HTPC ala Shuttle PC

Sekcia: Hardware a Drivery 21.04.2008 | 22:05
Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
Neviem či ste už počuli o Shuttle PC.. Je to malé, obsahuje to procesor od Intelu a Mini Itx dosku.. a všetko je zabalené v peknej skrinke..

Myslíte že sa to bude dať kúpiť aj u nás..??? nemyslim tym barebone pc či ako sa to volá ale pravé shuttle.....

http://eu.shuttle.com/en/DesktopDefault.aspx/tabid-238/

momentalne si staviam htpc vlastnoručne tak možno tu uverejním linku na moj blog.
    • Re: HTPC ala Shuttle PC 21.04.2008 | 22:18
      Avatar srigi   Používateľ
      No shuttle som nenasiel, ale v alze maju celkom zaujim vyber. Len tam treba dokupit CPU a HDD (co IMO lepsie, ked si mozes vybrat sam, ako ked kupujes celu zostavu).
    • Re: HTPC ala Shuttle PC 21.04.2008 | 22:56
      fantomas   Návštevník
      novy shuttle u nas uz nezozenies
    • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 06:10
      WlaSaTy   Návštevník
      chces ho v ciernom?
      http://xerox.cz/cs/produkty/pc_produkty/minibox-ii/specifikace.ep/

      neskusal som, pre mna to ma moc bezne cpu.
      • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 06:31
        skywaker   Návštevník
        bezne cpu? a co by si chcel perpetum mobile? podla mna najlepsia hracka je mini itx doska Efika ale ta je dost draha na to co ponuka v porovnani s Intel Little Valley 2a ktoru som si zakupil na svoj HTPC ako som uviedol..

        len pre znamost
        Efika - je doska minixy itx s freescale powerpc procesorom teda nie ziaden i386

        • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 10:48
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Ako ti na tej Intel Little Valley 2a ide video vo fulscreen rezime?
          • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 13:40
            skywaker   Návštevník
            momentalne mam na nej windows a VLC player zvlada vsetko teda divxy... ale planujem tam hodim FreeBSD 6.3 resp. 7.0 a mam verziu 2 tej dosky takze tam je amd64 kompatibilny procak. takze asi 64bit distro tam dam.

            jednu vec je ovsem dolezite si uvedomit ze vela ludi pyse na forach ze intel little valley sa prehrievaju.. mne sa to stalo tiez tak som reklamoval a poslali mi verziu s aktivnym chladicom ale nie 1 ale 2a verziu.. tato doska je lacna a je ovela vykonejsia nez tie od VIA epia.
            • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 15:09
              Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
              nie, aj mne ide vsetky videa prehrat, len chcem vediet ze ked das video ktore je napr. 640x480 na fullscreen 1024x768 tak ci je vyhladzovanie ziadne alebo ake. Lebo u mna je ziadne lebo mi to ide len cez XV a nie GL (v linuxe ani bsd asi neexistuje OpenGL driver pre Sis Mirage 1) a potom je fullscreen obraz taky zubaty:

              GL video
              XV video

              Vysledok je ten ze v linuxe sa na tom prakticky nedaju pozerat filmy. Ten prilozeny obrazok este ujde ale ked je video povedzme 360x288 tak je to hroza.
              • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 15:34
                skywaker   Návštevník
                takze ty ju mas tiez? prepac ze sa to tu ta opytam ale aku mas skrinku? mas malu alebo klasicku "velku".

                preto chcem skusit freebsd lebo implementacia drivera sis u linuxu a freebsd nie je rovnaka,.
                • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 15:41
                  Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
                  skrinku mam (zatial) normalnu, + k tomu 300W pasivne chladeny zdroj fortron, ventilatoru som znizil otacky na minimum takze ho vobec nepocut, disk som kupil hitachi velmi tichy a este som ho aj zavesil na gumicky take teraz je to 100% tiche, po niekolkych hodinach (v biose) sa stabilizuje teplota procaku na 63°C, acpi v linuxe nefunguje takze neviem monitorovat teplotu
        • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 15:47
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          A kolko FPS ti to da v Counter Strike 1.6 ?
          • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 15:50
            skywaker   Návštevník
            pre tych ktory nevedia o com hovorime tu na mojej page su nejake shoty tej malej dosky co som nasiel na nete..

