UBUNTU na prezentáciu

Sekcia: Programovanie 12.11.2007 | 10:10
Avatar Igor Čonka Xubuntu 18.04  Používateľ
O dva týždne máme na jednej akcii prezentáciu Linuxu ako alternatívy k Windows. Máme k dispozícii CD 7.10 a 6.6. - na ktoré by ste sa zamerali?
(Pls. nepíšte rady typu "Daj tam SUSE/MANDRIVU...", dôvodom pre rozhodnutie bol shipit a CD, ktoré už máme k dispozícii pre účastníkov. )
A dead thing can go with the stream, but only a living thing can go against it.
    • Re: UBUNTU na prezentáciu 12.11.2007 | 10:19
      Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
      ja by som sa radsej zameral na 7.04 pretoze v 7.10 nefunguje dost veci zatial napr OO 2.3 nefunguje otvaranie ODF, mozno sa to uz vyriesilo a je tam este dost chrobakov co som pocul.7.04 je uz otestovana a funguje v celku dost dobre.
      Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
      • Re: UBUNTU na prezentáciu 12.11.2007 | 19:18
        Dare_devil - neprihlaseny(opera)   Návštevník
        Takto, ja suhlasim, radsej 7.04 ako 7.10 ... Ani u seba doma som si este nedal 7.10 , pockam asi este take 2-3 mesiace a az potom dam :) Ked dam.. pocitam ze do 2-3 mesiacov budem mat novy pc => nahodim tam rovno Debian. Vies co v tvojom pripade je velmi tazke rozhodnut sa, 7.10 je priliz mlade, nedokonale a nevychytane zato 6.06 je velmi stare ..
    • Re: UBUNTU na prezentáciu 12.11.2007 | 19:34
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      podla mna je zbytocne sa zaoberat starym 6.06 a bude lepsie ked pouzijes GUSTYHO aj ked sam som s nim nie spokojny (nejdu webkamery + problem s OOo, mam pocit ze je horsie ako 7.04)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: UBUNTU na prezentáciu 13.11.2007 | 11:00
        martin   Návštevník
        ja som ho nahodil minuli tizden 7.10 a mal som problem s xorg.config musel som tam dat ten co mi vygeneroval 7.04.

        ale celkovy dojem je velmi dobry, zatial som nemal ziadne problemi s OO alebo nicim inym, a nemusel som riesit ntfs a naslo mi na notasi az na wifi vsetko co sa o edicii 7.04 nedalo povedat.
        • Re: UBUNTU na prezentáciu 13.11.2007 | 11:15
          Avatar Igor Čonka Xubuntu 18.04  Používateľ
          Inštaloval si, alebo si dal iba automatický update?
          A dead thing can go with the stream, but only a living thing can go against it.
          • Re: UBUNTU na prezentáciu 13.11.2007 | 11:37
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            ja som instaloval lebo automaticky update mi nefungoval ani v update managerovi z netu ani z alternateCD ani prehodenim repozitarov (ale to bola asi moja chyba bo som sa velmi v nom rypal)

            po preinstalovani OOo mi uz idu aj otvarat dokumenty s obrazkami po dvojkliku na ne a webku som posledne neskusal ale cital som ze to zatial nehfunguje (dufam v opravovaci update)

            dalej som mal trouble s videom a kodekmi , po ich instalacii to islo po 1 vypnuti/zapnuti mi ani jeden prehravac nevedel pustit video (totem,kaffeine,mplayer) asi tak tyzden to neslo potom som dal updaty a teraz to ide (neviem ci to bolo updatami alebo niecim inym -lebo som instalovala nastavoval kopu inych veci))
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: UBUNTU na prezentáciu 13.11.2007 | 12:43
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          ja som nahodil update asi tri dni po oficialnom vyjdeni a o dalsie tri dni som to preinstaloval naspat na 7.04. V 7.10 je zopar dobrych veci, ale aj dost bugov. Mozno sa to uz zlepsilo, kazdopadne to riskovat nebudem a pockam si na LTS.
    • Re: UBUNTU na prezentáciu 13.11.2007 | 12:32
      Avatar chatpall   Používateľ
      ak mas vyladene 7.10 tak kludne prezentuj s nim ale musim na prezentacii podotknut, ze bol na tvojej konfiguracii PC taky a taky problem. inac to mozes riesit asi 7.04, staci napalit na LS CD nejaky krajsi napis a napalit ho tam a mas reprezentacne aj CD
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: UBUNTU na prezentáciu 13.11.2007 | 12:40
        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
        lightscribe to isti
    • Re: UBUNTU na prezentáciu 13.11.2007 | 16:39
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      Osobne sa mi 7.04 páčila asi najviac. 6.06 je/bola určená skôr pre servery a PC, ktoré nepotrebujú časté aktualizácie. 7.10 má v sebe niekoľko zaujímavých prvkov, ktoré môžu zaujať, ale občas sa môže vyskytnúť aj nejaký problémik. Ako predstavenie LiveCD by však snáď 7.10 nemusela byť problémová...
    • Re: UBUNTU na prezentáciu 13.11.2007 | 20:27
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      7.04 je super ale 7.10 ešte lepšia. Upgradoval som a nepostrehol som žiadne problémy. Nechápem čo máte proti 7.10. Osobne ho nahadzujem na každý comp čo ide pre zákazníkov. Zatiaľ žiadne problémy. Podstatné je mať podporovaný hardvér a vedieť si poradiť.