Linux, SP, Windows, a ja...

Sekcia: Komunita 18.09.2005 | 11:38
pistak   Návštevník
Chcel by som sa opýtať na otázku príkladom: Mám PC, nemám windows mám Linux Mandriva, nemám windows hry, Môže sa niečo stať ak príde Softwarová policiia? Alebo môžem byť kludný....?
    • Re: Linux, SP, Windows, a ja... 06.06.2005 | 20:49
      q-parser   Návštevník
      Mozes byt kludny! Ak nevlastnis ziadny komerncy software nelegalne (vratanie hier pod linux), tak mas bez problemov.
    • Re: Linux, SP, Windows, a ja... 06.06.2005 | 21:25
      Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
      no jasne ze mozes mat problemy, ale jedine ak pouzivas dvojklik mysou, lebo ten je patentovamy M$ :)
      • Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja... 06.06.2005 | 21:36
        willda   Návštevník
        Nevykřikoval bych to tak nahlas, jinak budeš mít zítra v poště žalobu.
        • Re: Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja... 06.06.2005 | 21:41
          Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
          ale ved ja som konstatoval ze uz ma niekto patentovany dvojklik mysou, nic viac
          • Re: Re: Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja... 06.06.2005 | 22:45
            willda   Návštevník
            Oni si vždycky ňákou volovinu najdou. :)
    • Re: Linux, SP, Windows, a ja... 07.06.2005 | 12:57
      peter golis   Návštevník
      ak mas iba linux, tak ti moze softwerova policia vydat certifikat cistoty. ale softwerova polucia kontroluje neilen programy, ale aj data. zoznamy kreditiek, hudbu, filmy, knihy, obrazky, ... ak mas nieco z toho nelegalne, tak si sa dopustil (skoda reci).
      • Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja... 10.08.2005 | 16:45
        dobinko   Návštevník
        Tak to su riadny blbci...rád by som videl či ich milovaný synkovia a dcérky majú všetko čisté....tha to vidíš. Pustia Widly, DC a tahajú o sto šesť Britney, 50Cent a takéto kraviny....no ale ako im dokázať že hudba ktorá bola uverejnená na stránke officielnej napríklad Sonata Artica má nejaké songy na downloade, a oni ju tam najdú, čo potom? Možno to su kraviny no chcem ostať plne clean či clear či ako to je....
        • Re: Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja... 29.08.2005 | 00:07
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          mozno taka hlupa podotazka. uz u vas bola taka policia ktora by vam prezerala pocitac? moc tomu neverim. neviem presne aka je statistia ale dost vela ludi ma PC a keby mali obyc. ludi takto kontrolovat tak to by sa to nemohlo asi volat policia. pochopim ked si obehaju firmy. jedine si viem predstavit ze by ten dany clovek musel stahovat os to sest a jeho poskytovatel spojenia by to dal na policiu ze taha vela. ale bolo by to dost na domovu kontrolu a prehladavanie pocitaca?
          • Re: Re: Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja... 30.08.2005 | 01:42
            peter golis   Návštevník
            :a keby mali obyc. ludi takto kontrolovat... kazdy obycajny clovek ma fyzicke predpoklady k pachaniu trestnej cinnosti. otazne je ci to aj urobil, a na slovensku este stale plati prezumpcia neviny (ci ako sa to pise). nie sme v amerike kde je to inak.h
            • Re: Re: Re: Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja... 30.08.2005 | 13:15
              hunter   Návštevník
              Spravidla idu po piratoch, najma po tych s inzeratmi na nete.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja.. 30.08.2005 | 14:53
                peter golis   Návštevník
                ano, najprv musia najst nejaku zamienku aby vobec zacali konat. bud inzerat od pirata alebo udanie od hocikoho. v tom druhom je expert BSA, a velakrat bezdovodne. inac preventivne prehliadky u fyzickych osob nepodnikatelov neboli zatial v mediach rozoberane. ale na druhu stranu nie je to az taky problem zistit. clovek si spusti cez internet update neleganleho systemu a internet ma doma. a maju ho aj s adresou. otazne je ci a kedy pojdu aj po takychto uzivateloch.
