Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.05.2008 | 12:29
Avatar MaxcoolSK Slax 6.0.9  Používateľ
existuje nieco take aby som si napalil Ubuntu na cd v takom stave ako je teraz ?(s pridanym softom, upravenymi nastaveniamy) aby som pri preinstalacii nemusel vsetko nastavovat/stahovat odznova..... je nieco take?
Som Linuxová lamka :,(
    • Re: Ubuntu 24.05.2008 | 12:37
      johny   Návštevník
      Velmi dobra distribucia GreenieOS 2.1 na www.greenie.sk. Ma v zaklade hodne softu
      a netrba moc doinstalovavat.
      • Re: Ubuntu 24.05.2008 | 13:00
        Avatar MaxcoolSK Slax 6.0.9  Používateľ
        ale ja som spokojny s Ubuntu. a pochybujem ze v tom greenie by bol presne ten soft co mam ja ...... ja len chcem vedet ci nieje nieco take ze by som dal na cd ubuntu v takom stave ako ho mam momentalne.. uz s pridanymi vecami
        Som Linuxová lamka :,(
        • Re: Ubuntu 24.05.2008 | 16:09
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          poskusaj nieco takze ze cpio, rsync a podobne programy
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
        • Re: Ubuntu 24.05.2008 | 17:10
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Odporucam si precitat Tuto temu, tam to uz bolo podrobne rozoberane. Skusil si uz niekedy VYHLADAVANIE, ktore je v pravom hornom rohu stranky este predtym nez zalozis novu temu ???
          Inak odporucam SystemRescueCD stiahnes si to a napalis. Potom ked vlozis CD do mechaniky a restartujes, tak sa ti nabootuje to CD a pomocou toho sa da krasne zalohovat cely system.
          V tej teme ktoru mas hore uvedenu som sa prave ja informoval ohladom toho a v pohode som to zvladol.
          Citaj a vzdelavaj sa a hlavne pouzivaj vyhladavanie ;-)
          Slackware
        • Re: Ubuntu 24.05.2008 | 22:35
          pepe   Návštevník
          Ghost Backup CD
        • Re: Ubuntu 28.05.2008 | 15:27
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          no tak greenie je upravene ubuntu... a ak pouzivas nejaky zaujimavy softver, daj vediet autorom. mozno to do greenie pridaju... autorom teda konkretne najlepsie mne :)
    • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 10:51
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Ked uz je tu Ubuntu tema, mna by zaujimalo ze ked si dam upgrade zo 7.10 na najnovsiu verziu 8.04, tak ci mi ostanu vsetky programi a vlastne vsetko co mam, alebo to budem musiet znova instalovat a nastavovat ???
      Slackware
      • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 12:09
        bubububu-ubuntu   Návštevník
        ostane vsetko, ale kazdopadne nespoliehaj sa na to ze upgrade prebehne bez problemov pretoze mozno ty budes ten jeden z miliona |-] ktoremu sa to kvalitne pojekazi :) a nezabudni zalohovat :)
        • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 14:16
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          No hej, pomocou SystemRescueCD si spravim zalohu, ale aj tak, vacsinou to prebehne bez problemov ze ?
          Slackware
          • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 15:30
            Archer   Návštevník
            no bud tak......ja to riesim vacsinou tak ze zazalohujem tych par konfigurakov co som si porobila nechce sa mi ich vytvarat znova + /home adresar
            a s rychlym internetom nieje problem preinstalovat cely system tak za hodinu, dve
            • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 16:47
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              no hej, aj ja som si chcel zalohovat home a dresar aj s /etc adresarom no nejaksi sa to nezmestilo ani na 2 DVD, takze som to vyriesil tym SystemRescueCD ... vsetko je OK ... Teraz skusim upgrade ...
              Slackware
    • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 14:16
      Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
      ja to riesim cez AptOnCd a zalohou /etc a /home
      • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 14:27
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        Diky za to AptOnCd urcite to vyskusam ...
        Slackware
    • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 15:56
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      riesilo sa to napriklad aj TU
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 16:45
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        Ano viem ze sa to tam riesilo, prave ja som sa vtej diskusii pytal ako sa to robi, ale neide o to, ja uz viem ako sa to robi, ja som len chcel vediet ze ci mi vsetky programi ostanu ak dam upgrade systemu na 8.4 ... to je vsetko ...
        Slackware
        • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 18:20
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Nuz nastal mensi problem s upgradeom na Ubuntu 8.4. Dal som upgrade, zacali sa stahovat nove balicky a na konci mi vypisalo toto ::: Nebolo možné stiahnuť aktualizácie
          Failed to fetch http://sk.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/o/openssl-blacklist/openssl-blacklist_0.1-0ubuntu0.8.04.4_all.deb Hash Sum mismatch

