pomoc s ubuntu

Sekcia: Ostatné 24.11.2007 | 19:03
marios   Návštevník
zdravim.mam linux ubuntu 7.04 a chcel som si skusit live cd. Mam notebook asus A6RP a procak 1,6 celeron , 512ram,80GB disk a winxp home. Problem je v tom , ze ak dam start or install ubuntu tak sa mi len zobrazi cierna obrazovka s blikajucou _ a viac nic. to iste robi aj ked dam ine volby. prosim pomizte,skusal som uz vsetko ale stale nic.
    • Re: pomoc s ubuntu 24.11.2007 | 19:24
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      ani ti nevypisuje ziadne chybove hlasky?
      co mas za grafiku? skus graphic safe mode

      a este ma napada moznost zle vypalene cd
    • Re: pomoc s ubuntu 24.11.2007 | 19:40
      workyb   Návštevník
      vymen ubuntu lebo ubuntu je teras us bugova sracka
      • Re: pomoc s ubuntu 24.11.2007 | 21:08
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ano ocakaval som od cloveka tvojho formatu takuto odpoved
      • Re: pomoc s ubuntu 28.11.2007 | 10:40
        Archer   Návštevník
        jj hlavne ten bug #1 je dost zavazny...ten sa taha uz od hoaryho :))

        kazdopadne 7.04 je na tom o cosi lepsie co sa tyka bugov...

    • Re: pomoc s ubuntu 24.11.2007 | 20:10
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Treba dať pri bootovani voľbu - F2 - vybrať Slovenčinu, a potom voľbu - Spustiť Ubuntu v grafickom "Safe" mode. Potom By to malo ísť.
    • Re: pomoc s ubuntu 24.11.2007 | 21:08
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      skusil by som novsie ubuntu 7.10 alebo niektoru distribuciu na nom zalozenu
      • Re: pomoc s ubuntu 25.11.2007 | 12:33
        marios   Návštevník
        grafiku mam ATI RADEON XPRESS 200M 128MB zdielanu a nejde to ani v tom safe graphics mode
        • Re: pomoc s ubuntu 25.11.2007 | 12:40
          ---   Návštevník
          uz to tu bolo ,kontroloval si md5 sucet pred napalenim? Napaloval si to na spolahlive medium a co najnizsou rychlostou?
          Este zostava stiahnut nejake ine distro a skusat dalej ci sa chyti
          • Re: pomoc s ubuntu 25.11.2007 | 13:18
            marios   Návštevník
            noo nenapaloval som to ja mam to od kamarata a co to je ten md5 sucet netusim. A skusal som aj alterante CD ale tiez nic to ani nenabehlo ale ved malo by my prist orig.cd. Objednaval som ho 30.10 uz by to mohlo aj prist ze???
            • Re: pomoc s ubuntu 25.11.2007 | 15:39
              Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
              Skus aj ine live distribucie. Tak zistis ci je to v notebooku, alebo v Ubuntu. Pocitam, ze v Ubuntu. Skus hardwarovo viac podporovane distra, ako Mandriva, Suse a pod. Ja som mal doteraz Ubuntu 7.04 bol som s nim spokojny. S novym Ubuntu som mal neskutocne problemy (nebudem sa tu o nich rozpisovat), tak som si nahodil "staru" dobru Mandrivu, ta mi slapala vzdy a na vsetkom co som mal doma. Nemam chut trapit sa po nociach s nejakou distribuciou, nainstalujem to co mi ide.
    • Re: pomoc s ubuntu 27.11.2007 | 22:26
      Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
      Ahoj ne ze bych sa do toho nejak rozumel, ale mam takuto skusenost s bootovanim. Mne sa na laptope nechce bootovat ked mam do usb pripojene veci. Napr druha cdrom, externy disk atd. Skus bootovat bez pridavnych zariadeni a mozno to nabehne. Ak nie Sorry a riad sa radami ostatnych. :)
      Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
      • Re: pomoc s ubuntu 28.11.2007 | 15:14
        marios   Návštevník
        Takze uz je to vyriesene ,dakujem vsetkym za rady , bolo zle napalene CD