Partizanske - NET- Linux - ..-max

Sekcia: Ostatné 28.05.2008 | 19:10
Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
Ahoj, často dostávam maily a mám telefonáty o probléme, že niektorým nejde Internet v Linuxe u jedného providera.

Napriek tomu že vám pridelí IP a DNS, prezrite si masku sieťe.

Odskúšanú funkčnosť mám pri zmene masky z 255.255.255.0 na 255.255.0.0. áno, divný problém, ale samozrejme možno o tom vedia, možno nie..ak nie, hold, nech..odišiel som :-)) dáávno...

V tomto prípade by vám to malo fungovať, čo mám odskúšané na viacerých PC vsieti tohoto providera.


Prepáčte za blbú tému, ale tí ludia nevedeli kam sa obratit, tak som ich odhlasil sem. Hádam tu nájdu niečo viac na použitie..
Close the Windows Open The Source
    • Re: Partizanske - NET- Linux - ..-max 28.05.2008 | 21:09
      WlaSaTy   Návštevník
      No, to bude tym ze takto odpali poskytovatel pouzivanie routerov u klientov. winblows si povie aj samo co je pre neho default adapter a tym padom maska nema moc velky vyznam aj ked obdrzia cez dhcp vadnu konfiguraciu. Ale linuxy (aj tie v outeroch) a ostatne OS ktore dodrzuju standardy su odpalene. Skoda komentovat.
    • Re: Partizanske - NET- Linux - ..-max 29.05.2008 | 10:30
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      looooooool to je isto u k*k*tmaxu, chlapci bezia na win serveroch a kazde rano poslu pikolika(daco ako poslicek s pizzou), ktory obehne mesto a zrebootuje im to. tahate z dc++ a zrazu hop vraj mate virus - dokonca na linuxe. stretol som suseda v krcme a ze co s tym. tak som mu to povedal jasne - zrus zmluvu a posli ich kopat kanaly pri 205ku. a uplny vrchol je ze zakaznici sa im stazovali(na zaklade pingov) ze im ide pomaly internet, tak zapli preferenciu icmp. pingy su teraz krasne a internet furt naprd. jaj ferko ferko, z hovna bic neupleties....
      • Re: Partizanske - NET- Linux - ..-max 29.05.2008 | 12:23
        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
        :-D no..ja som tanm istú dobu zbieral skúsenosti....ale to bolo....naštastie...

        ale áno je to z tej firmy ...hh...ale pridávam sem daľšiu poznámku, že vestenice musia neniť pri DHCP!!!! na 255.255.255.255 ...hold, zaujímavé...
        Close the Windows Open The Source