posielanie suborov cez IM

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.01.2008 | 21:33
katnel   Návštevník
nevie niekto cim to je, ze mi nejdu posielat ani prijimat subory cez im klineta psi ani pidgin? mam zenwalk4.8, skusal som aj vo windowse, ani tam to nejde .., ked bol prenos zruseny, tak mi napisalo, ze sa nedalo pripojit k serveru, ze mam skontrolovat, ci nie je na vine firewall, ale nie je ...
ma niekto nejaky napad?
    • Re: posielanie suborov cez IM 01.01.2008 | 21:41
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      psi a pidgin su aj pre windows? pecka.. no, takto.. naozaj nieje na vine firewall? Doteraz to slo a zrazu nejde? len tak? pff? :D skus detailnejsie popisat co sa stalo, ci na windowse posielanie cez oficialny klient ICQ ide, alebo ti nejde posielanie cez Jabber??
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: posielanie suborov cez IM 01.01.2008 | 21:47
        katnel   Návštevník
        hej, pidgin aj psi su aj pre windows ...
        firewall asi tazko, lebo v linuxe nemam firewall ... a nejde to tam ..., pritom cez icq v linuxe cez pidgina to ide ...
        mne to cez jabber(jabbim) nejslo este poslat, lebo som to skusal iba 2x dvom roznym ludom, cez icq to ide poslat v pohode ...
        zeby nejake ine nastavenia? hmm
        • Re: posielanie suborov cez IM 01.01.2008 | 22:00
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Aku distribuciu mas? To ze nemas graficky firewall ako vo windowse neznamena ze nemas predinstalovany iptables (neviem o tom ako si pokrocily, jednoznacne nechcem poucat...) Takze to posielanie ti nejde len cez jabber, jabber-om som sa podrobne nezaoberal, nemoze sa to nastavovat neikde v nastaveniach? nieco ako "Enable file transfer" alebo nieco.. fakt neviem , len laiksky strielam
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: posielanie suborov cez IM 01.01.2008 | 22:10
      Avatar eNuke Gentoo macosx  Používateľ
      Taky isty problém mam aj ja. V mojom prípade je vina na strane mojho providera lebo nemám povolene p2p a kopu iných portov. Da sa to obist forwardovanim portov.
      Learnt to farth!!!
    • Re: posielanie suborov cez IM 01.01.2008 | 23:00
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      posielanie suborov nefunguje prakticky nikde, teda ja som sa este nestretol s tym ze by niekde fungovalo. Holt, je to fakt.
      • Re: posielanie suborov cez IM 01.01.2008 | 23:10
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Mne pidgin posielanie suborov cez ICQ podporuje, sice niekedy musia dat poslat asi 5krat aby to slo, ale to je chyba ICQ
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: posielanie suborov cez IM 02.01.2008 | 16:50
        kantel   Návštevník
        mne to v icq funguje skoro bezproblemovo v pidgine a linuxe ..
    • Re: posielanie suborov cez IM 02.01.2008 | 10:50
      jarino   Návštevník
      Neviem kde mas zalozeny jabber ucet. Ja na prenos suborov musim mat nastaveny proxy server (v Psi a v Gajime) skus to podla tohoto. Mne prenos funguje aj v Linuxe aj vo Win.
      http://www.jabber.cz/wiki/Filetransfer_proxy
      • Re: posielanie suborov cez IM 02.01.2008 | 16:49
        kantel   Návštevník
        ucet mam zalozeny na jabbim.sk, skusim to nastavit, uvidim, ci to pojde, zatial dakujem vsetkym
        • Re: posielanie suborov cez IM 02.01.2008 | 20:39
          jarino   Návštevník
          Daj pls vediet ci ti to pomohlo.
    • Re: posielanie suborov cez IM 03.01.2008 | 22:52
      Avatar ivan greenie 5.0.2j  Používateľ
      kedze sa tu omiela tato tema tak by som sa chcel aj ja opytat na nieco. tiez mi nejde posielat subory cez gaim v ubuntu 7.04 a pidgin v greenie, nieco ako 7.10 ubuntu. ked odoslem ponuku na odoslanie suboru tak sa mi vypise ze druha strana odmietla prenos. pritom v ICQ zo zoznamu to ide. co s tym? dakujem za rady
      • Re: posielanie suborov cez IM 03.01.2008 | 22:57
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        musite mat obaja status available-online
        • Re: posielanie suborov cez IM 03.01.2008 | 23:28
          Avatar ivan greenie 5.0.2j  Používateľ
          to myslis stav online? alebo kde sa to nastavuje?
          • Re: posielanie suborov cez IM 03.01.2008 | 23:47
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            pravym tlacitkom na ikonku pidgina -> change status-> available
            • Re: posielanie suborov cez IM 03.01.2008 | 23:56
              Avatar ivan greenie 5.0.2j  Používateľ
              pidgina mam v slovencine, a ak som spravne pochopil tak je to stav pripojeny? to mam ked posielam subor. ale aj tak sa mi vypise sprava ze pouzivatel ju zamietol. druha strana je priatelka a ma win. nebude tam nejaka zrada?
              • Re: posielanie suborov cez IM 04.01.2008 | 07:31
                fero   Návštevník
                Asi sa treba zmieriť s tým,že posielanie súborov v Pidgine niekedy ide a niekedy nie.Bohužiaľ.
                • Re: posielanie suborov cez IM 13.01.2008 | 21:09
                  tatiana   Návštevník
                  viem,ze tu nieco splietate o programe Pidgine,ci co,ale ja mam len taku jednoduchu otazocku..je tu PROSIIIM niekto kto vie poradit:mam Windows Vista..a na icq sa mi nedaju posielat subory,prijimat viem,ale pri posielani mi stale vyhodi:nastavte rozsirene pripojenie alebo nieco take..a vobec neviem ako,pretoze v moznostiach nic take nemam..dakujem
                  • Re: posielanie suborov cez IM 13.01.2008 | 21:19
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                    Aké lstivé, niekto si dá ženské meno ako nick a hneď si myslí, že nás oslní Windows Vista, no fuj,,,
                  • Re: posielanie suborov cez IM 13.01.2008 | 23:30
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    mila tatiana, tento portal je urceny pre ludi, ktori pouzivaju operacny system ... teda linux .. a nie hraciu konzolu Windows. Takze na tvoju otazku ti vacsina uzivatelov nebude vediet dat odpoved. pretoze dany system od mrkvosoftu nepouzivaju a nechcu ho ani pouzivat. mas windows, zavolaj si na ich oficialnu podporu, ked si si zakupila licenciu ;-)
    • Re: posielanie suborov cez IM 13.01.2008 | 23:52
      fantomas   Návštevník
      v psi v nastaveniach uctu nastav file-transfer proxy - proxy.netlab.cz, v pidgine/gaime taka moznost neni, celkovo je pre jabber dost chudobny...