initrd-moduly

Sekcia: Hardware a Drivery 03.03.2008 | 13:31
shade   Návštevník
Zdravim, ako initrd zavadza moduly? Najprv zostavi zoznam hardwaru a potom k nemu hlada prislusne moduly, alebo sa pokusa postupne zaviest kazdy modul bez ohladu na to ci sa v pocitaci k nemu nachadza hardware? Alebo je este tretia moznost? Da sa vyhodenim nepotrebnych modulov zrychlit start systemu o viac, ako je rozdiel sposobeny mensiou velkostou initrd pri nahravani a rozbalovani v pamati?
    • Re: initrd-moduly 03.03.2008 | 13:35
      shade   Návštevník
      Jedna sa mi konkretne o initramfs vytvoreny pomocou genkernel v distribucii gentoo.
    • Re: initrd-moduly 03.03.2008 | 14:10
      WlaSaTy   Návštevník
      cau,
      skus si rozbalit ten initrd a pozriet do skriptu ktoreho nazov sa podoba na init.

      inak netusim ci sa nahodou nepytas na to ako sa generuje innitrd (ktore moduly do neho napcha a po akej detekcii mkinitrd) alebo ci sa nepytas na nacitavanie uz z pripojeneho root fs. totizto samotne nacitanie z initrd je sice dostatocne rychle ale ajtak ho aspon ja osobne nepouzivam (az na specialne pripady ked zneuzijem boot po sieti aj s recovery image). nejake spomalenie je sposobene hotplugom a nacitanim sluzieb v linearnom poradi ale to sa da prehodit na paralelne.
      • Re: initrd-moduly 03.03.2008 | 14:28
        Avatar srigi   Používateľ
        BTW uz dlhsiu dobu sa sam seba pytam, ako sa v Linuxe implementuje HW detekcia? A napr. v suvislosti s initrd sa pytam, kto (co?) ma na starosti nahravanie modulov do jadra, ked v case initrd este asi nebezi udev (user-space tool)?