Linuxos.sk + IE7

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.01.2008 | 11:40
ef-ge-el   Návštevník
Neviem ci to tu bolo uz hovorene ale chcel by som upozornit na fakt ze pod IE7 (Vista Business 32-bit) sa uvodna stranka nezobrazuje korektne - konkretne stredna cast je az uplne dole ... Neviem ci to je tym ze IE7 ma problem so standardmi (nechcem tu rozputat vojnu browserov a podobne debaty) ale bolo by pekne keby bola stranka optimalizovana aj pre IE7 ...iba postreh
    • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 11:47
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      dole v liste je napisane, ze niektory skin sa v IE nezobrazuje spravne. ;)
      • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 11:58
        ef-ge-el   Návštevník
        Ja som nasiel iba toto:

        Citujem:
        "Táto stránka je optimalizovaná pre Mozillu, Operu, Konqueror a IE"

        Ja len ze ja som pouzivatel Windowsu a moj oblubeny prehliadac je IE7 a rad tu zajdem....
        Skusal to niekto este omrknut pod IE7?
        • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 12:24
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          hej, videl som to aj ja, ale nemam PC, na ktorom by som to mohol testovat...
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 12:25
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          ak najdes slovo "testovana" podciarknute, priloz nan mys a zistis ...
          • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 12:34
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            eMDi, pozor, defaultny styl je OPTIMALIZOVANY, prepni si...
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 14:43
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              aha ... default ... nepouzivam .. a mne uz preplo davno ... :D
    • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 11:51
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      ;-) mi ten IE7 moc nemusime :-D

    • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 11:59
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      nevedel som ze IE pouziva uz 7 ludi... naposledy to bolo tusim len 5.5 :D
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 12:06
        ef-ge-el   Návštevník
        Pozor.. to je obojsecna zbran ....

        Firefox 3
        Opera 9.21

        ;) ale nechcem rozputavat debatu o browseroch... najlepsie by bolo locknut potom topic....
      • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 13:14
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        a kde sa nachadza takato statistika?
    • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 13:08
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No mal som dosť problém to optimalizovať to pre tké obludnosti ako je IE6 a FF (ani pod ff to nekedy nejde kerektne (teda default štýl áno, ale ostatné moc nie)). Pre IE7 nemám kde testovať. Okrem toho si myslím, že je to absolútne nepoužiteľný browser ktorý dokaže spadnúť kedykoľvek (spravidla keď je to najmenej vhodné).
      • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 13:28
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        hlavne ze je to optimalizovane pre konqueror
        • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 14:30
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          A? Konqueror aspň na rozdiel od ff a ie pozná štandardy (rovnako ako safari).
          • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 15:19
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            :)
        • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 19:52
          Martin   Návštevník
          Náhodou, ja používam Konqueror najradšej zo všetkých prehliadačov. Potom Operu, ale FF a SM len občas.
      • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 14:43
        ef-ge-el   Návštevník
        Samozrejme osobne Vám IE vyhovovať nemusí ale je to "mainstreamový" prehliadač. Navyše si myslím, že Váš osobný názor (aj keď je dôležitý) by nemal zastierať fakt, že je to jeden z najpopulárnejších prehliadačov. Pokiaľ máte na stránka napísané , že je optimalizovaná pre IE tak by aj mala byť. (Veď nakoniec najlepší Slovenský linuxový portál by si optimalizáciu zaslúžil)
        • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 15:31
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          normalne ..... suhlas ;-) , najme s poslednou vetou




        • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 15:47
          Avatar titanik mint  Používateľ
          IE nie je najpopularnejsii, ale najdonutenejsi
          Treba zacat ignorovat IE, aby sa ludia a aj M$ spametali, ze maju pouzivat nieco ine
        • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 15:50
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
          Rozlisuj najpopularnejsi a najviac pouzivany ;)

