Notebook MSI

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.03.2008 | 22:44
Avatar t0mas Archlinux a ubuntu 9.10  Používateľ
Nazdars,

uvazujem o kupe tohto notebooku MSI GX610PX-034CZ
opis produktu:
Špičkový notebook pre hráčov (Performance Edition) S displejom 15.4" WXGA (1280x800) ACV. Procesor AMD Turion64 X2 TL60, pamäť 2048MB DDRII 667MHz, 250GB pevný disk (5400rpm) SATA, grafika ATI Radeon HD2600 (podpora DX10) 256 MB DDR3, optická mechanika DVD-RW SuperMulti Double layer, Gigabit LAN, modem 56k, 802.11b/g WLAN, farebne označené klávesy WASD, audio Digital/Analog 5.1 výstup, video kamerka 1.3M pixels, Bluetooth, čítačka kariet 5-in-1 (XD/SD/MMC/MS/MS Pro), 1xHDMI, 1xRJ-11, 1x RJ-45, 1xIEEE 1394, 4x USB 2.0, 1x Express card, 1xTV-Out, bez OS , Batéria Li-Ion 6 článková. Rozmery 358 x 259 x 33 mm, váha 2.6 kg, Gaming ruksak a myš, ovládače pre Windows Vista

cena 26 390 sk

chcel by som na nom samozrejme linux.... mate niekto skusenosti ci sa da vsetko "zelezo rozbehat" vsetko sa mi pozdava az na tie tri posledne slova v popise

prip. ak viete o niecom lepsom v tejto cenovej hladine tak si necham velmi rad poradit
Linux4ever frasier@jabbim.sk
    • Re: Notebook MSI 18.03.2008 | 22:45
      Avatar t0mas Archlinux a ubuntu 9.10  Používateľ
      sorac za zle umiestnenie temy :( som si nevsimol.......
      Linux4ever frasier@jabbim.sk
      • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 00:43
        kompot   Návštevník
        ja mam slabost pre toshibu, ale to je vec nazoru.... tie posledne tri slova ma tiez vytacaju.... :) parametre su fajn, ale ak budes chciet robit aircrack alebo nieco podobne tak si dobre pozri co je tam za wifi karta.... taku chybu som spravil ja pri kupe svojho booku.....
    • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 01:13
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      som si isty, ze s windowsom a permanentne pripojenym adapterom je to skvela volba

      ono aj ten najstrucnejsi opis "pre hracov" tomu presne zodpoveda...
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 01:57
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      ja mam MSI EX600. Rozbehal som vsetko okrem ukazovatela stavu baterie. Navod v DB znalosti keby si chcel vedietako na to.
      • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 18:39
        Meno   Návštevník
        ja som tiez majitelom vyssie spominaneho nb( MSI EX600 ) a mozem podla svojich skusenosti ze notebook od MSI uz NIKDY !!! hoci funguje( temer ) jak ma, vykon super, cena super, ale v podstate si myslim ze je na p*cu, nekupoval by som ho uz... si myslim ze su ovela lepsie volby, napr. vyssie spominana toshiba( ktorej nevyhodou ovsem je ze vsade rvu widle, co v pripade ich nevyuzivania su zbytocne vyhodene peniaze ), ale skor by som siel po fujitsu-siemens, tie su podla mojich info v poho, vykon za rovanku cenu sice taky neziskas ale ak sa nechces nanom hrat tak neni problem....
        • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 19:09
          fantomas   Návštevník
          no to je dost padny dovod preco msi nie..., ja mam MSI S271 12 palcovi book, nemozem si stazovat, prevedenie je dobre, plasty nevrzgaju a podobne co sa o niektorych produktoch povedat neda, cena je vyborna, bral som z prvej rady ked sa este dodaval bez OS takze cena bola vo svojej triede skvela, msi robi kvalitne komponenty aj pre desktopove riesenia, co sa tyka podpory na novsich jadrach > 16 funguje vsetko bez problemov vcetne acpi, ma akurat jednu chybu a to vga od ati
        • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 19:26
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          ak sa ale chce hrat, tak MSI ma dobry pomer cena/vykon...a prevedenie su vecsinou dobre, kvalitne spracovane
          • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 20:09
            Avatar t0mas Archlinux a ubuntu 9.10  Používateľ
            takze nakoniec som sa rozhodol pre tento
            parametrami sa velmi nelisi od povodneho NB na ktory som sa pytal a ma SK klavesnicu