            www.ampire8x.tk

            • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 16:26
              fantomas   Návštevník
              ta stranka je mrtva, ale rad by som sa na to pozrel, inak ma zaujal shuttle s opensuse, skoda ze sa nedaju u nas zohnat ,maju hardware trosku na inej urovni, neviem ako by stal na tom s cenou...
              • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 17:14
                skywaker   Návštevník
                Ta stranka funguje ale ak nie tak skus

                www.skywaker.7crows.net/ampire8x

                malo by to ist...
        • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 17:12
          WlaSaTy   Návštevník
          Ano, bezne cpu je to co sa vyskytuje v kazdom obchode takze taky tovar je pre mna nezaujimavy (intel/amd). Asi sa poobzeram po nejakom PC s Via ktory ma HW podporu kryptovania, to este nemam.
          • Re: HTPC ala Shuttle PC 22.04.2008 | 17:16
            skywaker   Návštevník
            VIA je slaby mozno tak Isaiah ktory je 64bit... ale je drahy... podla mna ak chces daco super skus efiku... ma powerpc procesor a privetivu komunitu..

            http://www.pegasos.cz/

            pobezi ti na tom Linux ako CRUX pre PowerPC.. (crux je super pouzival som ho na pentiu a ma svoje caro )

            taktiez ti na tom pobezi MorphOS a Amiga OS 4
            • Re: HTPC ala Shuttle PC 23.04.2008 | 23:10
              WlaSaTy   Návštevník
              Dik za ponuku, ale PPC uz mam i ked vecsie ale v kompletnej krabici (skus hadat :). Rovnako mam aj AMD Geode ktory tiez pekelne nizky prikon. Nejaka lacnejsia Via s krypto akceleratorom a dostatocne rychlou zbernicou by bola do zbierky idealna, to by som si aj router koli tomu kupil. Ci uz ako krypto storrage alebo safe subnotebook.

              Inak preco VIA? Vzhladom na smerovanie segmentu trhu s subnotebookmi sa zacala zlepsovat podpora na Linuxe a ta zahrna aj graficke karty od toho vyrobcu. Everex by uz mal predavat CloudBook, HP zas planuje 2133 a dalsich planov je plny google, pricom vsade je Linux. Je pravda ze sa rozmysla aj o tom 64Bit viacjadrovom cpu od VIA ale kym to bude mat dostatocne priaznivu cenu, tak to si pockame.

              PS.: Keby toto nahodou citali nestastny vlastnici dosiek s onboard grafikami od via co sa morduju s openchrome, tak trpezlivost. VIA si uz uvedomila ze kde je jej miesto na trhu.Nechcem predbiehat, ale dokonca moze ohrozit aj vstavane routery respektive ich verzie v prevedeni multimedialny storrage s ovladanim internetu. Ak si tam nehaju grafiku (co urcite, potvrdili) tak sa moze jednat o inteligentne riesenie multimedii do obyvacky. Tiche male Barebone schopne prehravat filmy, stahovat, fungovat ako domacy server a multimedialny desktop s minimalnymi prevadzkovymi nakladmi. I ked asi bez najnovsich hier.

