pomoooooooooc z Kubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.02.2008 | 19:39
tommmmm   Návštevník
Ked som nainštaloval Kubuntu a všetky programi a aj aktualizácie a všetko prebehlo v poriatku. Ale po reštarte PC mi už nabehol len textovi režim a graficky nechce nabehnúť ani za boha ! a daval som aj prikaz startx a nabehla chyba ohľadne dačo z NVIDIA problem. Pomôžte niekto pls.
    • Re: pomoooooooooc z Kubuntu 25.02.2008 | 19:46
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Dačo nvidia problém je fakt perfektný popis chyby ;)
      Ale prepíš ovládač v /etc/X11/xorg.conf z nv (alebo nvidia? Neviem, nvidiu nemám) na vesa. A potom preinštaluj ovládač.
      Alebo preinštaluj ovládač v konzole.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: pomoooooooooc z Kubuntu 26.02.2008 | 14:21
        Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
        nv - driver v jadre
        nvidia - oficialny driver
        You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
    • Re: pomoooooooooc z Kubuntu 25.02.2008 | 20:40
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Hahaha. a že si aktualizoval driver na grafiku?
      tak otvor si nejaky konzolový editor (nano,...). ak ho nemáš tak príkaz sudo apt-get install nano by to mal napraviť.
      takže postupuj takto: sudo nano /etc/X11/xorg.conf
      a pohladaj riadky podobné týmto:


      Section "Device"
      Identifier "nVidia Corporation NV11 [GeForce2 MX/MX 400]"
      Driver "nvidia"
      Busid "PCI:1:0:0"
      Option "AddARGBVisuals" "True"
      Option "AddARGBGLXVisuals" "True"
      Option "NoLogo" "True"
      EndSection

      riadok Driver "nvidia" prepíš na Driver "nv".
      ulož zmeny a reštatruj pc.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: pomoooooooooc z Kubuntu 26.02.2008 | 18:13
        peter   Návštevník
        mam ubuntu dolny panel nastrojov som omylom vymazal ale dal som novy no niesu tam tie veci ako ich tam dam?:::
        dolny panel nastrojov som mal:
        bol tam kos vlavom rohu ked kliknem pracovnu plochu zobrazi vpravom boli plochy kolko si mozem urobit plochy ja som panel odstranil ked som pridal novy uz tam nebolo to iste taze ked otvorim nejakke okno ci internet ci subor nezobrazi mi tam
        vedel by si mi prosim pomoct?
        • Re: pomoooooooooc z Kubuntu 27.02.2008 | 12:44
          Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
          po prve je to dost od veci - na ked sa chces nieco opytat tak traba vytvorit novu temu.
          po druhe - kliknes pravym tlacitkom na mysi, vyberies nieco ako pridat a vyberies veci zo zoznamu. tie budes potom moct premiestnovat kym nezvolis uzamknut.
          You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
          • Re: pomoooooooooc z Kubuntu 27.02.2008 | 13:43
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            El Barto, niekedy je lepsie, ked to napise do existujuceho vlakna, aspon nie je zaplava novych a novych vlakien ... a presunies to tak, ze kliknes na tu polozku, ktoru chces premiestnit pravym tlacitkom a presunies ju, potom uz len lavym ju tam potvrdis ... nie vsetko vsak ide takto premiestnovat. zistil som, ze casto je lepsie kliknut na tom mieste v paneli, kde chces mat nejaky applet pravym tlacitkom a uz ho len zvolit a umiestnit. ;)
            • Re: pomoooooooooc z Kubuntu 27.02.2008 | 13:44
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              to plati pre KDE, podla opisu sudim, ze mas Gnome. Tam neviem ako to je.
            • Re: pomoooooooooc z Kubuntu 27.02.2008 | 20:36
              Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
              myslel som to tak, ze v pripade ze niekto bude riesit rovnaky problem tak to najde v zozname tem
              You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>