kodek mp4
Ďakujem za odpoveď.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Priatelia želám Vám do Nového roku 2025 všetko dobré, nech sa Vám vo svete Linuxu darí a z mojej strany ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú na tento web. Či sú to už správy o zaujímavých novinkách, komentáre v diskusiách alebo blogy, ktoré niekedy zaberú aj pol dňa klepania na úkor svojho času. O to väčšia vďaka, PF 2025.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
do totemu mozes podporu aac doinstalovat pomocou baliku gstreamer-plugins-bad
do prehliadaca zadas : www.google.sk
do okienka nad tymi dvoma tlacitkami napises "vlc" a kliknes na tlacitko "Skusim stastie".
zvysok uz zvladnes aj sam :-D
http://www.videolan.org/vlc/
takze to je podporovane x264 a tusim aj ffmpeg
MP4 obsahuje(film v h264(vedšinou) a ac3( alebo podobný zvukový kodek)
Napríklad mandriva má v plf mplayer ,xine, vlc, s podporou aac ac3.
Najlepšie je mať film v .mkv (tam sa dá toho viac dať)
keby si to ten Archimedes a spol. patentoval (základné matematické poučky) to by sme sa len smiali na hodinách matematiky(ale nakrivo) ,lebo by sme nepoznali základné fungovanie nášho fyzického sveta a o Einsteinovi ani nehovorím.
Môže vzniknúť aj taký zákon, že to bude platiť aj pre vnúčatá a tď proste je to na kočku všetko.
Cháp ma, je to len všetko o zákonu zachovania rodu.
Inak, kolko vypoctoveho casu si venoval napriklad na BoINC pre hladanie rakoviny alebo lamanie sifier? Ten projekt k tebe zasiela kod ktory je utajeny a nik nevie ci sa nehlada nova biologicka zbran, ci si niekto nepatentuje liek ktory vylieci rakovinu aby ho mohol schovat pred pacientami pomocou patentov alebo ci na tvojom kompe neluskaju Majskeho kazetu z BMG a Drukosu. Za tvoje peniaze.
Ako vidím tak sa riadiš heslom "paranoja môj kamarát". :-)
Nie robím si srandu a vieš 42. :-))
Aby sme sa vrátili k tým kodekom.
odporúčam tomu členovi aby si nahodil Mandrivu alebo pohľadal repozitár ku svojmu slaxu niečo ako plf pre mandrivu. Určite na domovskej stránke slaxu majú niečo takého.
http://slackware.oc9.org/slamd64-10.2/rkeene/
tam je aac dekoder atď
Trochu som to tu už rozoberal
http://www.linuxos.sk/forum/12709/index.html
a tu
http://www.linuxos.sk/forum/13298/index.html
Na druhej strane - známemu som nainštaloval Mplayer pre Windows (lebo nemá net, má Win starý 7 rokov a tak sa mu nedá aktualizovať WMP, tak jemu sa mp4-video prehralo bez najmenších problémov aj so zvukom. Ale VLC pre Win mu v tej mp4 neprehral zvuk, iba obraz.