LINUX SUSE 9.3 Kto napáli? Nie DVD

Sekcia: Ostatné 04.06.2005 | 12:11
dobinko   Návštevník
Chcem poprosiť milého človeka ktorý má SuSE 9.3 na normálnych CD, či by mi ju mohol nakopírovať na CD. Nechcem DVD lebo nemám mechaniku a ani si ju nejdem kupovať zatial. Velmi pekne Dakujem - dobinko@t-zones.sk ozvite sa, zaplatím.
    • Re: LINUX SUSE 9.3 Kto napáli? Nie DVD 26.05.2005 | 16:22
      dobinko   Návštevník
      moze byt aj 9.2-ka. nie ako DVD.
      • Re: Re: LINUX SUSE 9.3 Kto napáli? Nie DVD 30.05.2005 | 13:40
        dobinko   Návštevník
        9.3 už mám Dakujem. Potrebujem ešte 9.2 ozve sa niekto? ako distribúciu 5-tich CD, nie DVD. Dakujem
      • Re: Re: LINUX SUSE 9.3 Kto napáli? Nie DVD 01.06.2005 | 18:58
        seno   Návštevník
        Zdravim skusal si aj mandrakesa 10.1 je naozaj dobrý
        • Re: Re: Re: LINUX SUSE 9.3 Kto napáli? Nie DVD 01.06.2005 | 19:47
          d   Návštevník
          no ked uz tak mandrivu 2005LE....predsa je to modernejsia verzia...
          • Re: Re: Re: Re: LINUX SUSE 9.3 Kto napáli? Nie DVD 02.06.2005 | 10:45
            dobinko   Návštevník
            Dakujem, naozaj som skúsil aj Mandrivu i 10.1 a hore mám forum v ktorom uvádzam že som s Mandrivou spokojný a príjemne prekvapený.
            • Re: Re: Re: Re: Re: LINUX SUSE 9.3 Kto napáli? Nie 02.06.2005 | 15:00
              d   Návštevník
              neber to ale tak, ze suse je zle distro (sam ho pouzivam), ale napalovat 9.3je prti licencii....a okrem toho je mandriva uplne rozvocenna nahrada...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: LINUX SUSE 9.3 Kto napáli? 02.06.2005 | 15:44
                dobinko   Návštevník
                Proti licencii? vysvetli mi to.....hmm..... Ja mam SUSE 9.0 ja viem ze nieje zle a preto som ho chcel lebo mi fakt sedelo.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LINUX SUSE 9.3 Kto nap 02.06.2005 | 17:44
                  d   Návštevník
                  no pokial som to totiz pochopil spravne, tak komplet suse 9.x proffesional su propietarne distra. k volnemu stahovaniu su k dispozicii iba s priponou ftp/live. a kedze zatial suse9.3 ftp nie je na serveroch. napalovanie suse 9.3 je nelegalne.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LINUX SUSE 9.3 Kto 02.06.2005 | 17:54
                    dobinko   Návštevník
                    No myslim ked SuSE pouziva name ako Linux Suse x, je to Linux, čo znamená GPL, a to je Free nie ako zadarmo ale môže sa kopírovať, upravovať blabla s tým že autor ostane autorom programu + ine...nie? Preto by teda Linux ako SuSE ked je Linux menohol byť kopírovatelný? blbosť....podla mna....Linux=Free (a berem to z free ako slobodný i zadarmo)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LINUX SUSE 9.3 02.06.2005 | 18:32
                      peter golis   Návštevník
                      linux==gnu. linuxova distribucia je distribucia operacneho systemu zalozena na produktoch gnu. ale nie vsetko co je pre linux je zdarma. neviem ci by podla tejto logiky bola ochotna firma oracle (podporujuca linux) zverejnit zdrojove kody databazy. alebo tak isto aj firma SAP, alebo podobne. Komercna linuxova distribucia moze obsahovat aj produkty ktore su za peniaze a nie je povinna zverejnit ich kod a dat to zdarma. a v pripade suse to plati dvojnasobne. staci si najst jej preklad.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LINUX SUSE 02.06.2005 | 20:37
                        d   Návštevník
                        free tiez znamena, ze si ho mozes lubovolne upravit bez porusenia copyrightov. nemusi to nutne znamenat zadarmo, takze bacha.....OKI???
                        • LINUX SUSE 03.06.2005 | 01:37
                          chembro   Návštevník
                          :)) dajte si Gentoo alebo Debiana a mate s licenciami svaty pokoj. Rychle a stabilne distra
                          • Re: LINUX SUSE 03.06.2005 | 01:58
                            transport   Návštevník
                            no co tam po licenciach suse9.2ftp je uplne free a je lepsia ako suse9.3pro, 9.3pro je dost nevyladena, mi pripada ako taka nejaka beta verzia: otestujte a poslite nam chyby. Skusal som ju asi 2 tyzdne a ostavam pekne len u 9.2ftp ta je naozaj velmi velmi slusna.
                            • Re: Re: LINUX SUSE 03.06.2005 | 12:34
                              dobinko   Návštevník
                              Ako som hore spomínak, viem ako slovo free brať. takže prosím nezdôraznovať. Ale ako to tu vyznieva tak prečo sa Linux SuSE nedá premenovať ked sa nemôže ako hore spomenute bolo, napaliť lebo je to proti licencii. To radšej nech je SuSE ako samotný operačný systém a nie Linux SUSE. SuSEsoft.... ohlasujem sa najma kvôli tomu že či teda prepáliť alebo nie. ale je to "svinčík" ak nie. lebo pak to nemusí byť linux. SUsesoft....
                              • Re: Re: Re: LINUX SUSE 04.06.2005 | 12:11
                                d   Návštevník
                                no co tam po licenciach suse9.2ftp je uplne free a je lepsia ako suse9.3pro, 9.3pro je dost nevyladena, mi pripada ako taka nejaka beta verzia: otestujte a poslite nam chyby. Skusal som ju asi 2 tyzdne a ostavam pekne len u 9.2ftp ta je naozaj velmi velmi slusna. amen, sam pouzivam suse 9.3, iba ako update systemu (uz nainstalovanych balickov) 9.2 rulezz