Máte záujem vyskúšať si prostredie LXQT? Jedna z možností je nová verzia PCLinuxOS (2019.2), ktorá práve toto prostredie ponúka. ISO obraz má cca 1.1GB.
Dlhé zimné večery sa pomaly končia, ale 1117 strán dokumentácie k linuxovému jadru hádam ešte stihneme :)
(Česko) WEDOS: Díky novému paragrafu může policie až na 90 dnů vypnout jakýkoli web
Byla vydána nová vývojová verze datového formátu a souvisejících nástrojů Relational pipes. Hlavní novinkou verze v0.10 je nástroj relpipe-tr-guile, který díky GNU Guile umožňuje filtrovat a transformovat relační data pomocí výrazů jazyka Scheme.
Bola vydaná nová, majoritná verzia linuxového prostredia pre windows systémy, Cygwin 3.0.0-1. Prehľad zmien nájdete v správe k vydaniu.
Bola vydaná nová opravná verzia Debianu stretch. V tejto verzii sú riešené hlavne bezpečnostné problémy, ale bolo vyriešených aj niekoľko iných chýb. Distribúciu nainštalovanú zo starších vydaní je odporúčané po inštalácii aktualizovať cez správcu balíčkov.
Ak používate LTS verziu Ubuntu, môžete si stiahnuť nové ISO obrazy, 18.04.2. K dispozícií sú obrazy pre Ubuntu, Kubuntu a ďalšie projekty.
Podľa portálu It's FOSS patria tieto softy medzi to najlepšie vo svete mediálnych serverov:
Nadácia FreeBSD zverejnila vo svojom Newsletteri plány na rok 2019.
V zozname je napríklad vylepšená infraštruktúra, zlepšenie FreeBSD pre desktopy a notebooky. "Veľa ľudí priraďuje FreeBSD automaticky ku serverom, ale je dôležité aby tento OS pracoval spoľahlivo aj na zariadeniach klientov." To umožňuje a zároveň vyžaduje aby vývojári testovali tento produkt za rôznych podmienok (WiFi, grafika Intel, podpora 802.11ac a pod.).
Na tri dni sa Bratislava v roku 2019 opäť stane hlavným mestom Pythonu. Počas tretieho marcového víkendu bude hostiteľom konferencie PyCon SK, zameranej na jeden z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti. Hostiteľom konferencie bude v dňoch 22. až 24. marca 2019 Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Finančne nás môžte podporiť cez PayPal:
Boha to jsou odpovedi...jděte nekam
Odpovede zrkadlia kvalitu otázky.
Bolo by dobré vedieť aký je to stroj, verziu kernelu, celkový stav.
Dobrá rada tu padla. Pokiaľ sa to naozaj zasekne na nptd je dobré otestovať čo sa stane ak vypneme ntpd (nptd sa nebude spúšťať pri boote)
Predpokladám že systém loguju informácie už počas štartu, bolo by dobré pridať log.
Mnohé stroje hlavne NoteBooke/Laptopy majú svoju hlavu a pre správnu finkčnosť je nutné kernelu podsunúť nejaké parametre, tuším i "mód" pre acpi sa dá nastaviť na iný OS
Ďalej môžem len poradiť: Hľadaj na internete vysvetlenie chybovej hlášky... mne sa to robiť nechce...
Pozri si dátumy. Niekto sa musel naozaj nudiť aby vytiahol otázku z pred desiatich rokov, a zadrel do nej niečo.