            grafika by mala ist v pohode ... som cital ze z najnovsim ovladacom od ati plne funguje pod linuxom... co je + akurat tu wifi nevem aku ma ale nemal by to byt problem rozbehnut aj z emuovanymi win ovladacmi , kolega tak rozbehal svoju wifi na debiane.....
            Linux4ever frasier@jabbim.sk
            • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 20:41
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              snad to nechces kupit v nay?
              Debian. apt-get into it…
          • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 23:25
            Meno   Návštevník
            no ved prave s tym spracovanim ja dost nesuhlasim... ono msi nema vela skusenosti s NB, preto konkuruje hlavne tou cenou... v podstate natrieska do NB plno pomerne vykonnych komponentov a hodi to na trh... komponenty su sice pekna vec ale ta vyladenost.... oni to sice sa snazia potom dochytavat upgradovanim biosu, co je spravidla velmi dolezita vec( nehovorim ze nutna, ale vela 'much' to tomu nb vychyta ), ale stale je to tak ako to je( tj na p*cu ), o tych plastoch by som tiez dost vznasal namietky( ale zavisi k akym plastom to porovnavas, ze jo ), ale v konecnom dosledku sa da uznat ze co sa jednotlivych komponentov tyka tak neni problem, ale NB je imho viac 'nez pouhej soucet jeho castic', a to na NB od MSI dost citit( aspon dle mych skusenosti ) - a podla prezerania roznych for aj ostatnych... a dalsia vec je ta ich 'novinka' co akoze velice vychvaluju svoju skvelu numericku keypadofku, ktora je samozrejme uplne na p*cu( hoci to na prvy pohlad vyzera ze je to super vec ), ale ked to clovek dostane do ruky tak zisti ze potrebuje hlavne pisat, tj potrebuje SERIOZNE rozlozenie hlavne tej neNumerickej keypadofky a nie rozne hacky na klavesnici ála skrateny sift, poposuvane lomitka a ine prasarny... numericku keypadu si predsa kludne dokupi ako usb-rozsirenie( ktore s najvacou pravdepodobnostou aj tak nevyuzije :-P )... no ale iny kraj iny mraf... tot moje postrehy odnikadiaľ
            RIP
            • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 23:42
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              v podstate natrieska do NB plno pomerne vykonnych komponentov a hodi to na trh
              ano je to tak, preto som ho aj kupil ;)

              ale zavisi k akym plastom to porovnavas, ze jo
              samozrejme ze s ThinkPadmi sa to samozrejme nemoze rovnat...ale je to asi :: Acer < MSI < HP, IBM, ...

              NB je imho viac 'nez pouhej soucet jeho castic'
              nuz je to tak, ale zas za tu cenu, mas fakt masinu na ktorej Ti pojde kazda hra, len musis s nim jemnejsie zaobchadzat

              skvelu numericku keypadofku, ktora je samozrejme uplne na p*cu
              praveze mne sa to velmi paci a som s nou viac nez maximalne spokojny! Je to velmi dobry krok k uzivatelskej privetivosti. Predstav si takeho mojho spolubyvajuceho na intraku, ktory Caduje, a ked zadava suradnice, tak keby to mal davat cez klavesove skratky, tak by ho asi je*lo...
              Numericka klavesnica je MSI-ckovska velka vyhoda...

              ------------------------------------------------------------------------------------
              moja percentualna spokojnost s MSI-ckom je na 98% pozitivna...zvysok je ten, ze mi na linuxe stale nechce ukazovat stav baterky, ale to je problem mojho starsieho jadra a kompilovat sa mi ho nechce...pockam na update som lenoch ;)
              • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 23:49
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                ano je to tak, preto som ho aj kupil ;)

                nuz je to tak, ale zas za tu cenu, mas fakt masinu na ktorej Ti pojde kazda hra

                desktop by ta vysiel lepsie
                len musis s nim jemnejsie zaobchadzat

                nb musi mat aj ine kvality
                Predstav si takeho mojho spolubyvajuceho na intraku, ktory Caduje, a ked zadava suradnice, tak keby to mal davat cez klavesove skratky, tak by ho asi je*lo...

                si ho predstavujem ako caduje na kolenach. moze si kupit numericky blok, celu klavesnicu alebo rovno workstation...
                Numericka klavesnica je MSI-ckovska velka vyhoda...

