ubuntu.sk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.05.2008 | 15:46
Avatar hangar_18   Používateľ
caute, som vasnivy pouzivatel/priaznivec tejto distribucie, neviete niekto co je so slovenskou strankou ubuntu-sk.org ci ubuntu.sk ani jedna totiz nie je funkcna.. ???
ak by som mohol velmi rad by som nieco spravil pre rozsirenie tohto OS na svk..ak by ste vedeli co s tym je, ci je to v priprave alebo kto sa na tom podiela bol by som velmi vdacny..
dik kubo
    • Re: ubuntu.sk 24.05.2008 | 16:11
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
      Zrejme skoncilo. Vela ludi tam nechodilo.
      • Re: ubuntu.sk 24.05.2008 | 16:27
        Avatar hangar_18   Používateľ
        cize ak by som chcel pokracovat v iniciative,vytvorit nejaky web nevies komu patri ta domena?
        • Re: ubuntu.sk 24.05.2008 | 16:34
          ---   Návštevník
          co by malo byt na tej sk stranke co nie je na ubuntu.cz?
          • Re: ubuntu.sk 24.05.2008 | 16:51
            Avatar hangar_18   Používateľ
            napriklad ze bude slovenska..
            preco nemat aj svk stranku?
            myslis ze bude zbytocna?
            • Re: ubuntu.sk 24.05.2008 | 17:25
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              bude
            • Re: ubuntu.sk 24.05.2008 | 17:37
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              myslim ze by to bolo take... na slovensku nie je linuxakov az tak vela, a toto by bolo dost plytvanie silami... a inak ubuntu nie je slovensky system ale medzinarodny - a ubuntu.cz je na velmi dobrej urovni... aj taka stranka ze linuxos.sk... niektori to poznaju... :)
              • Re: ubuntu.sk 24.05.2008 | 23:05
                Avatar hangar_18   Používateľ
                >a inak ubuntu nie je slovensky system ale medzinarodny..
                -tomu som dost nepochopil naco si narazal..vo vela krajinach maju distribucie svoje portali

                >na slovensku nie je linuxakov az tak vela..
                -myslim ze nejaka lepsia webova prezentacia, by tomu dost pomohla, sorry ale ked na takuto stranku pride normalny menej znaly clovek moc ho to asi nezaujme.. :)
                • Re: ubuntu.sk 27.08.2009 | 19:44
                  bebe   Návštevník
                  Ano ubuntu je medzinarodny. Preto by mal mat portal v kazdej krajine vo svojom jazyku. Preco sa mame opicit a kopirovat po cechach? Vlastne to ani nie je kopirovanie len iba akesi nesenie sa na pribuznosti jazyka. No sme dva staty, dva narody alebo sme stale pod jednou vlajkou?
                  Podla mna by sa velmi zisla cisto slovenska verzia. Ano je pravda ze rozumieme aj tej ceskej. Ale tak isto rozumiem aj anglickym portalom (ako 70-80% ludi co aj nieco k linuxu hladaju). Preco sa neuspokojime s tym originalnym? Pre to iste preco by sme sa nemali uspokojit s ceskym.
                  Ja by som aj bol ochotny sem tam prispiet clankom ci inak.
                  • Re: ubuntu.sk 24.11.2009 | 11:18
                    Dragon   Návštevník
                    Vdaka takymto ludom ako si ty je ludstvo tam, kde je. Treba si uvedomit, ze sme vseci v prvom rade LUDIA, nikto nie je len cierny a len biely. Vsetci sme rovnaki. Nehovorim o tom, ze Cesi su vlastne nasi bratia, Slovania, kedysi davno sme patrili do jednej velkej krajiny. Preco hrat proti sebe, ked mozeme pracovat spolocne na niecom spolocnom?
                    Ono uslovie "V jednote je sila" nie je len tak, ma to nieco do seba.
                  • Re: ubuntu.sk 24.11.2009 | 11:44
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    mal mat v kazdom jazyku... ok, tak teda daj sa do prace. vela sa naucis pri tvorbe portalu. ak das vsetky materialy pristupne aj pre ostatnych, tak to bude fajn.

                    dalsia moznost je pomoct s uz existujucimi projektami. vies napisat dobry clanok? vies podat zaujimavy navod na nejaky program? tak tym by si pomohol akemukolvek portalu, aj tomu na ktory pises. ci uz to bude po slovensky, v cestine alebo inom lahko porozumitelnom jazyku, budes mat u ludi velke plus.

