Nokia 6230i

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.12.2007 | 21:58
Avatar Pali   Používateľ
Mam mobilny telefon Nokia 6230i. Pripajam ho k pocitacu pomocou kabla Ca-53 (DKU-2)
Viete mi niekto povedat ako mam rozbehat program gnokii? Aby mi fungovalo vsetko spravne?
Mam nainstalovane balik gnokii. Ak dam prikaz gnokii --identify, cely program zmrzne.
Netreba na tento kabel nejake specificke ovladace?

Ako mam to vsetko rozbehat ?
Myslim ako na windowse v Nokia PCSuit
    • Re: Nokia 6230i 13.12.2007 | 22:25
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      gnokii tuhne aj mne (mam ten isty phone, len pripajam cez BT) ... skus wammu alebo kmobiletools (to druhe skor)
      • Re: Nokia 6230i 13.12.2007 | 23:42
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        Odporucam obexftp. Nema sice GUI, ale mne s mojou N70 komunikuje - no problem.
        sudo apt-get remove windows
        • Re: Nokia 6230i 15.12.2007 | 10:18
          Avatar Pali   Používateľ
          ibaze ja nemam bluetooth ale pouzivam kabel CA-42
          • Re: Nokia 6230i 15.12.2007 | 15:43
            WlaSaTy   Návštevník
            obex je pokial si dobre pametam aj pre kable ale otazkou je co chces s tym telefonom robit. gnokii je tak na zakladnu upravu kontaktov a nastaveni teflonu a bol skutocne prevalcovany gammu/wammu ale ani tie neumoznuju robit vsetko s telefonom. minimalne nepotrebuju umoznit pripojit telefon ako harddisk (ak to telefon dokaze), pochpoitelne.
            • Re: Nokia 6230i 15.12.2007 | 16:56
              Avatar Pali   Používateľ
              Telefon ma pamatovu kartu, ktoru viem zapojit klasicky ako usb disk. Problem je s pamatou telefonu.
              K nej sa viem jedine dostat cez Nokia PC-Suit na windowse.

              Cez program kmobiletools som sa dostal ku kontaktom a sms ale ma to probem:
              kontakty: nezobrazuje znak š,č,ť ale namiesto toho dava medzeru
              sms: niektore sms vascinou od toho isteho odosielatela su v kmobiletools necitatelne, skladaju sa zo spleti znakov, specialtnych znakov a inych kliky, haky hieroglifov.

              Ja hladam nejaky program pomocu ktoreho sa viem dostat do pamate telefonu a editovat ju. Kopirovat do nej subory a mazat (obrazky, zvonenia,mp3). Ked som to skusal na notebooku s bluetooth na linuxe, tak do pamate telefonu som sa dostal cez bluetooth:/ --> OBEX devices.

              Bohuzial ja na svojom PC nemam bluetooth ale iba datovy kabel.

              Dalej mam zaujem o archivovanie vsetkych sms v PC a synchronizaciu kontaktov do kaddressbook (alebo thunderbird) a kalendara a poznamok do kalarm (alebo sunbird)

              Chcel by som instalavat aplikacie a hry. Kedze moj telefon Nokia 6230i nedokaze sam priamo z pamate instalovat jar (ani jad) subory (vypisuje neznami typ), tak na win som to robil cez Nokia Application Installer (od PC-suit). Da sa to nejak na linuxe? (Hoci aj s konzoly)

              A mam zaujem o vytvaranie playlistov MP3 suborov.
              To som uz nasiel na stranke http://www.a-netz.de/nokia6230playlist.de.php
              Je to cez obexftp. Funguje obexftp aj cez kabel CA-42 bez problem? Ak ano akym sposobom sa pisu prikazy do knozoly na koprivanie suborov?
              • Re: Nokia 6230i 17.12.2007 | 09:54
                Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                Nooo ja som mal tento isty problem a vyriesil som to tak ze som si hodil Virtual box dal som do neho XP a nainstaloval som tam PCsuite a v pohode komunikujem zo vsetkym... mozno by si mohol skusit ece Wine ale to neviem ci to cez to rozbehas.
                • Re: Nokia 6230i 25.12.2007 | 12:01
                  Avatar Pali   Používateľ
                  no uz som rozbehal gnokii.
                  problem bol v konfiguracnom subore /etc/gnokiirc
                  trebalo ho spravne nakonfigurovat:
                  moj telefon Nokia 6230i sa detekuje ako zariadenie /dev/ttyACM0, cize treba mu nastavi do suboru:

