vyuźitie starej grafiky

Sekcia: Hardware a Drivery 03.05.2008 | 22:02
Avatar Grawp   Používateľ
Cawte
Mam v compe starú grafiku MSI NX7600GT T2D256EZ. Môžem ju aj nejak inak využi ako len na zobrazovanie obrazu?
Keby mám staré ATićko tak by som si našel nejaký program ktorý vyuźíva CTM a hral by om sa s tým, ale čo s takouto nVidiou? Môže ma vôbec nejaké iné vyuźite okrem zobrazovania, míňania el. energie a vykurovania?
    • Re: vyuźitie starej grafiky 03.05.2008 | 22:17
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      To je akože stará grafika??? Mimochodom GPU sa dá využiť na celkom zaujímavé účely, napr. Gelato.
      • Re: vyuźitie starej grafiky 03.05.2008 | 22:48
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        vies, niektori ludia maju dost zvlastne ponatie slova "stara" :-)

        o mojej 5500-ke by asi zacal sirit spravy, ze je este drevena :-)
        • Re: vyuźitie starej grafiky 03.05.2008 | 23:07
          Avatar marowit Arch Linux  Používateľ
          co tak moja NV 5200T - minule som videl moj PC za 3000Sk ( Athlon XP 2500, RAM 768 MB, 120GB HDD, NV 5200T, 17 CRT monitor ) kde su casy ked som ho kupil za nieco cez 30k :D + 5k za repro 5+1
          Cesta späť je nemožná ,napred sa ísť musí. Ľudovít Velislav Štúr
          • Re: vyuźitie starej grafiky 03.05.2008 | 23:09
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            No ja mám ATI 9200SE a Nvidiu 5200 (tá ma dosť štve pretože nedokážem na nej znížiť AGP 8X na AGP 4X, ak niekto viete ako poraďte, dosť by sa mi to hodilo).
            + ešte zvyknem robiť na SiS grafike bez 3D
            • Re: vyuźitie starej grafiky 04.05.2008 | 19:53
              Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
              Skusal si nanutit AGP 4x v BIOSe dosky?
              Only man who sells empty boxes is the undertaker.
              • Re: vyuźitie starej grafiky 05.05.2008 | 10:22
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Nemám AGP 4x v biose (bios som prehľadal niekoľko krát aby som to neprehhliadol). Bez prepnutia na AGP 4x sa mi nepodarí hibernovať :(
                • Re: vyuźitie starej grafiky 05.05.2008 | 17:40
                  Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                  Este je moznost, ze najdes pre svoju dosku BIOS, kde sa to menit da, alebo si najdes program, ktorym sa da upravit BIOS, ale je to hardcore a obcas to doska nerozchodi a musis flashnut chrobaka natvrdo rucne. To je notebook, co? Asi ti to za to riziko nestoji.
                  Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: vyuźitie starej grafiky 04.05.2008 | 00:59
        Avatar Grawp   Používateľ
        ale to sa furt týka obrazu. ja som myslel ze ci niekdo neprisiel s niecim jak sa dajú tie nvidia kraksne vyuźiť napr na fyzikálne simulácie, BFAs, atď., ci nahodou niekdo ako Nouveau na nieco neprisli..
        tie nové majú high-level close-source CUDA ktroá oproti AMD's low-level opensource CTM vyzerá úplne na smiech.
        • Re: vyuźitie starej grafiky 04.05.2008 | 10:55
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No osobne sa nevyznám v grafických kartách a nevidím rozdiel medzi nvidiou 5200 a neviem akou grafikou okrem toho, že moja má pasívne chladenie a nie je nenažraná. Čo sa týka simulácií vraj sa na grafike dá prevádzkovať boinc ale nikdy som neskúšal.
        • Re: vyuźitie starej grafiky 05.05.2008 | 12:19
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          tie nové majú high-level close-source CUDA ktroá oproti AMD's low-level opensource CTM vyzerá úplne na smiech. O tom by som si rad nieco precital, mas link na nejake karentovane publikacie o vyuziti CTM na fyzikalne simulacie?
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: vyuźitie starej grafiky 05.05.2008 | 14:14
        Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
        presne tak moja mx440 je oproti tomu asi predxodca grafickych kariet :)
        • Re: vyuźitie starej grafiky 05.05.2008 | 17:49
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          mal som doma nejaku grafiku ktora bola robena na iso slot... vyzeralo to ako dielo zo strednej skoly elektrotechnickej... velka platnicka a tam par suciastok a par "drotikov" :)

          a malo to 256MB... alebo 256KB? :)
    • Re: vyuźitie starej grafiky 05.05.2008 | 13:02
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ati rage128 pro... to bola pecka :)