vlastne pozadie v grub

Sekcia: Ostatné 25.05.2005 | 13:35
transport   Návštevník
suse linux9.3, zavadzac grub v /boot/grub mam subor nazov.xpm.gz , ktory chcem dostat ako pozadie do grub v /etc mam subor grub.conf , v ktorom mam toto: Setup --stage2=/boot/grub/stage2 (hd0) (hd0,3) #Splash Image splashimage=(hd0,0)/boot/grub/nazov.xpm.gz quit nejde to, kde mam chybu, poradte pls.
    • Re: vlastne pozadie v grub 24.05.2005 | 15:39
      Drakster   Návštevník
      ak mas suse tak tam mas urcite aj glxmenu(graficke menu+pozadie...), musis to od tial vymazat alebo zakomentovat
      • Re: Re: vlastne pozadie v grub 24.05.2005 | 16:31
        transport   Návštevník
        nemam glxmenu, teda nenasiel som ho, kde by malo byt
        • Re: Re: Re: vlastne pozadie v grub 24.05.2005 | 17:00
          Drakster   Návštevník
          v: /boot/grub/menu.lst
          • Re: Re: Re: Re: vlastne pozadie v grub 24.05.2005 | 17:12
            transport   Návštevník
            no mam to zakomentoval som to, mam teraz grub bez pozadia ale ako tam dostat moje pozadie, lebo to nejde tak ako to mam vysie napisane to splashimage ........
            • Re: Re: Re: Re: Re: vlastne pozadie v grub 24.05.2005 | 18:36
              transport   Návštevník
              skusal som uz vsetko mozne ale neviem to rozbehat
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: vlastne pozadie v grub 24.05.2005 | 19:01
                Drakster   Návštevník
                hod sem vypis celeho menu.lst:
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vlastne pozadie v grub 24.05.2005 | 19:13
                  transport   Návštevník
                  /boot/grub/menu.lst # Modified by YaST2. Last modification on Mon May 23 23:51:15 UTC 2005 color white/blue black/light-gray default 0 timeout 8 #gfxmenu (hd0,3)/boot/message ###Don't change this comment - YaST2 identifier: Original name: linux### title SUSE LINUX 9.3 kernel (hd0,3)/boot/vmlinuz root=/dev/hda4 vga=0x31a selinux=0 splash=silent resume=/dev/hda3 showopts initrd (hd0,3)/boot/initrd ###Don't change this comment - YaST2 identifier: Original name: windows### title Windows root (hd0,0) chainloader +1 ###Don't change this comment - YaST2 identifier: Original name: floppy### title Floppy root (fd0) chainloader +1 ###Don't change this comment - YaST2 identifier: Original name: failsafe### title Failsafe -- SUSE LINUX 9.3 kernel (hd0,3)/boot/vmlinuz root=/dev/hda4 showopts ide=nodma apm=off acpi=off vga=normal noresume selinux=0 barrier=off nosmp noapic maxcpus=0 3 initrd (hd0,3)/boot/initrd /etc/grub.conf setup --stage2=/boot/grub/stage2 (hd0) (hd0,3) quit mam jeden disk, na ktorom mam particiu winNT, potom par winXP, par linux suse9.3 a swap a grub je v mbr takze kde pripisat splashimage atd.... vsade pisu, ze grub conf by mal byt v /boot/grub, ale ja ho tam nemam jedine zeby bol na disku kde mam winNT teda tu primarnu particiu
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vlastne pozadie v 25.05.2005 | 13:35
                    transport   Návštevník
                    zistil som v com je problem moj grub nema podporu pre splashimage, ako ju tam dostat, allebo odkial vziat grub s touto podporou?