mount diskov
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
ked si zapnes pocitac, tak pyta heslo a nepohnes sa dalej
ked ti ukradnu pocitac, tak ti ho aspon nepremazu kvoli hram na stanici VB
Okrem toho sa to asi odzrkadli na rychlosti celeho systemu.
inak, to percento mi pripomenulo ako som ťahal inštalačky medzi dvoma kompami cez sftp. vyťaženie cca 500MHz cpu bolo len na 10 až 15 % ale len preto že som to tlačil cez 10M sieť. tiež pekný výkon v percentíčkach ale fyzický výkon nič moc. limitujúci faktor výkonu je totižto najužšie hrdlo v danom type spracovania.
PS.: niektoré CPU majú krypto akcelerátory.
ps.: ty ideš na rýchlosti sata2 alebo to len bolo napísané na krabici?
PS.: ak by som zvažoval reálne nasadenie kryptovania, tak porozmýšlam nad pomerom cena/výkon pri CPU ktoré má kryptovanie v krvi, pri CPU ktoré má viacej jadier alebo pri zásuvnej krypto karte.
Samotny test prebiehal programom, ktory som si zostrojil. Islo o zapis stojedna suborov o velkostiach od 10MB po 1GB, pricom sa zapisovali 1MB bloky, ktore boli dopredu predgenerovane (mal som dokopy 128 blokov, ktore som nahodne striedal, aby pocas samotneho testu nebolo treba prilis velakrat volat random). To som samozrejme zmeral. Druhy test zasa tieto subory mal za ulohy precitat. Kedze islo o dost vela dat a citanie opat prebiehalo od 10MB suboru, dalo sa vylucit, ze by sa zapojila aktivne diskova alebo systemova cache. Program je v cistom C kompilovane s -O3 pomocou gcc 4 nieco (fakt si nepamatam). Este som rozmyslal o tom, ze urobim multithreadovu modifikaciu, pricom kazdy subor by sa zapisoval vo vlastnom threade a vsetky by sa spustili naraz (hahaha, ze naraz), ale som prilis lenivy tam napisat tych 10 riadkov naviac :) Viem, ze to nie je ziaden super mega test, ale ako som napisal, islo mi o to zistit, ci to spomalenie sifrovanim bude nejake extra velke a zistil som, ze nie je, takze som bol spokojny. Kazdy si samozrejme moze spravit vlastny test.