Vypnutie HDD

Sekcia: Hardware a Drivery 06.04.2008 | 16:32
Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
Poznate niekto sposob ako odpojit HDD ?? Odpojenim myslim to aby sa vypol, resp prestal tocit motor pri zapnutom pc a zapojenom kabli. Nieco ako bola moznost vo win odpojit pevne disky po x minutach necinnosti ...
    • Re: Vypnutie HDD 06.04.2008 | 16:56
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      ked nevieš, tak nefušuj
    • Re: Vypnutie HDD 06.04.2008 | 17:26
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      hdparm viac info v man hdparm
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: Vypnutie HDD 06.04.2008 | 17:47
      WlaSaTy   Návštevník
      nieco ako laptop mode?

      PS.: odpajanie lacnych diskov ma jediny efekt, znizuje ich zivotnost. a lacne disky ani nemaju hotplug takze :-)
      • Re: Vypnutie HDD 07.04.2008 | 00:22
        Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
        No mam v PC 2 disky a ten druhy pouzivam len niekedy tak hladam sposob ako ho vypinat nech ma pocitac mensiu spotrebu ...
        • Re: Vypnutie HDD 07.04.2008 | 11:37
          WlaSaTy   Návštevník
          a kolko si za ten disk co chces vypinat aj zaplatil ked chces usetrit za elektriku cim mu znizis zivotnost?

          inak lacne disky maju nejaky PM managnment, ale velmi slaby. ak chces, tak poodpajaj particie co su na nom a pozri sa na parametre hdparm ale ja by som to nerobil.
          • Re: Vypnutie HDD 07.04.2008 | 17:51
            Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
            Ok, nieco take ako hdparm som mal na mysli. Inak ten disk je Western Digital WD3200AAJB Caviar a dal som za neho presne 2020 :). Ide mi o to ze zbytocne bude vzdy pripojeny ked mi z neho treba nieco iba raz za cas. No asi budem riesit odpajanim napajacieho kabla :)