        • Re: Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja... 31.08.2005 | 00:35
          hab   Návštevník
          V prvom rade sa softwarova policia (pri nelegalnych softwarovychkopiach) zameriava na firmy. Na vstup do pocitaca sukromnej osoby potrebuju sudny prikaz, ktory by dostali iba pri zavaznej trestnej cinnosti (napalovanie a hlavne PREDAVANIE nelegalnych kopii vo velkom mnozstve), v opacnom pripade ich nezaujimas. Dalsia vec je taka, ze softwarove firmy mierne toleruju kopirovanie urcitych programov, kedze rataju s tym, ze pouzivanim programu sa zvacsuje zakladna uzivatelov, cim sa zvacsuje aj predaj legalnych kopii (v zmysle - zvyknes si na program, kupis ho do firmy). Ale softwarovu policiu nezaujimas, pokial mas na cd-ckach par mp3, ktore si pocuvas pre seba.
          • Re: Re: Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja... 31.08.2005 | 08:43
            lubo   Návštevník
            Neviem o tom ze existuje softwarova policia. Myslim konkretne s takym nazvom, alebo vobec odbor ci oddelenie. Vseobecne zas kazdy policajt sa moze zaoberat takou trestnou cinnostou, ked tomu rozumie a chce sa mu. Aby hladal po nete piratov cez inzeraty to asi tazko. To by ste museli vidiet rychlost ich netu.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja... 01.09.2005 | 22:57
              hab   Návštevník
              Softwarová polícia skutočne existuje, neviem jej presný názov, ale je to špeciálne oddelenie polície, ktoré sa špecializuje na nelegálne kópie všetkého, čo je šíriteľné elektronickou formou.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linux, SP, Windows, a ja.. 03.09.2005 | 16:49
                TomiT   Návštevník
                Ci existuje alebo nie, je to fuk. Funguje to ako vsade na slovensku. Otvor avizo dnesne a tri-styri roky stare. Zistis ze urcity ludia tam inzeruju cely cas napalovanie a nic sa nedeje.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linux, SP, Windows, a 17.09.2005 | 14:55
                  peter   Návštevník
                  Mal som legalny Win XP CZ Home ale corporation Acer - notebook. Vsetko by bolo OK keby ten instalator nenaformatoval systemovu cast tabulkou FAT 32 a vobec neponukal NTFS. Volal som do Microsoftu a tam mi bolo povedane ze tech podporu na verziu corporation dava dodavatel notrebooku - ten smozrejme "ja nic ja muzikant". Tak tam podom nedaj svoju instalaciu sice nelegalnu ale normalnu a podla svojich predstav a este dokonca Professional a Slovak.?!? Niekto si asi serie do vlastneho hniezda a este sa tvari, ze mu to tam nasral niekto iny...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linux, SP, Windows 18.09.2005 | 00:46
                    nobody   Návštevník
                    A stacil jediny riadok CONVERT C: /FS:NTFS
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linux, SP, Win 18.09.2005 | 11:38
                      peter   Návštevník
                      Skusal som a aj to fungovalo ale este predtym ma to upozornilo, ze niektore subory sa mozu tymto krokom poskodit! Nemam rad neistotu, WINDOWS je WINDOWS a nemas istotu, ked ho neinstalujes na cisto a nie este robit pokusy s konvertovanim a riskovat, ze ti to znestabilni system, chapes? Ono je to preto tak, lebo sa spusta instalator WIN 98 a ten bezi len pod DOSom a nevie formatovat do NTFS. Acer proste asi nato serie a Mrkvosoftu je to tiez fuk. Potom mozem ten sit kaslat a radsej si to spravym podla svojho aj ked nelegalne. To je moj postoj a asi nebudem jediny.