                    ak si ochotny napisat clanok, mrkni nalavo na HLADAME AUTOROV. asi to nie je zvyraznene len tak z recesie :)
              • Re: ubuntu.sk 24.11.2009 | 08:06
                Snake   Návštevník
                Tak toto bol typicky nazor typickeho Slovaka... Naco nieco robit, ked to urobi niekto iny.. skoda plytvat silami... urobme si vsetky pobocky v Cechach a tvarme sa ze su Slovenske...
                ...a nikto si nasu lenivost a lajdacinu nevsimne.. Je jednoduchsie robit priekupnika, ako mat priamy kontakt.. to sme MY... vo vsetkom
                Co uz...Slovenskooo..
                • Re: ubuntu.sk 24.11.2009 | 10:30
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  typicky Slovak, len ofrfle a ponadava na Slovakov, ze nic neurobia, ale pritom je jednym z nich. sam nic nerobi
                  • Re: ubuntu.sk 24.11.2009 | 11:09
                    Dragon   Návštevník
                    Padla tu taka veta, ze na tuto stranklu nechodilo vela ludi. Mysliet si, ze sa situacia zmeni? Ja si myslim, ze nie. A ak za portalom nebude komunita, ktora bude pravidelne prispievat hodnotnymi clankami, portal zacne upadat a stane sa zbytocnym. Radsej mat jednu stranku (aj ked je ceska), ktoru navstevuju aj Cesi aj Slovaci, ako mat dve, s polovicnou navstevnostou.
                • Re: ubuntu.sk 24.11.2009 | 10:51
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  moj nazor ktory som tu dal daaavno sa nezmenil - nie je potrebne zakladat ubuntu.sk, ak by to malo byt kopiou ubuntu.cz. ak by tam bol daky vlastny a zaujimavy obsah, tak preco nie? ak by vznikol taky projekt, tak by som osobne pridal nejake clanky a napady, tak ako pre kazdy projekt. pomohol by si s tym aj ty?
        • Re: ubuntu.sk 24.05.2008 | 22:22
          Avatar Vladimir Szucs Ubuntu  Používateľ
          Domain-name ubuntu.sk
          Admin-id NETS-0010
          Admin-name NETSAT, s.r.o.
          Admin-legal-form s.r.o
          Admin-address SNP 16, Sabinov 08301
          Admin-telephone +421/903/637542, , +421/903/637542
          Admin-email slavof@slovanet.sk
          Tech-id NETS-0010
          Tech-name NETSAT, s.r.o.
          Tech-address SNP 16, Sabinov 08301
          Tech-telephone +421/903/637542, , +421/903/637542
          Tech-email slavof@slovanet.sk
          dns_name ns1.netsat.sk
          dns_name ns2.netsat.sk
          Last-update 2008-05-01
          Valid-date 2009-04-30
          Domain-status DOM_OK
    • Re: ubuntu.sk 24.11.2009 | 10:56
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      existuje ak www.kubuntu.sk s forom, kde ti vedia poradit aj s gnome pripadne.
      • Re: ubuntu.sk 24.11.2009 | 11:34
        Avatar DjBass Debian  Používateľ
        Prečo by nemohol vzniknúť nový projekt? Nie všetko musí byť na ubuntu.cz a nie všetci ľudia to musia poznať. Určite nejaký slovák pôjde radšej na slovenskú podporu ako na českú. Aj keď bude dosť ťažké konkurovať tej českej, netreba to hneď zatracovať, keď ste to ešte ani nevideli.
        • Re: ubuntu.sk 24.11.2009 | 11:48
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          vsak ja som dal link na funkcnu SLOVENSKU verziu ... ;)
        • Re: ubuntu.sk 24.11.2009 | 20:25
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
          Ee. Tak v tomto sa mylis. Slovak pojde radsej tam kde mu fundovane poradia. Podla mojich skusenosti radsej ochotne poradi cech ako slovak. Jednoducho oni to maju akosi v krvi.
          Ak chces naozaj spravit kvalitnu stranku/forum pre ubuntu budes musiet zohnat viacerych ludi co sa vyznaju v ubuntu a su ochotny radit aj ludom co nic nevedia. Aby to nedopadlo tak ze sa na fore bude odkazovat na google a forum.ubuntu.cz
          • Re: ubuntu.sk 26.11.2009 | 10:46
            Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
            podla mna staci ceska stranka sak ked na nu budu chodit slovaci aspon tak bude viac ludi ktory radia