Help

Sekcia: Konfigurácia 15.06.2005 | 15:36
willda   Návštevník
Ať dělám, co dělám, nic nefunguje. Ať mě kdokoliv cokoliv radil, až na pár vzácných vyjimek nic nefunguje. Nadstavení implicitního rozhraní, změna práv k připojení vfat - nefunguje. Navíc se mi do nabýtky nenainstalovalo ovládání zavaděče, takže nevím jak mám prodloužit čas při startu. I přestože ta instalace byla v podstatě úplně stejná jako ta předchozí, tak se to prostě nenaistalovalo. Mám pocit, že od té doby co jsem byl nucen přeinstalovat Fedoru, tak už nefunguje tak jako před tím. Ale reinstaloval jsem ji několikrát. Už mě opravdu nebaví se furt o něco snažit, když to nejde. Poraďte mi prosím vás někdo nebo to cely zruším a bude klid.
    • Re: Help 14.06.2005 | 18:50
      peter golis   Návštevník
      1) nastavenie implicitneho rozhrania - network? 2) zmena prav k vfat - fstab? 3) ovladanie zavadzaca - lilo/grub? 4) preinstalacia - instalacia/upgrade? akosi som nepochopil co je predmetom otazky. 1) ako a cim bola skonfigurovana siet? 2) ako vyzera zodpovedajuci zaznam v fstab? 3) aky je pouzity zavadzac systemu a ako vyzera jeho konfiguracny subor? je v pocitaci aj iny system (windows/beos/qnx/os2/...)? 4) bola preformatovana oblast s diskom kde bol instalovany linux, alebo sa jednalo o upgrade z ineho typu distribucie? --- osobne navrhujem preformatovat zodpovedajucu linuxovu particiu a nainstalovat to znovu. pocas instalacie nastavit siet (ak sa jedna o normalnu sietovu kartu a nie gprs/cdma modem), zavadzac systemu. konfiguraciu oddielov FAT je mozne (a aj ziaduce) urobit trosku neskor po instalacii. totizto, ak sa jednalo o instalaciu a na disku ostali kniznice a programy z inej distribucie, tak tam nastal dost velky neporiadok. dalo by sa to prirovnat k nainstalovaniu win 2000 a jeho naslednemu prepisaniu na win xp. (dontblame for win)
      • Re: Re: Help 15.06.2005 | 14:25
        willda   Návštevník
        1.) Nadstavením implicitního rozhraní myslimím nadstavení automatického nadstavení GNOME nebo KDE. Prostě prostředí GNOME mi nevyhovuje a ptám se jestli lze nadstavit, abych před zadáváním jména a hesla nemusel měnit i sezení, když chci KDE protože na to vždycky zapomenu. A při několikátem přehlášení začínám mít špatnou náladu. (Drobné detaily dokážou lést na nervy nejvíc.) 2.) Výpis z fstab: # This file is edited by fstab-sync - see 'man fstab-sync' for details LABEL=/1 / ext3 defaults 1 1 none /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0 none /dev/shm tmpfs defaults 0 0 none /proc proc defaults 0 0 none /sys sysfs defaults 0 0 LABEL=SWAP-hda6 swap swap defaults 0 0 /dev/hda5 /transport vfat defaults,users,user,umask=133,dmask=022,iocharset=iso8859-2,codepage=852 1 0 /dev/hdc /media/cdrecorder auto pamconsole,fscontext=system_u:object_r:removable_t,ro,exec,noauto,managed 0 0 /dev/fd0 /media/floppy auto pamconsole,fscontext=system_u:object_r:removable_t,exec,noauto,managed 0 0 3.) Používám Grub 0.95 pod Fedora Core 3 . V počítači je Windows XP, před reinstalací Jsem měl nainstalované W2000 + WXP+ LX FC3 - nejstabilnější konfigurace od dob co jsem spatřil počítač. Bohužel jsem nějak zdrbal Linux a reinstalaci Linuxu Windowsi nějak nezvládly. 4.) Měl jsem pak problémy i s MBR, a jelikož tomu moc nerozumím, tak jsem přistoupil k nejdrastičtější formě reinstalace... Jinak jsem měl po následující instalaci Linuxu problém se schováváním NFTS oddílů (2ks). Linux odmítal přítomnost Windows, takže jsem instaloval několikrát, než Linux pochopil, že ty Widowsy tam opravdu jsou. Jak je to možné to nezcela chápu. Děkuji
        • Re: Re: Re: Help 15.06.2005 | 15:36
          peter golis   Návštevník
          1) treba odinstalovat balicek GDM (Gnome Display Manager) a nainstalovat KDM (Kde Display Manager). potom by sa to malo automaticky startovat cez KDE. ak nie, uvidime. 2) zodpovedajuci riadok pre pripajanie hda5, toto sa tu riesi 2x tyzdenne a je to popisane aj v manualoch. 3) grub ... niekto sa najde 4) problemy s mbr? som sa pytal ci to bolo len preinstalovane a tym padom tam ostali pozostatky starych programov, konfiguracii a kniznic co mohlo viest k mierne povedane nestabilite.