ucebnice jazyka C
Chcem sa spýtať či niekto viete koľkáte je posledné vydanie. Aby som si náhodou niećo staré nekúpil.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Vydavatelstvo KOPP (www.kopp.sk)
Pavel Herout - Ucebnice jazyka C
Obsah sa nemeni. Len priebezne dotlacaju nove vydania.
www.kopp.cz
Mam doma trojku a je to very good. Takze ak budes rozhodovat ci zobrat v3 alebo nic, tak tu trojku kludne zober, ziadnu chybu som v knihe nenasiel (co som cital changelog v trojke, mala oproti v2 dost vela oprav)
Do vzdelania treba nieco aj investovat a nie vsetko sa zadarmo stiahnut z netu.
Presiel som basic, pascal, c, c++ a nadstavby ako Visual Basic, Delphi, Visual C++, Borland C++ Builder.
Vzdy som si kupil knihu a step by step som to do seba dostaval a neotravoval okolie elementarnymi problemami.
A odkaz pre ostatnych... -na nete existuje aj nieco co sa vola open source software , ale to neznamena, ze sa to stahuje len na soft, ale najdu sa aj ludia, ktory nemusia za kazdu cenu profitovat z knih, ale uzivia sa aj inymi sposobmi.,..a tak mame aj na nete knihy, ktore su ponukane ich autormi zadarmo pre verejnost ;-) ;-) ;-) takze neodsudzujte hned stahovanie pdf verzie pred kupou, lebo niekdy to co je stiahnes v pdf ta natolko chyti az si nakoniec kuspi aj nejake tie knihy...len ako prve treba precitat az potom investovat, lebo vobec neveds ci to bude za to stat...
Inak Ucebnice jazyka C nestoja tisice. Osobne som sa C/C++ ucil tak, ze som si nieco popredu precital, porozmyslal nad tým a az potom som isiel laborovat za pocitac. A k prvym dvom cinnostiam nepotrebujem pocitac a daju sa robit hocikde, ked mas chvilu volna, napr. pri ceste autobusom, vlakom a pod.
Inak je velmi problematicke ucit sa programovat z anglickej opensource ucebnice, ked mas problem rozumiet tomu aj v slovencine/cestine.
C je dost jednoduchy jazyk aj ked zaciatky su tazke...