Monitor Benq FP73G
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
K problemu: Mozes si natvrdo zapisat hodnoty pre vert. a horiz. frekvencie monitora do xorg.conf, co sice problem neriesi, ale obides to.
okej tak to skusim cez rucne editovanie, aj ked driver by bol ozaj lepsi, da sa z opensuse extrahovat ten driver ?
Lenze ty mas LCD. (Uz som si dal tu pracu hodit do gugla ten model, co si napisal.) A este ma aj DVI. Takze ak to mas cez DVI, tak nemas vobec ziaden problem. Inak ti staci nastavit niekde, neviem kde sa to robi v ubuntu, ze je to obycajne LCD, aby mu grafika neposlala signal s vyssou horizontalnou frekvenciou ako 75Hz. Vyssiu LCD nezvladaju.
chceš aby ti nejaké klikátko napísalo informácie z monitora získané cez ddc, alebo chceš inú (teda nie 60Hz) prenosovú frekvenciu medzi grafickou kartou a vstupným konvertorom v LCD alebo chceš aby ťa neboleli oči pri nadmernom silení zraku pozeraním na jedno miesto?
tak si potom kúzelník. cez DVI sa prenášajú zmeny na obraze, teda presne to čo LCD potrebuje. takže lepšiu frekvenciu z toho nedostaneš ale máš viac ako reálnu šancu znížiť latenciu a tým pádom mať lepší obraz. Stabilnejší a s menšími duchmi, taký z ktorého menej bolia oči.