zla instalacia wifi driveru rt2570 - zamrza (Ubuntu)

Sekcia: Hardware a Drivery 09.10.2007 | 14:46
onen   Návštevník
Ahoj.
Mam wifi USB kartu s chipsetom rt2570 (hlasi sa ako rausb0). Vsetko system (Ubuntu) rozoznaval bez problemov. Potreboval som na nej zmenit MAC adresu, ale nejde to. Na webe su ale upravene drivery, s ktorymi to ide. Tak som sa ponahlal, jeden stiahol, otvoril, dal make, make install,.. a po restarte ako zapojim tu USB wifi tak vsetko zhruba za sekundu uplne stuhne, nehybe sa ani mys, nejde vypnut, nic.
Vobec ma nenapadlo, ze tie moduly nie su hracka. Tak som myslel, ze to teda 'prepisem'. Stiahol som oficialny driver a debianovsky module-assistant, linux headers uz su tam a cez ten assistant som ten driver nainstaloval. No ale nepomaha a aj tak po zapojeni do USB vsetko zamrzne. Vdaka za kazdu radu, lebo nechce sa mi cele Ubuntu preinstalovat a vazne neviem kde moze byt chyba. Dik
    • Re: zla instalacia wifi driveru rt2570 - zamrza (Ubuntu) 09.10.2007 | 15:04
      onen   Návštevník
      Jedine co mam v kern.log je toto: Oct 9 12:57:04 PC1 kernel: [ 1296.488000] usb 2-2: new high speed USB device using ehci_hcd and address 4 Potom uz nic az po restarte.
    • Re: zla instalacia wifi driveru rt2570 - zamrza (Ubuntu) 09.10.2007 | 15:59
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      A čo tak skúsiť make uninstall. To by malo tie drivre odinštalovať
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: zla instalacia wifi driveru rt2570 - zamrza (Ubuntu) 10.10.2007 | 01:26
        onen   Návštevník
        PC1:~/Desktop/rt2570-1.1.0-b2/Module$ sudo make uninstall
        Password:
        make: *** No rule to make target `uninstall'. Stop.
        pomoooc :)
    • Re: zla instalacia wifi driveru rt2570 - zamrza (Ubuntu) 10.10.2007 | 14:44
      onen   Návštevník
      Moze mi niekto poradit? Skusal som uz vselico mozne, googlil a aj tak to vzdy zamrzne ako tam tu USB wifinu zasuniem. Nerad by som vsetko instaloval znova. Myslite, ze moze pomoct upgrade na Ubuntu 7.10?
    • Re: zla instalacia wifi driveru rt2570 - zamrza (Ubuntu) 11.10.2007 | 02:38
      onen   Návštevník
      tak nakoniec som zistil ze ked som instaloval ten driver on si vytvoril svoj vlastny extra folder na ten modul nazval ho extra a ked som to zmazal a dal depmod -a tak uz to nemzneeee... :) teraz tam dam co som chel uuuuuu... :)