multi-channel 5.1 problem

Sekcia: Hardware a Drivery 22.10.2007 | 23:32
Messer   Návštevník
Ahojte ludia,
som cerstvy uzivatel Ubuntu, pred par hodinkami som ho nainstaloval, ale mam jeden z pre mna najvacsich problemov, bez ktorych nemozem pokracovat v praci.
Nemozem za ziadnu cenu rozbehat vsetky kanale ani sub-woofer na mojej Sound Blaster Audigy SE. Hraju mi len predne repraky.
Uz som obehal vsetky mozne fora, ale nikde som sa poriadnej odpovede nedocital. Surround mi nefunguje v ziadnej aplikacii a to uz som skusal vsetky mozne nastavenia. Vedel by mi niekto z fachu poradit?
    • Re: multi-channel 5.1 problem 23.10.2007 | 00:16
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja mam tiez 5.1 surround ale Creative a zvukovku na doske a hra mi to sposobom dvojiteho sterea, teda predne 2 rep hraju stereo a zadne to iste

      stedovy hra ale aj ked na klavesnici vypnem zvuk (ostatne repro prestanu) ale rozdelovac signalu je v bufferi takze jedno z druhym

      zaujimave je to s tym bufferom skus presnejsie popisat zapojenie, zo zvukovky ti idu 3 jacky 3,5 mm predpokladam, je to tak ???
      1.front 2.rear 3.sub+center (u mna je to takto)

      P.S. : preco bez suroundu nemozes pokracovat v praxi, 99 % ludi staci 2.1(stereo+buffer), nechcem rypat iba som zvedavy, si nejaky video editor/zvukar ??????
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: multi-channel 5.1 problem 23.10.2007 | 01:31
        Messer   Návštevník
        Ahoj, to zapojenie je presne tak, ako si napisal. Trosku som to prehnal samozrejme s tym pracovanim, ale aj tak som nervozny, ked mi repro nehraju tak, ako by mali. Chcem sa osamostatnit od Win co najviac, pouzivat ho max. na hranie nejakych tych novsich hier. A preto chcem, aby mi pod Ubuntu vsetko ostatne islo na 100%. Naco mi je 5.1 sustava, ked mi hraju len predne repraky?
    • Re: multi-channel 5.1 problem 23.10.2007 | 22:51
      Michal   Návštevník
      Takze uz som trosku pokrocil. Cez konzolu som si spustil speaker-test a vsetky kanaly mi funguje OK. Lenze zatial ziadny prehravac hudby/filmov, ktory som skusal, mi to korektne nepodporuje. Idu stale iba predne repraky.
      • Re: multi-channel 5.1 problem 24.10.2007 | 01:55
        WlaSaTy   Návštevník
        nič v zlom, ale tie filmy sú stereo alebo obsahujú stopu napr. ac3 ktorá má viac ako dva kanále?
        • Re: multi-channel 5.1 problem 24.10.2007 | 10:30
          Michal   Návštevník
          Filmy su AC3 samozrejme.
          Vcera som sa hral s nastavenim zvuku
          a dokonca sa mi podarilo rozbehat Center
          a sub-woofer, ale zase nehrali ostatne repraky :D Uz mi z toho sibe.
        • Re: multi-channel 5.1 problem 24.10.2007 | 10:34
          Michal   Návštevník
          A mimochodom, neviem co som spravil, alebo nastavil, ale ked nastavim ALSA v nastaveniach zvku, tak uz mi nefungoval TEST, iba vypisalo chybu ovladacov. Musim to nastavit na AUTODETECT. Skusal som ich aj preinstalovat, ale tto iste :**
          • Re: multi-channel 5.1 problem 24.10.2007 | 11:08
            WlaSaTy   Návštevník
            a v čom to prehrávaš?

            man mplayer
            ...
            -channels <number> (also see -af channels)
            Request the number of playback channels (default: 2). MPlayer
            asks the decoder to decode the audio into as many channels as
            specified. Then it is up to the decoder to fulfill the require‐

          • Re: multi-channel 5.1 problem 24.10.2007 | 12:27
            Avatar M N OpenSUSE 11.0 / OpenSUSE 11.1  Používateľ
            Ja som riesil to iste a podarilo sa mi to vyriesit nasledovne:
            1. v ovladani hlasitosti som si v nastaveniach pridal "Channel mode"
            2. V channel mode som si nastavil "6ch"
            3. zistil som, ci film, ktory chcem spustit je naozaj 6ch (prikzaom "file nazov_suboru")
            4. pustil som to v SMplayer (odporucam)
            5. Zvuk - Kanaly - 5.1 surround

            Samozrejme, ked bol film v stereu, tak hrali iba predne dva
            • Re: multi-channel 5.1 problem 25.10.2007 | 12:09
              Michal   Návštevník
              Uz v tom prvom bode som zakysol, kde najdem presne ten 'Channel mode' ?