blbne mi siet

Sekcia: Ostatné 05.02.2008 | 22:38
sam12   Návštevník
ahoj,

mam doma nasledovnu konfiguraciu PC(Windows) --> Router 100Mb/s <-- Notebook(Ubuntu Gutsy)

pc je pripojeny kablom k routru a NB bezi cez wifi

ked si chcem pretiahnut nejaky subor zo shareovaneho adresara cez wifi tak si najdem subor na sieti a kopiruje sa nesmierne pomaly(pri 300MB subre vypisoval kopirovanie za 4 az 6 hodin)

ked si pripojim notebook crossovanym kablom k pocitaci alebo normalnym kablom na router tak z NB nevidim PC vobec

cim to moze byt?
    • Re: blbne mi siet 06.02.2008 | 00:23
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Nastavením firewalu
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: blbne mi siet 06.02.2008 | 10:38
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      ak prepojis pc cez cross tak nedostanes ip adresu
      ak notebook pripojis do switchu (predpokladam ze mas modem so switchom lebo router sa pripaja crossovym k pc ;) ) tak neznamena ze sa nesnazi data posielat cez wifi. treba prestaavit v control centre output deviace alebo ako sa to vola
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: blbne mi siet 06.02.2008 | 11:59
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Sakra. To že keď prepojí káblom 2 PC a nedostane IP, na to som úple zabudol :D Ale keby som to roil doma, bolo by to prvé, čo by ma napadlo. Divné
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: blbne mi siet 07.02.2008 | 11:33
          sam12   Návštevník
          diky... kuknem sa na to... ten firewall sa mi zda, ze moze vadit... s ostatnymi mam problem:

          - k routru sa odkedy pripaja pocitac crossom? ;)
          - ja dostanem ip adresu ked prepojim svoje pocitace... dokonca isty cas som fungoval bez routra so zdielanym internetom cez xovy kabel
          • Re: blbne mi siet 07.02.2008 | 20:19
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            K samotnímu routru bez switcha sa pripája crossom, keďže jeho výstup je vlastne sieťovka. Ale dnes je to zväčša aj tak jedno. Ja mám momentálne notebook a switch spojený crossom a ide to (sieťovka na notebooku má autocrosing ;) ).
            IP adresu asi dostaneš, lebo máš DHCP server na jednom z počítačov.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: blbne mi siet 11.02.2008 | 08:31
              sam12   Návštevník
              no neviem neviem, auto crossing dava zmysel ale asi to bude priamo na routri, totiz pc je pripojene normlnym kablom

              dhcp server --- mam mximalne tak zdielane internetove pripojenie na pc, ani to neviem preco odkedy tam mam ten router :)