ASUS F3U problem s ATi-ckom

Sekcia: Hardware a Drivery 22.05.2008 | 20:26
Avatar agressive   Používateľ
mam problem s grafickou kartou na notebooku. Linux spolupracuje viac s Nvidiou ako s ATi-m. nejde mi openGL ani 3Dacelerate abo co... Poradte mi prosim lebo ak s tym nieco nespravim tak si notebook rozbijem....xD Windows donho nas5 davat nebudem FUJ!
Za odpovede vopred Dakujem!
Agressive
    • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 20:27
      Avatar agressive   Používateľ
      a ta graficka je presne ATi mobility 1500 myslim
      • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 22:11
        WlaSaTy   Návštevník
        :myslim.
        no, skorej by bolo rozumnejsie pozriet sa na vystup z prikazu lspci ze o jaku kartu sa jedna.
        • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 22:34
          Avatar agressive   Používateľ
          VGA compatible controller: ATI Technologies Inc RS690M [Radeon X1200 Series]
          toto je teda presne
          • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 22:46
            WlaSaTy   Návštevník
            no a ktory linux si to tak agresivne nainstaloval ze ti nepovedal system sam ze sa daju skusit aj ovladace od vyrobcu okrem tych opensourcovych?
            • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 22:51
              Avatar agressive   Používateľ
              neviem moc co teraz myslis mam ubuntu a som to instaloval cez Envy.... taze tak nejak.... mi to nainstalovalo potom som do toho ripal lebo som chcel sfungcnit OpenGL a 3DAcelerate a nejak sa to dosralo uplne...
              • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 23:07
                WlaSaTy   Návštevník
                Takze uz konecne vieme ze si si nainstaloval blbuntu. Nespytalo sa ta to nahodou ci chces pouzit closed source binary drivers ci jako sa to teraz hlasi?
                • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 23:12
                  Avatar agressive   Používateľ
                  ako nerozumiem ti ja som ho nainstaloval vcera....xD
    • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 23:27
      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
      Nechcem velmi totok tu ukazovat ale tak aha
      http://www.google.sk/search?hl=sk&q=howto+ATi+X1200+in+ubuntu&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&meta=
      • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 23:33
        Avatar agressive   Používateľ
        OK NASIEL SOM TOTO SOM TO ZADAL...

        sudo apt-get purge emerald emerald-dbg libemeraldengine0 libemeraldengine-dev compiz compiz-bcop compiz-compcomm-plugins-main compizconfig-settings-manager compiz-core compiz-dev compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra compiz-gnome compiz-kde compiz-plugins gnome-compiz-manager libcm7 libcm-dev libcompizconfig0 libcompizconfig0-dev libcompizconfig-backend-gconf libcompizconfig-backend-kconfig libdecoration0 libdecoration0-dev libgnome-compiz-manager0 libgnome-compiz-manager0-dev python-compizconfig

        A POTOM MI VIPISALO TOTO

        E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.

        Co to znamena? pls porad mi
        • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 23:34
          Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
          dpkg --configure -a
          • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 23:34
            Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
            este by som potom dal apt-get autoremove
          • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 23:40
            Avatar agressive   Používateľ
            ok diki napis mi este pls jak sa prepnem na root?
            • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 23:54
              Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
              sudo su

              a heslo je tvoje pod ktorym sa logujes
              • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 23:59
                Avatar agressive   Používateľ
                ok diki... tak som to dal... nieco to robi len nechapem preco s nvidiou...xD
      • Re: ASUS F3U problem s ATi-ckom 22.05.2008 | 23:35
        Avatar agressive   Používateľ
        OK NASIEL SOM TOTO SOM TO ZADAL...

        sudo apt-get purge emerald emerald-dbg libemeraldengine0 libemeraldengine-dev compiz compiz-bcop compiz-compcomm-plugins-main compizconfig-settings-manager compiz-core compiz-dev compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra compiz-gnome compiz-kde compiz-plugins gnome-compiz-manager libcm7 libcm-dev libcompizconfig0 libcompizconfig0-dev libcompizconfig-backend-gconf libcompizconfig-backend-kconfig libdecoration0 libdecoration0-dev libgnome-compiz-manager0 libgnome-compiz-manager0-dev python-compizconfig

        A POTOM MI VIPISALO TOTO

        E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.

        Co to znamena? pls porad mi