ako v kocurkove

Sekcia: Ostatné 07.10.2007 | 21:31
zive.cz lamery   Návštevník
Pokud by si Vista připisovala každý měsíc tržní podíl kolem jednoho procenta, pak by s tímto systémem mohlo na konci roku pracovat kolem 10 procent osobních počítačů.

Určitě bude zajímavé sledovat, jak další prodeje Visty ovlivní rozhodnutí Microsoftu o prodloužení distribuce operačního programu Windows XP do konce června příštího roku. K tomuto kroku byla firma přinucena velkými výrobci osobních počítačů, kteří se odvolávali na masivní poptávku po starších Windows.

Konkurenční platforma Mac OS X malinko ztratila. V srpnu ji používalo 6,99 procent počítačů, v září 6,7 % PC. Operační systémy na bázi Linuxu a jiných svůj tržní podíl stále ztrácejí. Například v loni v listopadu je znalo 4,6 procenta osobních počítačů, letos v září již jen 3,39 procent computerů.
    • Re: ako v kocurkove 07.10.2007 | 22:38
      Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
      Neboj sa Visty pojdu. Len ich treba postupne usposobit na nelegalne pouzitie. Uz sa to pomaly zacina, viz odstranenie WGA z IE7, aby bolo dosiahnute vecsie rozsirenie tohto prehliadaca. Tu je videt kolko ludi ma nelegalny Windows. Maju povypinane automaticke aktualizovanie, by sa im ten IE uz davno nainstaloval a mal by vecsie podiely. A ked sa bude aj nadalej slabo predavat Vista, nieco podobne sa urobi aj s nou. Vsak kto iny by ju rozsiril, ako ti ktori ju budu mat doma nelegalne. Je to hnusna politika Microsoftu, ktora bohuzial, funguje stopercentne.
      • Re: ako v kocurkove 07.10.2007 | 23:40
        Martin   Návštevník
        Keďže aj zatupcovia M$ sa nedávno vyjadrili, že tolerovanie nelegálneho Windowsu je ich trhová stratégia, tak všetci, čo kedy platili za nelegálny Windows pokutu, by to mali napadnúť na súde a vymáhať vrátenie pokuty.
        • Re: ako v kocurkove 07.10.2007 | 23:53
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          no myslím že kvoli licencii by neuspeli ..
          ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: ako v kocurkove 08.10.2007 | 00:56
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            a aka je tak licencia?

            mozete mat nelegalnu kopiu, ak...

            je vsak pravda, ze microsoftu viac vyhovuje, ked vie cele slovensko robit iba s nelegalnym widnows, ako keby vsetci vedeli iba "ten linux"
            • Re: ako v kocurkove 08.10.2007 | 11:24
              Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
              to je pravda lenže ked maš nelegalny windows tak si hocikedy možu odteba vymahať pokutu ...a vtom je to blné pretože ked chvú peniaze tak spravia raziu a ked nie tak len nechajú windows dalej dominovať :(
              ked nevieš, tak nefušuj
              • Re: ako v kocurkove 08.10.2007 | 16:48
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                polozme sa takto na otazku: kedy nechcu? :)
                • Re: ako v kocurkove 08.10.2007 | 17:40
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Vidim to tak, bez publicity linux nikdy nebude na trhu ziadany.. Viem viem viem, open source, GNU licencie a tak.. ked sa nam nepaci ze malo ludi pouziva linux, nemame sa stazovat a pisat tu rozne zdlhave texty typu ,,co keby'' treba sa pustit do roboty, zacat firmam ponukat OS pripadne aj zadarmo ( ;) ) kazdy raz nejako zacinal a prave tymto treba zacat, ukazat ludom ze linux je cely zadarmo, vsetko je dostupne a je bezpecnejsi ako windows. ALE je tu velke ,,ale''. Ked sa zacne linux rozsirovat, kazdy bude chciet znova zbohatnut, bude sa vyvijat stale viac a viac komercnych distribucii a to sa mi pacit nebude. Mozno bude lepsie ked bude linux slobodny a bude ho pouzivat menej ludi, ako keby mal byt pouzivany no mala by ho spolocnost znicit, rozpredat a manipulovat s nim vo vysokych cenach. Tot moj nazor
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: ako v kocurkove 08.10.2007 | 17:51
                    Martin   Návštevník
                    Taká Mandriva má komerčnú verziu aj voľne šíriteľnú verziu, SuSE tiež, tak kde je problém?

                    Podľa mňa by bolo pre komerčné distribúcie schodnou cestou, keby sa dohodli, že si zaplatia občasné vysielanie spoločnej reklamy vo vysielaní napriklad malých regionálnych televízií. Problém by bol jedine v tom, keby niekto chcel záruku na komerčnú verziu Linuxu a poradenstvo - či by mu stačilo len poradenstvo cez internet (ak už má isté skúsenosti) alebo či by vyžadoval, aby mu v prípade potreby prišli vyladiť počítač osobne zamestnanci firmy (v prípade začiatočníkov).
                    Vo väčších mestách, kde sa ľahšie nájde nejaký ten linuxák, by to nemusel byť až taký problém, napríklad keby niekto poskytoval záručný servis a poradenstvo ako vedľajší pracovný pomer alebo prácu na dohodu.