              Ale to je este hudba buducnosti.
              • Re: HTPC ala Shuttle PC 24.04.2008 | 06:16
                skywaker   Návštevník
                No ono nehovorim ze intel je naj ale napr. ja by som si via epiu dosku za 5000sk dovolit kupit nemohol a ten intel ma vysiel na 1800sk.. takze porovnaj.. a vykonovo je to dakde inde.. skoda ze intel tam dal taku shitovu sis grafiku kebz tam dal nejaku odlahcenu svoju intelacku tak by to bolo kladivo aj na multimedialne htpc.. ovssem pozri si stranku intel.com a uvidis ze intel sa specializuje hlavne na microatx dosky a teraz s procesormi atom asi ide aj an mini itx.. takze tak. uvidime ci via bude davat do svojich dosak aj nvidia grafiky..

                ja planujem vyuzitie ako nizkoprikonovy server s linuxom a ssh a nejaky stahovac torrentov a direct..
                • Re: HTPC ala Shuttle PC 24.04.2008 | 10:06
                  Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
                  uz si pozrel ten fullscreen? ja to nemam kde vyskusat, daj tam nejake video 320x200, zvacsi na fullscreen a povedz mi ci to je zvacsene bez alebo s interpolaciou, vdaka
                  • Re: HTPC ala Shuttle PC 24.04.2008 | 12:59
                    skywaker   Návštevník
                    no neviem v com je problem.. ja vo windows xp vo VLC divx filmy pozeram na fullscreen bez problemov.. a freebsd tam budem instalovat az ked budem mat nejaky sata disk teraz tam mam 20cinu ide a je to slabota... na to ani linux abo bsd neuvazujem., ale uz mam malu skrinku som zohnal cez bazar ... je mala a vysla ma lacno..
                    • Re: HTPC ala Shuttle PC 24.04.2008 | 14:55
                      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
                      a v tom fullscreene, je to interpolovane? ano alebo nie?
                      • Re: HTPC ala Shuttle PC 26.04.2008 | 21:12
                        skywaker   Návštevník
                        Takže nainštaloval som FreeBSD a problem u SIS drivera pre X je ten isty ako u Linuxu. Teda ze sa objavuju pruhy alebo akesi rusenie... este skusim to video ale len na vesa..
                        • Re: HTPC ala Shuttle PC 26.04.2008 | 21:24
                          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
                          uz si pripadam jak papagaj a ty si mi este stale neodpovedal, ja to vyskusat nemam kde tak sa pytam teba.

                          Vo windowse, vo fullscreen mode, je to video interpolovane? ano alebo nie?
                          • Re: HTPC ala Shuttle PC 12.05.2008 | 20:42
                            michal   Návštevník
                            Nebol video pod XP fachaju paradne heh a co ta prekvapi tak v pohode beha aj video HD 720 asi na 60% zataze procaka a aj slusne zvlada FULL HD 1080 ale to uz skace okolo 97% zalezi aky je bitrate.
                            Takze ubohe DVD video prehra lavou zadnou pri zatazi 30% CPU...
                            • Re: HTPC ala Shuttle PC 12.05.2008 | 21:24
                              Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
                              Nerozumiem tvojej odpovedi. Je to ano alebo nie?
                              • Re: HTPC ala Shuttle PC 13.05.2008 | 15:05
                                skywaker   Návštevník
                                ano vo windows ide full screen bez problemov.....
                                • Re: HTPC ala Shuttle PC 13.05.2008 | 15:14
                                  Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
                                  Krista boha matky pici vyjebem sa ja na to? Ja sa nepytam ci ide fullscreen, pytam sa ci vo fullscreene ide interpolacia obrazu.

                                  Ked mas video 320x200, mas monitor 640x400 a das fullscreen, ak funguje interpolacia, najmensi detail je 1px. Ak nefunguje interpolacia, najmensi detail je 2px.
                                • Re: HTPC ala Shuttle PC 13.05.2008 | 15:40
                                  Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
                                  Obrazok
                                  Je tam priklad, prvy najmensi obrazok je v orig. rozliseni. Potom je tam 4x a 2.5x zvacsenie. U zvacsenia s interpolaciou nieje zasadny rozdiel medzi 4x a 2.5x zvacsenim. Bez interpolacie je to velky rozdiel a vysledok je na pohlad pekne hnusny.