komunikace ext3 a NFTS

Sekcia: Ostatné 07.06.2005 | 11:31
willda   Návštevník
Je možné kopírovat data z ext3 oddílu na NFTS oddíl a naopak. Nebo nějak jinak konvertovat data. Existuje nějaká komunikace mezi ext- a NFTS(FAT-)? Děkuji
    • Re: komunikace ext3 a NFTS 05.06.2005 | 14:56
      The Fox   Návštevník
      http://www.jankratochvil.net/project/captive/ . Neskúšal som to a pravdupovediac by som to ani neriskoval. "nějak jinak konvertovat data" -- čo si pod týmto predstavuješ? Ináč na vfat sa dá zapisovať bez problémov.
      • Re: Re: komunikace ext3 a NFTS 07.06.2005 | 11:31
        koli@koli.sk   Návštevník
        V pohode mozes pouzit tento patch. Mne to beha bez problemov. Detaily si precitaj v baliku ktory najdes na stranke
    • Re: komunikace ext3 a NFTS 06.06.2005 | 10:55
      Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
      co mas presne na mysli? kopirovat data vo windowse z ext3 na NTFS, alebo kopirovat data v Linuxe na NTFS? Vo windowse je to mozne pomocou programu explore2fs, alebo si mozes nainstalovat ovladadac pre ext3 pod windows win95, WinXP. Ak chces zapisovat v Linuxe na NTFS, tak musis mat v jadre podporu NTFS write support.
      • Re: Re: komunikace ext3 a NFTS 06.06.2005 | 15:05
        willda   Návštevník
        Presne to jsem potreboval vedet, akorat bys mi mohl priblizit jak mam dostat do jadra Linuxu NFTS podporu. Jeste bych mel asi rict ze pouzivam Fedora Core 3. Díky moc
        • Re: Re: Re: komunikace ext3 a NFTS 06.06.2005 | 15:17
          hurfo   Návštevník
          zmen si NTFS na FAT 32 a mas to bez problemov Partition Magic ti to prekonvertuje bez straty dat
          • Re: Re: Re: Re: komunikace ext3 a NFTS 06.06.2005 | 21:31
            willda   Návštevník
            Já nevim, ale nějak se na ten FAT32 oddíl nemůžu dostat. To bude asi tím, že vůbec nevím jak na to. A když už jsme u toho, tak jsem měl problém i s jiným Linuxovým oddílem. Nevíte, kde kde bych mohl dělat chybu?
        • Re: Re: Re: komunikace ext3 a NFTS 06.06.2005 | 15:18
          Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
          no budes musiet prekompilovat jadro s vyberom volieb File systems->DOS/FAT/NT Filesystems/NTFS file system support [M] File systems->DOS/FAT/NT Filesystems/NTFS file system support/NTFS write support [Y]
          • Re: Re: Re: Re: komunikace ext3 a NFTS 06.06.2005 | 16:49
            peter golis   Návštevník
            NTFS write support ked som sa tam posledne pozeral, tak tam bolo DANGEROUS. ale chyba linuxu to v ziadnom pripade nie je.