multiklavesnica

Sekcia: Konfigurácia 28.10.2007 | 12:45
Thunderstorm   Návštevník
Hi peoples,
linux mam na notebooku a mam na nom par nefunkcnych tlacidiel. Ovladanie jasu mi nejde. Ostatne kombinacie su funkcne. Xev aj showkey -s mi tie tlacice zachytia, ale neviem ich napasovat - resp. nabindovat :)
Jo a skoro som zabudol. Kubuntu 7.10
    • Re: multiklavesnica 28.10.2007 | 17:01
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      ja som koly mult. tlacidlam pouzit xmodmap a xbindkeys. aj tu som to tusim riesil takze tu temu by si mal najst. existuje aj viac programcekov na bindovanie akcii k tlacidlam, napr s gui ale v podstate je to zbytocne a staci jednoduchy xbindkeys.
      Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: multiklavesnica 28.10.2007 | 18:03
        Thunderstorm   Návštevník
        to je fajn ze ty si svoj problem vyriesil. Ale ja s takym niecim nemam absolutne skusenosti. Takze z tvojho predchadzajuceho riesenia (na fore) som bohuzial nic nepochopil :D no a to s gui, mi nefachcalo, cize jedine riesenie je to nabindovat, len neviem ako. A taky asi nemam ten subor co je na konci
        tohoto /usr/include/X11/keysym.h
        • Re: multiklavesnica 28.10.2007 | 18:19
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          zrejme si nenasiel to co som myslel, tak som to pre teba pohladal. mrkni tu.
          Everything is proceeding as I have foreseen.
          • Re: multiklavesnica 29.10.2007 | 00:44
            Thunderstorm   Návštevník
            prosim ta, neviem s tym pohnut! Pomocou xbindkeys, si mozem nakonfigurovat aplikacie a nie jas monitoru na notasi...
            nevie niekto ako to nabindovat? Uz som v koncoch...
            • Re: multiklavesnica 29.10.2007 | 18:17
              Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
              uf prepac. som myslel, ze tych nefunkcnych klaves mas viac... k tomu jasu: neviem ci a aky prikaz existuje pre toto. stretol som sa len s hardwarovym riesenim ovladania jasu cez klavesnicu. je moznost, ze takyto softik (mozno aj v ramci x servera) existuje a bude sa dat pouzit, ale bohuzial o nom neviem. skus pohladat na linux-laptop.net svoj book. mozno to uz niekto vyriesil. skusim sa po takomto niecom pozriet aj ja, ale skore najdenie odpovede nepredpokladam :(
              Everything is proceeding as I have foreseen.