ake wifi PCI/USB?

Sekcia: Hardware a Drivery 29.04.2008 | 16:45
Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
Zdravim, potreboval by som poradit nejaku wifi sietovu kartu USB alebo PCI, ktora by bez problemov slapala v linuxe. Viem, ze asi najlepsie riesenie by bolo s chipom od intelu, ale nejak, ked pozeram po tych kartach, tak takmer pri ziadnej nepise aky chip je pouzity. Preto sa pytam Vas, ked niekto mate nejaku taku kartu okolo tych 500~600SK a slape bez problemov (bez ndiswrapper-a a podobne).
PS: radsej nech je to USB ako PCI, napr. toto.
Dakujem.
    • Re: ake wifi PCI/USB? 29.04.2008 | 20:18
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      A co toto? Pise tam, ze podporuje aj linux a aj na strankach vyrobcu to pise, je tam aj nejaky navod... Nemate ho niekto nahodou?
    • Re: ake wifi PCI/USB? 01.05.2008 | 19:21
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      myslim ze ti vobec nepmozem ale predsa napisem, ja mam TUTO
      je sice drahsia (1000+) ale ma vstavane 2 anteny a podporuje n-draft standard, ma lespie pokrytie ako ostatne usb-wifi co som zatial videl, ale dalsia vec funguje iba cez ndsiwrapper ale uplne no trouble, na ubuntu 7.10 aj 8.04


      dsalej kamarat ma PODOBNU AKO TATO a ta mu funguje pod xubuntu 7.10 hned po pripojeni bz ndiswrappera, ale nie je to presne tato respektive nie som si isty ci je to ona, ale rychlost a dosah nic moc
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: ake wifi PCI/USB? 01.05.2008 | 23:18
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        diky za radu, mne na dosahu velmi nezalezi, potrebujem to len asi o 2 izby dalej... uz som objednal ten a-link, ale vyssiu verziu s antenou... tak uvidim, ci to rozbeham...