                  port = /dev/ttyACM0
                  connection = dku2libusb

                  pri tychto dvoch moznostiach sa mi telefon spravne pripoji a da sa narabat aj s xgnokii a nezasekne sa.
                  ostatne moznosti port a connection som zakomentoval.

                  A este som odkomentoval a prepisal toto:
                  model = AT
                  model = 6230i

                  A uz mi to funguje bez problemov.

                  Nabuduce si musim poriadne precitat konfiguracny subor a spravne ho nastavit
                  • Re: Nokia 6230i 25.12.2007 | 14:14
                    Avatar Pali   Používateľ
                    no dostal som sa uz aj do pamate telfonu cez obexftp
                    bohuzial je to velmi neprakticke. vypis ide na konzolu v XML formate, co sa strasne tazko cita
                    pali@Pali:~$ obexftp -u 0 -l
                    Superuser privileges are required to access USB.
                    Connecting...done
                    Receiving "(null)"...\<?xml version="1.0"?>
                    <!DOCTYPE folder-listing SYSTEM "obex-folder-listing.dtd"
                     [ <!ATTLIST folder mem-type CDATA #IMPLIED> ]>
                    <folder-listing version="1.0">
                        <folder name="MMC" user-perm="RW" mem-type="MMC"/>
                        <folder name="Fotos" created="19800101T000000" user-perm="R" mem-type="DEV"/>
                        <folder name="Videoclips" created="19800101T000000" user-perm="R" mem-type="DEV"/>
                        <folder name="Musikdateien" created="19800101T000000" user-perm="R" mem-type="DEV"/>
                        <folder name="Themen" created="19800101T000000" user-perm="RW" mem-type="DEV"/>
                        <folder name="Grafiken" created="19800101T000000" user-perm="R" mem-type="DEV"/>
                        <folder name="Töne" created="19800101T000000" user-perm="R" mem-type="DEV"/>
                        <folder name="Aufnahmen" created="19800101T000000" user-perm="R" mem-type="DEV"/>
                    </folder-listing>
                    done
                    Disconnecting...done
                    pali@Pali:~$
                    
                    Nie je nejake rozsirenie, ktore mi dokaze manipulovat s obexftp v dolphine (alebo konquerori)?

                    Skusal som na jednom notebooku to cez bluetooth.
                    Islo mi to cez protokol obex:/

                    Neda sa to najtavit aj cez usb kabel?
                    pouziva sa spojeneie -u 0
                    • Re: Nokia 6230i 22.01.2008 | 13:09
                      Avatar Pali   Používateľ
                      no nasiel som jedine obexfs, ktory sa pouziva cez mount. Cize viem si pripojit na lubovolne miesto pamat telefonu. Bohuzial. na to treba prva roota. Da sa nejak nastavit aby na pouzivanie prikazu obexfs (pripajanie mount) islo aj za normalneho uzivatela? Bez roota?
                      • Re: Nokia 6230i 26.01.2008 | 12:44
                        Avatar Pali   Používateľ
                        ako sa da nastavit mountovanie niecoho bez roota?
                        • Re: Nokia 6230i 26.01.2008 | 17:08
                          fantomas   Návštevník
                          pmount alebo mozes pouzit aj sudo
                          • Re: Nokia 6230i 26.01.2008 | 19:34
                            Avatar Pali   Používateľ
                            no bohuzila na mountovanie obexfs sa neda vyuzit mount.
                            robi sa to cez prikaz obexfs ale po pripojeni cez tento prikaz sa zobrazipripojene miesto v mount. Da sa nejak pripajat obexfs cez (p)mount?