linux a QIP
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Špecifická distribúcia pre staré počítače, ktorá bola na puppy linuxe. Posledná verzia je z 30.1.2023.
Legacy OS je postavený na antiX / Debian Bullseye 64 Bit a momentélne je vo vývoji aj 32bitová verzia
Zdroj: Legacy OS
Tomáš Matějíček vydal nové verzie Slax v dvoch edíciách, 15.0.1 postavený na Slackware a Slax 11.6.0 na stabilnom Debiane.
Zdroj: Slax.org
Samsung vydal odporúčania na optimalizáciu MySQL pre beh na SSD. V dokumente uvádza aj benchmarky.
Zdroj: Samsung Semiconductor
15.1.2023 bola vydaná tretia minoritná verzia MX linux 21.
Zdroj: MX Linux
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Zdroj: LinuxExpress
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Zdroj: Retro Virtual Machine
Po dvoch rokoch vývoja oznámila vydanie desktopového prostredia Xfce 4.18, ktorej cieľom je poskytnúť klasický desktop, ktorý na svoj chod vyžaduje minimálne systémové prostriedky.
Zdroj: xfce.org
Podpora formátu JPEG XL bola odstránená z prehliadača Google Chrome / Chromium.
Na stránkach zive.cz sa objavila recenzia na českého výrobcu miniPC, firmu Asome. MiniPC má rozmer 178x178x34 mm a je osadený procesorom AMD Ryzen 7 PRO 5700G 4,6 GHz 45-65W s momentálne najsilnejšou integrovanou grafickou kartou, 16 GB RAM a 1 TB SSD. Ako operačný systém je použitý Win11 Pro. Pre menej náročných užívateľov je k dispozícii i verzia s AMD Ryzen 5 PRO 5650GE 4,4 GHz 35W.
Zdroj: Zive.cz
Bola vydaná verzia 3.4 3D modelovacieho a animačného nástroja Blender. Novinka obsahuje vylepšenia renderera Cycles, nové editačné nástroje, vylepšenia výkonu a mnoho ďalších noviniek.
Zdroj: blender.org
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
wine '/home/tvoje_meno/.wine/drive_c/Program Files/QIP/qip.exe'
tvoje_meno -je TVOJ prac. adresar ,tak si to podla toho uprav
univerzalne:
wine '~/.wine/drive_c/Program Files/QIP/qip.exe'
~ = /home/tvoje_meno
btw. mas nainstalovane wine?
Btw mne osobne sedi prakticky vsetko okrem QIP :D
dalej sa mi nepaci, ze pri pisani z QIP na Pidgin je text s diakritikou viac menej necitatelny. Teda da sa to zmenit, ale to nie kazdy vie.
a pidgin, to ani nemam prehlad kto a kde co pise...ani neviem, ze mam vobec nejaku spravu, ked sa do toho nekuknem...potom mi vadi, ze musi byt samostatne otvoreny kontaktny list a nie je to ko keby sucastou toho celeho...smailiky...bieda, a naco mi je tam posielanie nejakych obrazkov, co je tam taka funkcia, ked viem, ze ten druhy ju nema, cize si mozem tak sebe poslat nejaky obrazok...neprehladny je podla mna a preto sa mi nepaci...
icq.xmpp.cz
v pidgine Ti normalne spravy vyskocia. ak chces, pridaj si ma, mozeme normalne cez pidgin kecat. ICQ cislo mam v profile
pouzi na to spravcu balickov
obnovuje sa podla suboru sources.list. Ten je zakomentovany (teda vsetky linky su v nom zakazane. to robi instalator potvora jedna). takze treba najskor zo vsetkeho sem nieco napisat. to sa da napriklad cez greenie control center. vyberies ze repozitare greenie a potvrdis.
ina moznost je otvorit subor /etc/greenie/sources.list.greenie:
ALT+F2 (alebo ozubene koliesko) a tam napisat toto:
gksu gedit /etc/greenie/sources.list
otvoreny subor das ulozit ako, a to na adresu /etc/apt/sources.list. Nasledne v Synapticu das ze obnovit. To je vsetko, potom uz budes moct robit cokolvek :)
Existuje mnoho programou na IM ktoré podporujú zmenu vzhladu tak v tom naozaj nevidím problém.
Na tejto stránke nájdeš zopár z nich - ku každému je aj stručný pokec - urob si užší výber a nainštaluj ich cez tvojho správcu sw.
http://www.abclinuxu.cz/software/internet/im
Odporúčam niektorý z týchto:
Kopete, LICQ
(prípadne ten pidgin ale ked sa ti nepáči...)
tomolc
tomolc
v linuxovych programoch je pekne to, ze sa velmi casto daju nastavit klavesove skratky. takze mozes mat rovnake ako na nejakom programe pre windows.
vacsina programov ma tiez njeake to centrum nastaveni, staci si zvyknut ze je tam a tam a hotovo :)
Tak to potom vylučuje Kopete.
tomolc
niekedy najde kvalitnejsi program priamo pod linuxom, niekedy menej kvalitny, a casto ten isty (napriklad firefox je aj tam aj tam a mnoho dalsich programov)
v principe da sa spustit vela programov pre windows - no dalo by sa ovela viac, keby ten americky monopol poskytol cast kodov svojho softveru, aby mohli aj pod linuxom vyborne slapat veci pisane pre windows...
teda vlastne jeden ano - volaky keygen. samozrejme nie pre moju potrebu.