neviem si poradit s fseek() funkciou
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Priatelia želám Vám do Nového roku 2025 všetko dobré, nech sa Vám vo svete Linuxu darí a z mojej strany ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú na tento web. Či sú to už správy o zaujímavých novinkách, komentáre v diskusiách alebo blogy, ktoré niekedy zaberú aj pol dňa klepania na úkor svojho času. O to väčšia vďaka, PF 2025.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
ten program namiesto toho aby sa presunul o znak dozadu a zapisal prazdne miesta tak zmaze ten znak "\n" a tak zapise prazdne miesta
viem da sa to spravit aj jednoduchsie bez funkcie fseek() ale mne ide o ukazkovy priklad a malo by to fungovat ! tak neviem kde mam chybu pretoze po subore sa urcite da pohybovat.
a ako to mam poriesit resp. existuje nejake riesenie aby som zapol ten "insert mod"? Aby mi to neprepisovalo ale aby to vpisovalo?
Funkcia
fopen()
ma nasledujuci funkcny prototyp: Rozne vyznamy parametrurezim
:r
textovy subor pre citaniew
textovy subor pre zapis alebo prepisaniea
textovy subor pre pripojenie na koniec (cca to co timo hlada)rb
binarny subor pre citaniewb
binarny subor pre zapis alebo prepisanieab
binarny subor pre pripojenie na koniecr+
textovy subor pre citanie a zapisw+
textovy subor pre citanie, zapis alebo prepisaniea+
textovy subor pre citanie a zapis na koniecrb+
binarny subor pre citanie a zapiswb+
binarny subor pre citanie, zapis alebo prepisanieab+
binarny subor pre citanie a zapis na koniecpozn.
Ak otvoris existujuci subor v rezime "w" alebo "wb", tento subor sa najskor vymaze a potom sa znovu zalozi. Dochadza teda k prepisaniu suboru.
Ak otvoris existujuci subor v rezime "a" alebo "ab", tak sa tento subor otvori a ukazatel pozicie sa posunie na jeho koniec. Dochadza teda k rozsireniu existujuceho suboru (append). Ak subor neexistuje, tak sa vytvori.
Ak pouzijeme rezim rozsireny o znak "+", je mozne subor pouzit zaroven pre citanie aj zapis, co ma ale prakticky vyznam iba pri binarnych suboroch.
Tak dufam, ze ma pan Herout nezavesi do prievanu za g..e, kvoli nejakym licenciam. Zaroven to asi hodim do DB znalosti, toto sa isto hodi vediet.
Dufam, ze to pomoze.
Posli tu cast kodu, kde to pouzivas.