          O co do slaka ide ???
          Slackware
          • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 20:20
            WlaSaTy   Návštevník
            ten balik obsahuje zoznam jednoznacne nie velmi bezpecnych klucov ktore vznikli jednou zmenou v deb based distribuciach. skus chvilu pockat a hlavne nemaz /var/apt/cache (ci kde sa to uchovavaju tie stiahnute baliky) a spusti to za nejaku chvilu.
            • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 20:39
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Jasne ze som nic nemazal ved cele stahovanie trvalo hodinu aj 15 minut a nechcelo by sa mi to znova tahat ...
              inak dnes som to skusal uz minimalne 3x a vzdy to vypisuje to iste, ale ked pockam a nezavriem to okno s chybovou hlaskou, tak sa mi po chvili objavy spravca aktualizacii a dalsou hlaskou ze : Nemôžu byť nainštalované všetky aktualizácie< /br> Spustiť čiastočný prechod na novú verziu, aby sa nainštalovalo čo najviac aktualizácií Mam potvrdit ze chcem ciastocnu aktualizáciu ???
              Alebo mam este cakat ???

              Inak otazkocka este na teba WlaSaTy -- Ty si jeden z vyvojarov ???
              Slackware
              • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 20:59
                WlaSaTy   Návštevník
                sprav ako chces, ja by som pockal a nemazal stiahnute baliky.

                PS.: nie, tu chybu si pametam pretoze nejaka truba odstranila varovanie pristupu k "mozno" neinicializovanej premennej. zial ten druhy pristup zabezpecoval viacnasobnu randomizaciu pre zasobnik ktory sa pouzival na vytvorenie klucov. takze po odstraneni toho varovania boli generovane menej bezpecne kluce a ten balik obsahuje ich detekcnu rutinu. som sa tak dobre uz dlho nezasmial ked som to cital po vsetkych novinach.
                • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 21:05
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  Dam na teba a pockam, len som zvedavy do kedy bude treba cakat ...
                  No nist ja som zatial s Gusty spokojny ...
                  Slackware
                  • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 23:15
                    WlaSaTy   Návštevník
                    cakat? asi kym im neprebehne dalsi (r)sync repozitara, alebo mozes pouzit nejaky iny ak chces (napriklad cechy, vieden, ...).
                    • Re: Ubuntu 28.05.2008 | 14:50
                      Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
                      uz cakam tyzden a stale je to dod*bane
                    • Re: Ubuntu 28.05.2008 | 15:02
                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                      Jaaaaaaaaj !!! Tak som to ja tusil ze sa vsetko poserie ked ja dam upgrade systemu. Sak jak inak.
                      Nakoniec som nastavil ceske repozitare a doinstaloval vsetko. Prebehlo to OK, vsetko v pohode restartovalo sa a nabehol system. Akurat ze so zmenami. Cele sa to po......
                      Vsetky programi ktore potrebuju zadanie hesla to znamena ze potrebuju spostit program s pravami spracvu tak nefunguju, od Synapticu cez Ovladace hardweru, Sambu dokonca ani Spravca aktualizacii mi niede, ani skontrolovat nove aktualizacie a ked uz aj nahodou ze najde nejake tak ich nemozem nainstalovat pretoze nemozem zadat heslo, proste to pritom zamrzne, ale nezamrzne cely system, ked dam nasilneukoncit proces tak sa skonci a system ide dalej.
                      Zaujimave je ze cez konzolu to ide, spustim Synaptic aj aktualizacie, ale vypisuje to nieco ked dam sudo a nejaky prikaz a to najprv vyhodi ze ::: sudo: unable to resolve host ninu-N8
                      Taktiez mi neidu screenlety, vlastne idu ale maju cierne pozadie, ako keby bol nejaky problem s grafikou (mimochodom mam GeForce 8600 GT), okrem toho mi to iste robi aj Cairo-Dock.
                      To by bol asi cely moj problem. Teraz otazka znie ci sa to da nejako spravit ? Ak ano ako ? Alebo si mam naspat nahodit Ubuntu 7.10 ktore mam zalohovane ?
                      Slackware
                      • Re: Ubuntu 28.05.2008 | 21:57
                        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                        Pomooooooc !
                        Slackware
                        • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 21:04
                          WlaSaTy   Návštevník
                          :sudo: unable to resolve host ninu-N8
                          nastartuj do single user modu, pripoj disk na zapis, oprav /etc/hostname, pripoj disk na citanie, restartni.
                          • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 21:31
                            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                            Nooo takto, nemam este z Linuxu take vedomosti aby som dokazal spravit to co si popisal, ale vyriesil som to obnovou systemu Ubuntu 7.10, ktory som si zalohoval ...
                            Ale urcite sa este pokusim o ten upgrade na 8.04 ... ale inak dik
                            Slackware
          • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 20:45
            Avatar m4rtin.m   Používateľ
            co sa tyka toho Hash Sum mismatch, prepni repozitare na anglicke a nainstaluj to odtial. myslim ze na ftp.tuke.sk maju poskodeny balik
            • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 20:52
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              nuz toto som este nerobil, ako prepnem tie repozitare ???
              Slackware
              • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 21:26
                Avatar m4rtin.m   Používateľ
                spustis synaptic, nastavenia -> zdroje softveru

