. To docielite sériou týchto príkazov: #make modules #make modules_install Toto som NEROBIL. Znamenato, ze to nove jadro asi nepojde ? Robil som iba "make bzImage" a vytvorilo sa mi nove jadro ... Ak vytvorim a nainstalujem tieto nove moduly pre nove jadro, stare jadro mi pojde v pohode ? Nepremastia sa stare moduly, moduly stareho jadra ? Ja by som potreboval, aby mi islo aj stare jadro. Este teda vytvorim IMG cez mkinitrd .... Tie moduly treba ?
      • Re: Re: Zmena JADRA na linuxe 18.05.2005 | 15:46
        peter golis   Návštevník
        jadro pojde, ale vsetky veci co su v moduloch (zvukovka, sietovka, usb radic, mozno aj grafika, a ...) nepojdu ak bolo dane jadro skonfigurovane modularne. A tym ze nebolo skonfigurovane ale pri preklade bola zobrana konfiguracia z beziaceho distribucneho jadra si mozeme byt isty ze to jadro je modularne. ved vsetky jadra standardne dodavane k beznym distribuciam su modularne. takze treba aj make modules. a az za tym mkinitrd. a na koniec to vsetko pridat do zavadzaca systemu
        • Re: Re: Re: Zmena JADRA na linuxe 18.05.2005 | 18:07
          JANY   Návštevník
          OK, DIK. Uz mi to je jasne, kompilacia jadra..... Bol som na skvelej prednaske.... ftp://share.sh.cvut.cz/Akce_SH/InstallFest_2003/Low_quality/ Kompilacia_jadra.AVI Fakt skvela prednaska .....