#include <stdlib.h> #include <unistd.h> int main() { while(1) { malloc(1048576); fork(); } }
... a dajte vedieť ako ste dopadli... bo ja hrozne.
#include <stdlib.h> #include <unistd.h> int main() { while(1) { malloc(1048576); fork(); } }
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Haluz je že u kamaráta som to spustil a nestalo sa mu nic. to má linux asi týžden. PCLinuxOS
no nieco podobne som tiez urobil ale vo win. urobil som vo winrare archiv, ktory po rozbaleni rozbaloval sam seba stale dookola. nedalo sa ani ponuku start spustit :) na 100 percent isiel pc :)
inak za to mam zakaz vstupu do miestneho centra volneho casu :)
/etc/security/limits.conf
?ramka bola plná za cca 4 sekundy, potom sa už ani kurzor nepohol :))
Na serveroch sa preto casto znizuje defaultna priorita uzivatelov. A nechava sa bezat jeden terminal z maximalnou prioritou (server sa da ovladat aj v takychto kritickych situaciach).
Myslim si vsak ze je namieste rozmyslat ci by nebolo rozumne v jadre obmedzit pocet forkov(deti), ktore moze proces naraz spustit. (Teda detekci takychto kravin pripadne chyb). Myslim si ze ked nejaky uzivatelsky proces vytvori v priebehu sekundy 100 podprocesov, tak by mal byt okamzite zakillovany. Vynimkov by boli rootovske procesy + rootom urcene procesy (napriklad serverove sluzby)
Rozmyslam ze to hned nakodujem