                bullshit, take monstrum ani nenazyvam notebookom
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Notebook MSI 20.03.2008 | 01:21
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  desktop by ta vysiel lepsie
                  no to vie snad kazdy. Ale ako si mozem zahrat dobru [novu] hru napr. vo vlaku s desktopom? :D

                  bullshit, take monstrum ani nenazyvam notebookom
                  neni to az take monstroozne velke. Ide o zvyk. A na plnohodnutnu klavesnicu na ntbk si lahko zvyknes. A neskor aj patricne ocenis :)
                  • Re: Notebook MSI 20.03.2008 | 15:56
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    no to vie snad kazdy. Ale ako si mozem zahrat dobru [novu] hru napr. vo vlaku s desktopom? :D

                    lepsie nez na kolenach na notebooku
                    neni to az take monstroozne velke. Ide o zvyk. A na plnohodnutnu klavesnicu na ntbk si lahko zvyknes. A neskor aj patricne ocenis :)

                    ty si klavesnicu centrujes k monitoru? ja cele roky len tu cast na ktorej sa pise

                    a len tak mimochodom, plnohodnotnu klavesnicu to napriek svojej monstrozite nema, len tam natlacili numericky blok, ktory je nanic
                    Debian. apt-get into it…
            • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 23:44
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              taku strategiu nabuchanych lacnych nb maju vsetci

              teda okrem vynimiek: lenovo (a tym myslim aj tie ich lacnejsie modely, nielen thinkpady), dell, toshiba, apple

              u ostatnych si treba davat pozor co sa vybera
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Notebook MSI 19.03.2008 | 23:45
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                a este ma napada sony a ich vaio, ale neviem ci to je ich jedina produkcia
                Debian. apt-get into it…
            • Re: Notebook MSI 20.03.2008 | 13:27
              fantomas   Návštevník
              zalezi zase na tom ake modely porovnavas, samozrejme ze lowendove modely nebudu oplyvat prevedenim, ja som vsak spominal skusenosti s 12 palcovou kategoriou, ktora sa podstatne lisi jak cenou tak prevedenim, u tejto triedy byva zvycajne kvalita komponentov na inej urovni, co sa tyka beznych modelov tak u msi urcite prevazuje pomer cena/vykon
            • Re: Notebook MSI 22.04.2009 | 17:31
              thommas   Návštevník
              ak si chces kupit notebook na hranie pozeraj hlavne na pamat, grafiku a na procesor najvhodnejsi je podla mna notebook msi ex 720x a aj ja sa ho terazt chystam kupit
    • Re: Notebook MSI 02.09.2008 | 12:26
      Short   Návštevník
      Zdravim,
      vygooglil som tuto temu, lebo sa tiez chystam kupit tento NB, ale co som sa docital na nete, tak vraj su len nejake neoficialne ovladace na ATI HD2600 pre linux, ktore nepodporuju vsetko.
      Ak si si ho kupil, mohol by si napisat, ako ti nam slape linux? a celkovo aky je.
      Diky
    • Re: Notebook MSI 02.09.2008 | 16:58
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No osobne by som kupoval niečo s grafikou intel, nvidia ani ati sa mi nezdajú v linuxe moc dobré. Čo sa týka kvality .. najlepšie ktoré som mal doma boli sony vaio, apple macbook (síce kvalita prevedenia dobrá ale štrbinové mechaniky neznášam) a momentálne mam lenovo thinkpad (s intel grafikou, super 2D výkon, 3D netuším). Stroje typu asus alebo acer by som fakt už nekupoval ;)
    • Re: Notebook MSI 03.09.2008 | 13:46
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Nazdar
      Vlastním podobný stroj. (GX700PX-098SK) Je to Intel 2x2GHz Nvidia grafika 512 MB a upravil som si konfiguráciu výmenou RAM za 2x2GB moduly. zdá sa, že tam na tom nepôjde tá kamera potom IEEE 1394. Neviem ako RJ-11 a HDMI. USB šlapú správne a mám pocit, že rýchlejšie ako na viste.Môže sa stať, že bude blbnúť indikátor stavu batérie - s tým nespravíš nič. Suspend2ram nepracuje správne. Audio funguje od začiatku, len zvuk ide aj cez vstavané reproduktory po zapojení sluchadiel. treba sa pohrať v /etc/modprobe.d/alsa-base s nastavením správneho modulu. Riešilo sa to napr. tu.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: Notebook MSI 03.09.2008 | 21:55
        Avatar t0mas Archlinux a ubuntu 9.10  Používateľ
        v novom jadre 2.6.27 by uz mal byt fixnuty ukazovatel stavu baterie, a suspend mode tak sa nechajme prekvapit
        Linux4ever frasier@jabbim.sk
        • Re: Notebook MSI 04.09.2008 | 18:59
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          mam jadro 2.6.25.11-0.1-default a ukazovatel stavu baterie mi ide perfektne, so suspend modom sa moc chvalit nemozem, nezabral ani moj stary hack na EX600