          BTW ako mozes optimalizovat stranku na prehliadac, ktory sam nieje optimalizovany a nedodrziava standardy?
          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 16:13
          still   Návštevník
          ci si zasluzi optimalizaciu, alebo nie, to necham na autorov.
          Ale ci si zasluzi validitu, tj. spravne pouzivanie standardov, to na dobrej stranke proste musi byt, bez debaty!
          A o tom, ci to tak je sa mozes presvedcit sam http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.linuxos.sk%2F
          • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 16:19
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 16:33
              ef-ge-el   Návštevník
              Len by som rad reagoval na komentar... ako bolo spravne podotknute je najpouzivanejsi (zrejme) a nie najpopularnejsi... moja chyba... dost ma vsak zarazil komentar ze bol vnucovany...to ze je sucastou operacneho systemu este neznamena ze je vnucovany.... vzdy tu je (a vzdy aj bola - aj v casoch Win 95) aj ina volba a to ze sa ludia rozhodli pre IE znamenalo iba to, ze to pre nich bolo pohodlnejsie ako hladat alternativy (ja som osobne MS nikdy nezazlieval presadzovanie IE - je to ich produkt v ich operacnom systeme)...
              V kazdom pripade si vsak uvedomte co dnesny pokrocilejsi uzivatel robi... chce sa odlisovat - preto zvoli alternativu - Opera a Firefox a pod. su vsetko skvele prehliadace, kolobeh je vsak ten isty.. z neznameho prehliadaca sa stane hit, polozi na lopatky ostatne prehliadace... ale co sa stane potom?? Ako najpopularnejsi bude najviac na ociach, cim budu na ociach aj jeho chyby... a zasa sa objavi kritika a najde sa nieco lepsie a opät sa na trone vystrieda niekto iny... (Podobne by som povedal to je aj s vojnou Microsoft Linux... aj ked Linux vyhra, dovolim si tvrdit ze sa mu stane to iste co microsoftu...tvorcovia vyrusov sa preorientuju na Linux a zasa ludia zacnu nadavat az kym sa nenajde nieco nove)....

              A na zaver...k tym standardom... netvrdim ze linuxos.sk nepodporuje standardy...nebola vsak rec o standardoch ale o optimalizacii... fakt ze je niekde napisane ze je stranka optimalizovana pre IE by mal znamenat ze sa pod IE zobrazi spravne... predsa len IE7 nie je jediny prehliadac, ktory nepresiel acid2 testom (myslim ze IE8 to zvladol)
              • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 16:50
                still   Návštevník
                A presne o tom to je. Ked IE strati svoje vacsinove zastupenie na poli prehliadacov, dostane sa tam niektory dalsi a ked ten padne, zasa tam bude dalsi. Takze jedina istota, ktora by mala byt garantovana su STANDARDY! a s tymi si MS nerobi absolutne tazku hlavu, proste si definuje vlastne a ostatni, ked chcu, musia ich zistovat metodou pokus-omyl - ziadne specifikacie, ziadna garancia, ze sa nezmenia.
                Preto by kazdy prehlaidac mal zobrazovat stranku spravne vzdy, ked je napisana podla standardov, nie podla toho, ktory prehliadac ma najvacsie zastupenie, pretoze to sa moze menit, ale standardy zostavaju.

                Preto je stranka napisana dobre, len ked je napisana podla standardov. A to, ze sa zobrazuje zle v niektorom z prehliadacov je len a len chyba vyvojarov, ktori by tu chybu mali odstranit co najskor, ci ide o IE, FF, Operu alebo hocico.
              • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 16:59
                still   Návštevník
                btw. slovo optimalizacia v spojeni s IT ma myslim vyznam zefektivnovanie, skracovanie kodu, resp. vypoctovych krokov, nie prisposobovanie sa nejakej aplikacii..

                takze v spojeni so strankami by to malo znamenat co najlepsie vyuzivanie standardov, aby nebolo nutne pridavat dalsi zbytocny balast, ktory danu stranku skor deoptimalizuje ako optimalizuje ;-)
    • Re: Linuxos.sk + IE7 23.01.2008 | 20:53
      Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
      Aj Firefox 3 Beta 2 (ktoru k spokojnosti pouzivam) ma na tejto stranke malicke problemy. Neviem ci sa to vyriesi do plnej verzie. Vsak uvidime. Preberalo sa to tu niekde. Pri doplnovani prispevkov sa tlacitkova lista na doplnanie html kodu zobrazuje zvislo. Ale to je len taka drobnost. Ostatne je ok.