                a tam budes mat ze "stahovat z:" a vedla ponuka kde bude "server pre slovensko", tak to prepni na "hlavny server"

                potom nechas obnovit zoznamy balikov a nahodis aktualizacie
                • Re: Ubuntu 26.05.2008 | 21:45
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  Jaj taaaak, ja som si myslel ze sa meni nieco v /etc/apt/sources.list
                  Slackware
    • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 16:18
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      No dobre, ako som uz pisal vyssie aktualizacia na novsiu verziu Ubuntu 8.04 mi nevysla celkom dobre, takze som si obnovil system zo zalohy ktoru som spravil (inak perfektna vec je to).
      No nic, este chcem vyskusat druhy sposob a to ten ze si stiahnem a napalim LiveCD noveho Ubuntu. Ked chcem nainstalovat Ubuntu z CD, musim naformatovat disk na ktorom mam stare Ubuntu, alebo len proste vlozim LiveCD a spustim instalaciu a preinstalujem Ubuntu ??????
      Este som sa chcel spytat, ze ked som si zalohoval cez AptOnCD vsetky .deb baliky v Ubuntu 7.10, budu sa dat pouzit aj v novom Ubuntu 8.04 ???
      Slackware
      • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 17:08
        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
        Minule som kamarátovi povedal, zaujímavú vetu na názor Ubuntu.

        Ubuntu je nevydarená téma na Debian :-D
        Close the Windows Open The Source
        • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 17:39
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          To je vsetko OK, urcite v blizkej buducnosti vyskusam aj Debian okrem inych distribucii, ale momentalne mam Ubuntu, lebo je zevraj najlepsie pre zaciatocnikov a ja mam Linux len od Decembra a este sa len ucim v tomto prostredi robit.
          Momentalne skusam upgrade na novsiu verziu, co sa mi vsak cez aktualizaciu nepodarilo tak celkom, preto chcem vediet aj o inych alternativach, vid vyssie ...
          Slackware
          • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 19:55
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            najlepsie pre zaciatocnikov su vyladene distribucie out of the box... teda take kde mas vsetky kodeky a dalsie vecicky okamzite...
            • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 20:01
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              V tomto by som si dovolil oponovat, pretoze keby som si hned na zaciatku nahodil distribuciu kde uz je vsetko nahodene, tak by som sa nenaucil si to spravit sam, a nezistil by som na akom principe vsetko funguje. Takze Ubuntu je podla mna celkom fain na zaciatok ...
              Slackware
              • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 20:45
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                myslim, ze casto zaciatocnika odradi, ked zrazu chyti problem s prehravanim MP3 a tak podobne...

                ciastocne s tebou tiez suhlasim... hmmm to je na dlho...
      • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 19:19
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Najlepšie asi bude sformátovať pri inštalácii partíciu, kde máš staré ubuntu a tam nainštalovať nové.
        To čo si si zálohoval cez AptOnCD sú balíky pre 7.10, takže v 8.04 nepôjdu a budeš to museť nanovo nainštalovať cez apt (synaptics, ...)
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 19:29
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Aha jasne OK diky, a ked vlozim LiveCD a dam z neho nainstalovat nove Ubuntu, neprebehne tam nahodou aj formatovanie toho disku predtym ako sa zacne instalacia ???
          Slackware
          • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 19:51
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Ak to zvolíš áno. Veď postupuj podľa inštrukcií toho sprievodcu inštaláciou.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Ubuntu 29.05.2008 | 19:59
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Takze ak som spravne pochopil, tak vyhodou aktualizacie cez net je to, ze mi ostanu vsetky aplikacie co som mal nainstalovane ze ?
              Teraz otazka na teba, ty si instaloval Hardy Heron z CD, alebo to aktualizoval cez Spravcu aktualizacii ? Lebo moj pokus skoncil dost blbo ...
              Slackware