Ktora Distribucia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.09.2007 | 11:10
Avatar daktin   Používateľ
sorry pokial som to supol do zlej kategorie....chcem linux....paci sa mi napr Slax...ma len jednu chybicku ze tam neni nic na tahanie torrentov a samozrejme ze je to live cd....takze chcel by som nieco s neakym novym kernelom ( lebo mam celkom novy comp s novym chipsetom 965 a starsie to nepodporuju ) nieco na styl slaxu - teda user friendly a kde sa daju aj tahat torrenty....teda uplne najlepsie vybavenie : VLC, povedzme ze Kopete alebo nieco na ICQ , open office by tiez bodlo , a pekny by bol aj firefox ale nemusi--- v slaxe je konqueror a je v poho....a este by som rad nieco rychle....akoze nie nieco co bude mat 4 GB alebo to bude 10 hodin nabiehat...jo a graficke prostredie...no snad neake user friendly - v slaxe je KDE a celkom sa mi paci....a este sa vobec nerozumiem do instalacie softu ale co vidim tak vacsina je v packu tar.gz alebo take nieco a napr slax ma specialne moduly .mo soo ..........tar.gz je mi teda na nic takze rad by som mozno aj take nieco...diki...
    • Re: Ktora Distribucia 30.09.2007 | 11:31
      Avatar srigi   Používateľ
      Ako si uz na vlastnej kozi zistil, dobra distribucia je dobrou prave vtedy, ked je k dispozicii dostatocne tucny repozitar (teda tuto kvalitu ocenia hlavne zaciatocnici). Preto ti odporucim Linux Mint, ktory je kompatibilny s Ubuntu repozitarmi a ma defaultne nastavene a nainstalovane aj neslobodne aplikacie (w32 codecs, Java od Sunu, flash plugin --> YouTube). Instalacne CD ma 700MB.
    • Re: Ktora Distribucia 30.09.2007 | 12:46
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      fedora
    • Re: Ktora Distribucia 30.09.2007 | 14:05
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
    • Re: Ktora Distribucia 30.09.2007 | 14:34
      jjj   Návštevník
      100 ludi 100 chuti... vyskusaj viac distier a vyber si to prave pre teba ;)
      mne zavonal slackware na ktorom je postaveny slax a uz mi tu rozvoniava peknych par rokov ;)
    • Re: Ktora Distribucia 30.09.2007 | 15:06
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      takto dolezita otazka... chces system nainstalovany na pevnom disku, alebo live CD?
      • Re: Ktora Distribucia 30.09.2007 | 16:54
        Daktin1   Návštevník
        hej sak som to tam aj trocha napisal....ze slax ma to minus ze je live cd....
        • Re: Ktora Distribucia 30.09.2007 | 17:02
          ---   Návštevník
          skus pclinuxos , ma vsetko co si popisoval (to maju aj dalsie distra ,ale toto "bojuje" o miesto na vyslni spolu s ubuntu) .
          Instalacia balikov sa lisi podla toho na com je vystavane. Ak na debiane (ubuntu) tak pouziva .deb baliky , ten spomenuty pclinuxos je zalozene na mandrive a pouziva rpm baliky.
          Samozrejme kompilacia zo zdrojakov je mozna v kazdom distre. Ak sa chces vyhnut akejkolvek kompilacii (mozno okrem niecoho zivotne doleziteho= nova doska , novy ostatny HW) , tak sa poobzeraj po ubuntu ,ma urcite najviac hotovych balikov , ktore na par kliknuti nainstalujes.

          Pises ze slax je user friendly , o tom sa da velmi pochybovat. Zrejme si este nevidel naozajstne user friendly distro.
          • Re: Ktora Distribucia 30.09.2007 | 17:14
            Avatar srigi   Používateľ
            Ja by som ten vyber zuuzil na dve distra. Bud PCLinuxOS alebo nieco Ubuntu-based. Ak sa rozhodnes pre Ubuntu smer, chod do Linux Mint (sry Stano to tvoje distro je beta a nemam skusenosti ako tvoj Greenie nadetekuje grafiku.).
            • Re: Ktora Distribucia 30.09.2007 | 17:15
              Avatar srigi   Používateľ
              Teda ci nahodi aj propiertarny driver (ATI aj nVdia).
              • Re: Ktora Distribucia 30.09.2007 | 17:32
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                sucastou greenie nie su propietarne nvidia/amd(ati) ovladace. daju sa samozrejme jednoducho nainstalovat z netu cez sprievodcu.

