reiserfs

Sekcia: Konfigurácia 15.01.2008 | 02:04
Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
Zdravim, nainstaloval som na jeden notebook Ubuntu a pouzil som FS ReiserFS... Ale teraz som sa docital, ze nie je velmi do notebookov vhodny... Ze moze skor odist disk... A disk vydava asi kazdych 5 sekund take klepnutie, ako ked sa odpaja... Nedogooglil som sa nejak k tomu, ale da sa nejako previest teraz particia na ext3, bez preinstalovania systemu?? Alebo sa da nieco robis s tym spin up/down?? Dakujem.
    • Re: reiserfs 15.01.2008 | 10:19
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      to odpajanie disku je myslim spojene so zapnutym "laptop mode". skus to vypnut. ReiserFS je vhodnejsi ak mas milion malych suborov, ale aky FS pozuit je taka polemika ako ked sa dakto na fore spyta ake distro je nalepsie :D

      ak ti to bude robit nadalej skopci si home na USB, preinstaluj system na ext3 a vykopci home naspät, mas to asi najrychlejsie...
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: reiserfs 15.01.2008 | 14:05
      Avatar srigi   Používateľ
      Skus prikaz do konzole
      hdparm -B255 /dev/sda
      Samozrejme /dev/sda nahrad podla potreby. Pozor, stupne teplota disku. Mozes skusit potom trocha mensie hodnoty (192).
      • Re: reiserfs 15.01.2008 | 17:14
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        nho uz som to vyriesil preinstalovanim systemu, diky za rady, nabuduce budem vediet, ze nemam davat reiserfs do notebookov ;-)
        PS: laptop-mode bol povoleny len pri chode na baterku...
        • Re: reiserfs 15.01.2008 | 17:35
          Avatar srigi   Používateľ
          Mno IMO fs moc nema co docinenia s parkovanim hlaviciek. Naopak, ja vsade davam Reiser v3.6 a zatial spokojnost.

          Toto spravanie diskov v Ubuntu je mimochodom nedavno velmi diskutovana tema (s riesenim ako som naznacil).

          Takze iba toto som kcel.