Rodinný internet v FC2

Sekcia: Hardware a Drivery 30.07.2005 | 20:45
Izidor   Návštevník
Neviete mi niekto napísať ako spojazniť v Linuxe rodninný internet od Slovak Telecomu? Nainštalovať modem atď . budem vám povďačný keď mi to odpoviete čo najskôr alebo mi pošlete podklady na mail - izidor.matusov@gmail.com
    • Re: Rodinný internet v FC2 29.07.2005 | 18:33
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      o aký modem ide? Mne vo FC2 fungoval modem bez probleémov
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Rodinný internet v FC2 29.07.2005 | 19:04
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        Zrejme to bude známy Vigor :). O ňom sa tu už popísalo veľa :).
        • Re: Re: Re: Rodinný internet v FC2 29.07.2005 | 19:08
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          nie, to nebude určite Vigor(ten je pre ADSL). Tu sa mysli normálny modem(RJ-11-myslím, že také označenie má). Rodinný internet je ako keby Dial-up.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Rodinný internet v FC2 29.07.2005 | 19:10
            Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
            Aha, nevyznám sa v ponuke Slovak Telecomu :)
          • Re: Re: Re: Re: Rodinný internet v FC2 30.07.2005 | 16:59
            perun   Návštevník
            Rodinny internet je urcite dialup :-) a nema to nic s Linuxom. je uplne fuk, kto akeho operatora a volaci program pouziva... Ten modem je interny alebo externy? Ak je interny, tak zakladnou podmienkou jeho spojazdnenia v linuxe je to, aky ma cip - Lucent a Agere(?) idu bez problemov. Staci najst vhodny ovladac. Ovladac pre Lucent cip pre jadro 2.6.x sa nedavno riesilo na linux.nfo.sk. Ostatne veci sa urcite najdu vo fore a v clankoch na www.abclinux.cz (je tam aj priamo clanok o tom, ako rozchodit interny modem pod linuxom)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Rodinný internet v FC2 30.07.2005 | 17:01
              perun   Návštevník
              Aha... to je ISDN modem... tak to je mimo mna...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rodinný internet v FC2 30.07.2005 | 20:45
                peter golis   Návštevník
                ak by to bol isdn modem, tak mu treba korektne nastavit kod krajiny a obhospodarovanie rychlosti (64/128kbps). ak by navyse obsahoval aj terminal adapter, tak mu je treba nastavit smerovanie telefonnych cisel. inac by sa mal obhospodarovat ako standardny modem. mal som us robotics terminal adapter a v linuxe isiel bez najmensieho problemu ako cez usb, tak aj cez com port. narozdiel od nemenovaneho operacneho systemu. ale bez typu modemu asi nikto neporadi. nema ten modem nahodou nieco na sebe napisane?
    • Re: Rodinný internet v FC2 29.07.2005 | 19:06
      yolan   Návštevník
      Mohli by ste si dať najnovšiu FC4, tam by mali byť novšie základné ovládače. Ale pokiaľ nenapíšete presný model modemu, tak vám nikto nepomôže ;).