                    Takže bez normálnej reklamy to asi nepôjde. Teda pôjde, ale len doterajším tempom.
                    • Re: ako v kocurkove 08.10.2007 | 19:12
                      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                      a kto by to platil
                      ked nevieš, tak nefušuj
                      • Re: ako v kocurkove 08.10.2007 | 20:10
                        ----   Návštevník
                        Dnes som robil v robote ukazku instalovania Linuxu a ono ma prekvapili otazky nie okolo hier (minimalne - aj to len nejake kartove a tie su tam) ale okolo open office, aplikacii na el obvody a tych tam je.
                        Jedine co ich trochu odradzalo bolo doinstalovavanie dalsich aplikacii, nastavovanie zdrojov / osobne si myslim ze je to nasledok next - next - yes - next - restart now/later
                        Prekvapilo ma ked viaceri povedali - "dam si to k windowsu"
                        • Re: ako v kocurkove 08.10.2007 | 20:17
                          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                          ake distro ? dufam že nie gentoo ? :D
                          ked nevieš, tak nefušuj
                          • Re: ako v kocurkove 08.10.2007 | 20:56
                            ----   Návštevník
                            Nie, nie

                            openSuSe 10.3 a M2007 powerpack :-))
                      • Re: ako v kocurkove 08.10.2007 | 23:26
                        Martin   Návštevník
                        Ten, kto by to chcel takto robiť. Ale je to len teoretická úvaha.
                        • Re: ako v kocurkove 08.10.2007 | 23:33
                          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                          no neviem reklama na linux distrá v telke by bola pecka :D
                          ked nevieš, tak nefušuj
                          • Re: ako v kocurkove 09.10.2007 | 00:26
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            bezny praci prasok = windows

                            znackovy praci prasok = linux

                            a mas to :)
                            • Re: ako v kocurkove 09.10.2007 | 00:52
                              Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
                              tak to je dobre
                              Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
                            • Re: ako v kocurkove 09.10.2007 | 10:02
                              Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                              o Linuxe som už počul ale o windose nie :D
                              ked nevieš, tak nefušuj
                          • Re: ako v kocurkove 09.10.2007 | 17:43
                            Martin   Návštevník
                            Treba si uvedomiť, že bez reklamy to v blízej budúcnosti asi naozaj nepôjde. Zbytočne budeme nadávať, že výrobcovia HW na Linux nemyslia, veḋ načo aj, keď na ňom nezarobia. Tu sa dá pomôcť len jeho väčším rozšírením. Inak o Linuxe budú vedieť len študenti IT a zopár fanatikov, prípadne tí, čo si chcú vyriešiť nelegálny M$.
                            Keď som bol s tlačiarňou v servise a povedal som, že mám Linux, tak chlapec za pultom sa na mňa pozrel ako keby som bol UFOnčan a placho a opatrne povedal, že má kamoša a ten sa venuje tým Linuxom.
                            Rozhodne tým však nemyslím reklamu v celoštátnych telkách, tam by sa si museli platiť iné pálky, nezmyselne vysoké, celkom by postačili malé regionálne televízie, v nich sa za odvysielanie reklamy platí pár stoviek. Ale ako som písal - musel by to byť produkt so zárukou, inak to je o ničom a len by z toho bola hanba.
    • Re: ako v kocurkove 09.10.2007 | 20:00
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Ja občas predám nejaké PC a nejaký laptop. Na každé PC inštalujem Ubuntu s voľnou partíciou pre WIN. Vždy vysvetlím že je to legálny OS aj s programami na ktorý nejdú vírusy a podobne. Na plochu dávam Stanov manuál + moju podporu. Zatiaľ ma nenapadá iné riešenie. Skúšal som niekedy pred 3 rokmi inzerovať no nedopadlo to dobre.
      • Re: ako v kocurkove 09.10.2007 | 22:51
        obycajny uzivatel   Návštevník
        Pouzival som aj ja Linux najskor Suse 9,1 , 10,0 , Mandrivu 2006 aj Ubuntu 7,04. Vela krat som potreboval pomoct a vo forum-e mi poradili. No naslo sa vela hlupakov , co na miesto pomoci odpalili cloveka a vysmiali sa mu. Tie priblble cinické odpovede, ktore nemali s problemom nic spolocne skutocne nemusim.
        Nepouzivam uz Linux asi pol roka, nepotrebujem citat ake som hovado, ... ked si s takym problemom nedokazem poradit. Myslel, ze linuxova komunita je spolocenstvo realne rozumnych a inteligentnych lidi vo vztahu ku „kolegom“ z linuxoveho prostredia. No nieje tak, a ak ano tak fakt iba miziva cast.
        • Re: ako v kocurkove 09.10.2007 | 23:05
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          To sa velmi cudujem. Myslel som, ze na platenej podpore sa uzivatelom nevysmievaju, ked nieco nevedia, hoci je to aj zakladna blbost, ktora je napisana v kazdom manuali.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: ako v kocurkove 10.10.2007 | 01:05
          Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
          Ono je ozaj treba sa naucit najprv hladat vo forach a az potom napisat svoj problem. Je az neuveritelne kolko krat sa tu rozoberaju veci o ktorych sa tu uz pisalo X krat. Potom sa necuduj ze tu niekomu prdnu nervy.
        • Re: ako v kocurkove 10.10.2007 | 16:23
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          poradim Ti vybornu vec ktora mi casto pomaha. je to klavesova skratka CTRL+F :)