Ovládače na klávesnicu

Sekcia: Ostatné 01.06.2005 | 19:08
Avatar radkope Mandrake  Používateľ
Neviete prosím niekto poradiť, zháňam ovládače na klávesnicu Microsoft Wireless Desktom Elite Keyboard a IntelliMouse Explorer. Viem že to je od MS a mal by som to radšej zahodiť, ale je fakt super a batéri vydržia vyše pol roka... akurát že mi nejdú špec tlačítka.
    • Re: Ovládače na klávesnicu 31.05.2005 | 13:02
      domi66   Návštevník
      zozen si ovladace od vyrobcu :):)
      • Re: Re: Ovládače na klávesnicu 31.05.2005 | 13:17
        Avatar radkope Mandrake  Používateľ
        To je pekné ... ale potrebujem ich na Linux.. napríklad suse 9.2 ju rozozná ale nefungujú špec tlačidlá..
        • Re: Re: Re: Ovládače na klávesnicu 31.05.2005 | 13:34
          peter golis   Návštevník
          specialne tlacidla sa neriesia cez ovladac ani v linuxe a ani v inom operacnom systeme. sucastou baliku pre ine ako unix like os (vratane linuxu) je aj malinka neviditelna aplikacia ktora sleduje komunikaciu na klavesnici a v pripade stlacenia tlacitka vykona akciu (zmeni hlasitost, spusti program, pohne kurzorom - videl som niektore ergonomicke klavesnice na ktorych bolo skrolovacie kolecko rovnako ako na mysi). samozrejme ze v tomto baliku je aj interna konfiguracia priamo pre danu klavesnicu rovno od vyrobcu. a v linuxoch (a.p) je ovladac pre klavesnicu sucastou jadra a xwindows. program co vykonava dane akcie je v osve balicku a konfigurak od vyrobcu chyba z dvoch dovodov: 1) vyrobcovia moc nepodporuju ine ako windows systemy 2) v linuxe alebo inom gnu systeme je moznost volby a ako by sme rozlisili akkeho postoveho klienta to ma spustit alebo aky webovy prehliadac najme ked ich mame viac (mozilla, firefox, lynx, links, opera, netscape,...). takze si budes musiet nakonfigurovat dane tlacitka sam a hlavne podla toho co chces. ako, to je otazka. vpravo hore je vyhladavanie kde zadas multimedia keys, kliknes na vo fore najdenych 22 vysledkov a tam je diskusia ako rozbehat multimedialnu klavesnicu v kde? v nej je spomenuty jeden sikovny nastroj.
          • Re: Re: Re: Re: Ovládače na klávesnicu 31.05.2005 | 13:39
            Avatar radkope Mandrake  Používateľ
            OK... skúsim sa vtom pohrabať..
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ovládače na klávesnicu 31.05.2005 | 14:02
              peter golis   Návštevník
              skus dat info ako to dopadlo a ako si spokojny. totizto tento nastroj umoznuje viac ako tie co podporuju vyrobcovia. ale asi bude zaujimat ostatnych ak osa tvaria tlacitka na hlasitost... a tak ;-)
    • Re: Ovládače na klávesnicu 01.06.2005 | 03:48
      jariq   Návštevník
      Takze strucne klavesnica - http://lineak.sourceforge.net/ myska - v configu X-serveru si pridas v "mysacej" casti nieco ako "ZAxisMapping 4 5" presne info najdes v dokumentacii je tam priklad pre explorer 4 a microsoft nema hardware zas taky zly.. nesud podla nazvu
      • Re: Re: Ovládače na klávesnicu 01.06.2005 | 19:08
        radkope   Návštevník
        Ja som stiahol nejaké rpm..for SuSe, všetko je vpohode dá sa to aj nastavovať, ale zatiaľ mi nejde ovládanie zvuku... a neviem si to ani nastavit, ale ešte sa pohrám. Je to fajn ešte keby tu bil ukazovateľ stavu barérie... GOOGLE je fakt fajn...