Rušenie závislostí pri apt-get

Sekcia: Konfigurácia 13.04.2008 | 00:02
Avatar Leachim Gentoo & Debian  Používateľ
Skúšam si na pc rozbehnúť DNS server.

Skúšal som si nainštalovať MyDNS zo zdrojákov, vykompilovať ho, nastaviť..... Avšak neviem z akého dôvodu mi nechcel fungovať.... Administrácia išla, cez bind som si otestoval záznamy, všetko išlo, akurát keď som doméne nastavil NS záznam, tak to nešlo....

Tak chcem skúsiť nainštalovať mydns z repozitárov...

dám kalsicky apt-get install mydns-mysql, avšak tu sa vyskytne problém. Tento balík je závislý na mysql-client, mysql-client-5.0 a mysql-common. Ja už však MySQL nainštalované mám oddelene zo zdrojákov.

Ako teda docieliť to, že keď si z repozitárov nainštalujem MyDNS, aby mi neinštalovalo aj tieto tri ďalšie balíčky.

Poprípade.. Stane sa niečo, ak by sa nainštalovali? Mám na mysli, či to naruší chod MySQL, ktoré som tam dával sám..
    • Re: Rušenie závislostí pri apt-get 13.04.2008 | 00:09
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      1. vzdy sa snaz instalovat vsetko z repozitarov
      2. ak to tam nie je, sprav si balicek
      --
      k problemu:
      programy sa volaju podla toho, ako su uvedene v $PATH (zadaj si v shelli - echo $PATH). napr. u mna sa skor spusti program z /usr/local/bin ako z /usr/bin (cize mysql zo zdrojakov sa spusti skor). Ak mozes, vyhod mysql, co si instaloval zo zdrojakov a nahraj si original z repozitarov.

      MyDNS z repozitarov nemozes pouzit s mysql zo zdrojakov, preto ze pouzivaju zdielane kniznice a su zlikonvane, cize na 99% to nebude chodit.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Rušenie závislostí pri apt-get 13.04.2008 | 00:20
        Avatar Leachim Gentoo & Debian  Používateľ
        MySQL z repozitárov je nevyhovujúce, takže to je vylúčené.

        DNS sa snažím spraviť prvý krát, takže v tomto som n00b. Skúšal som rôzne návody, avšak podla ničoho sa mi to nepodarilo spraviť
        • Re: Rušenie závislostí pri apt-get 13.04.2008 | 00:23
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          nie je to k primarnemu problemu, ale preco je nevyhovujuce?
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Rušenie závislostí pri apt-get 13.04.2008 | 00:23
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial ti nevyhovuju baliky v distribucii, takk sa budes musiet poobzerat po inej. to gentoo aj pouzivas ked sa snazis obchadzat balickovaci system debianu?
          • Re: Rušenie závislostí pri apt-get 13.04.2008 | 00:40
            Avatar Leachim Gentoo & Debian  Používateľ
            Gentoo používam doma, Debian na servre.

            Pokial sa jedná o Apache, MySQL, PHP........ nikdy ich neinštalujem z repozitárov.

            Skúšal som to aj z repozitárov, ale neponúkajú také možnosti, ako keď si to vykompilujem sám, presne podľa potreby
            • Re: Rušenie závislostí pri apt-get 13.04.2008 | 01:08
              WlaSaTy   Návštevník
              ja len ze v gentoo si upravis ebuild ovela rychlejsie a system ti ostane konzistentny.
              • Re: Rušenie závislostí pri apt-get 13.04.2008 | 20:23
                Avatar Leachim Gentoo & Debian  Používateľ
                Holt, napadlo ma to až teraz..... No nič, dnes som presedlal na gentoo