                ja radim kusok pockat na greenie (ta beta co je na nete ma daleko od hotovosti). takze podla mna je dobry mint zatial...
                • Re: Ktora Distribucia 01.10.2007 | 07:52
                  darktin1   Návštevník
                  no skusil som ten pclinuxos, ale neako tiez nema spravny ovladac na grafiku ( mam ati x1950pro )
                  • Re: Ktora Distribucia 01.10.2007 | 10:24
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    skusal si sa kusok pitvat v /etc/X11/xorg.conf?

                    co presne je s tou grafikou?
                    • Re: Ktora Distribucia 02.10.2007 | 07:32
                      darktin1   Návštevník
                      no nemozem nastavit rozlisenie vacsie ako 800*600 osobne mam najradsej 85hz a 1152*864
                      • Re: Ktora Distribucia 02.10.2007 | 09:49
                        Avatar jaro openSuSE 10.2  Používateľ
                        Neviem, ale skus povedat aky mas hardware a to je dalsi bod, kde sa da smerovat -zuzit vyber
                      • Re: Ktora Distribucia 02.10.2007 | 11:09
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        otvor si ten subor a daj si vyhladat slovo "800". ten riadok kde to najdes nam sem skopiruj
                      • Re: Ktora Distribucia 02.10.2007 | 11:17
                        Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                        hod sem rovno cely Section "Screen" z xorg ..
                        ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: Ktora Distribucia 02.10.2007 | 22:34
            Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
            Mozem potvrdit vhodnost PCLinuxOS. Mal som doteraz Ubuntu a uz dlhsi cas som sa pohraval s myslienkou skusit tuto distribuciu. Tak isto ako K/Ubuntu je vhodna pre zaciatocnika. Odporucam navstivit pclinuxos.cz a stiahnut si tam pocestenu instalaciu. Istalacia je rychla a neinstaluju sa tam blbosti. Tie si kazdy nainstaluje sam :-) A to sa mi paci.
            • Re: Ktora Distribucia 03.10.2007 | 02:24
              Avatar david Debian Lenny  Používateľ
              vhodnost PClinuxosu ? je tiez otazne do akej miery je vhodne toto distro > napriklad > mne na booku nepresiel do X-iek, skusal som ho dnes na HP 6510b a nabootuje ale > nepozna sirokouhle rozlisenie (hned z live), nerozpoznal zvukovku.........skusal som ho vsak i na desktope(starsom) tu isiel vcelku v pohode az na malicke detaily....tym chcem povedat ze dost zalezi od kompu a od usera...
              dreamwalker
    • Re: Ktora Distribucia 02.10.2007 | 23:32
      skywaker   Návštevník
      skus zenwalk linux..................................

      www.zenwalk.org

      je to instalacne medium a je dostupne aj ako live teda zive medium... na vsetko je len jeden program.. da sa doinstalovat aj VLC.. graficke rozhranie je Xfce.. pre viac info www.xfce.org

      mozno by to bola prijemna zmena..
      • Re: Ktora Distribucia 02.10.2007 | 23:45
        Avatar srigi   Používateľ
        Zenwalk som skusal vcera. Ma dost neprehladny balickovac, v jednom momente sa da pracovat iba s jednym repozitarom, dost zdrcujuce. Ale inak pekne distro, taky natuneny Slackware.
    • Re: Ktora Distribucia 03.10.2007 | 11:46
      Avatar Jakub K. openSUSE 10.3  Používateľ
      Suhlasim s nazorom jjj : 100 ludi 100 chuti. Pre zaciatocnikov je naj nieco od Cannonical (ubuntu,kubuntu,etc.), ale nevidim dovod pouzivat ich ak uz jeuzivat aspon trochu pokrocily.
      Ja osobne som za openSUSE, pretoze ma podporu zo strany NOVELLu. Ale velmi sa mi pozdava Gentoo a Debian