Ako zistiť externú adresu v bashi

Sekcia: Konfigurácia 30.05.2008 | 20:01
Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
Ahoj,

ako zistiť moju skutočnú externú IP adresu v bashi? skúšal som ifconfig -a ale tam mi vypisuje inú adresu na ppp0 (idem cez GPRS) ako na webe: http://www.ip-adress.com/
    • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 30.05.2008 | 21:41
      WlaSaTy   Návštevník
      v davnych dobach mobilneho praveku, ked vykuklo z hustia cerstvo narodene gprs ktore chcelo nahradit datovy prenos 9k6 alebo hscsd do rychlosti 38k4 alebo 57k6 bola ip adresa poskytnuta mobilu prekliatou. bola nou 10.6.6.6. aku vnutornu adresu mas ty?
      • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 31.05.2008 | 14:08
        Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
        ppp0 Link encap:Point-to-Point Protocol
        inet addr:10.192.62.71 P-t-P:10.6.6.6 Mask:255.255.255.255
        UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST MTU:1500 Metric:1
        RX packets:646 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
        TX packets:728 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
        collisions:0 txqueuelen:3
        RX bytes:431016 (420.9 KB) TX bytes:89891 (87.7 KB)

        ale vnútorná je táto:
        eth0:avahi Link encap:Ethernet HWaddr 00:0d:60:79:12:f9
        inet addr:169.254.7.94 Bcast:169.254.255.255 Mask:255.255.0.0
        UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1

        ale spomínaná stránka mi ukazuje inú adresu.
        Mám v tom guláš...
        • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 31.05.2008 | 14:20
          WlaSaTy   Návštevník
          daj si whois na vsetky tri IPky, a uvidis ze dumas nad blbinou, ajtak si za natom.

          ps.: si si isty ze eth0 aj pouzivas ked mas gprs? podla tej IPky nie.
    • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 31.05.2008 | 15:07
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      wget -qO - http://myip.dk/ | egrep -m1 -o '[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}'
      • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 01.06.2008 | 20:59
        qaws   Návštevník
        Este lepsie je to
        wget -qO - http://whatismyip.org/
        • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 01.06.2008 | 21:20
          WlaSaTy   Návštevník
          alebo:
          http://www.mojeip.cz/
          ale pre zobrazenie vnutornej IP je vhodne nezakazovat javu v prehliadaci. no ale vonkajsia sa da ukazat mooc vela sposobmi :)
          • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 05.06.2008 | 09:45
            Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
            btw aj ked by mal vonkajsiu IP, nie vzdy to znamena ze aj moze zrat prichadzajuce spojenia...staci keby bolo na brane definovane vo forwarde ze smerom k nemu bude pustat len established spojenia a tym padom je cela vonkajsia ip na medvedie gule. stretol som sa uz aj s touto situaciou. len nechapem naco zistovat komplikovane cez nejake skripty, myslim ze toto netreba zistovat nejak opakovane takze sa to da napriklad aj naklikosit v browseri.

            v kazdom pripade ip zacinajuce 10, 169, 192 maju od externych daleko, takze niekedy sa to da zistit aj jednoduchym pohladom na ifconfig
            • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 05.06.2008 | 13:07
              WlaSaTy   Návštevník
              Ano, preto sme minuly mesiac spominali NAT ktory bol odjakziva na GPRS a tak isto aj whois ktory to prezradi o IP adrese.

              Mozno chcel riesit nieco take ako robia zadarmovy poskytovatelia dynamickych DNS, napriklad NoIP ktoreho klient funguje bez najmensieho problemu aj pod linuxom. Ale na GPRS bez mastneho priplatku za vonkajsiu adresu, tak to s tymi gulami mas jednoznacne pravdu.

              PS.: rezervovanych rozsahov ktore sa pouzivaju pre vnutornu siet je viacej ako si pisal, see http://en.wikipedia.org/wiki/Private_network adalsie zdroje, holt vela programatorov si vysvetluje nevyuzite rozsahy nie podla standardu ale podla pocasia :-)
              • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 05.06.2008 | 13:25
                Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
                Chcel som len vedieť ako zistiť externú IP, kedže kamarát mi hovoril že pod win to zistí príkazom ipconfig /all

                a keďže v bashi to ide len pomocou parsovania web stránky, myslel som si že mircrosoft má asi svoju službu na zisťovanie externej adresy a pri príkaze ipconfig ju vypíše (že vlastne robí niečo podobné).

                Teraz som sa však dostal k Win a zisťujem že ju aj tak nevypíše! :-P

                Ďakujem za všetky odpovede.
                • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 05.06.2008 | 14:17
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Problem je v tom, ze system dokaze poskytnut informaciu 0 externej IP adrese len pokial ju pozna a to je v pripade NAT silne nepravdepodobne, pozdravujem tvojho kamarata.

                  Inak, ipconfig na wilde poskytuje podobne informacie ako prikazy ip popripade ifconfig. Takze ak to system nevie, tak ti nema co povedat. Vynimka by bola ze by datova ustredna GSM operatora zasielala nejake info ohladne externej adresy v DHCP response alebo v poznamkach k PTP ale to je tak pravdepodobne, ako ze najdes na ulici plnu penazenku aj s venovanim.

                  PS.: to s tym bashom a parsovanim web stranky plati len ak chces ojebabrat NAT alev tom pripade plati identicke tvrdenie aj pre wilde s nejakym wsh a parsovanim html stranky.
                  • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 05.06.2008 | 16:24
                    Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
                    Ďakujem, ano je mi to jasné.
                    Práve preto som si myslel že firma Microsoft má nejaký server, kde po príkaze ipconfig pošle požiadavku na server a on mu späť pošle info o externej adrese.
                    • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 05.06.2008 | 19:02
                      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                      :) krasny vtip.
                      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
                      • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 05.06.2008 | 19:58
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Skorej smutna ironia, myslim ze sa takemu niecomu hovori spyware.
                        • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 06.06.2008 | 10:46
                          Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
                          WlaSaTy: kôli čomu by to bol spyware? Ja nevidím na takejto službe nič zlé. (okrem toho že by si firma natvrdo určovala že požiadavka musí prísť na jej server a v prípade výpadku toho servera by to nefungovalo)
                          Rád sa nechám poučiť o možnom zneužití...
                          • Re: Ako zistiť externú adresu v bashi 06.06.2008 | 15:54
                            WlaSaTy   Návštevník
                            spyware je ked niekto kolektuje data o tebe bez tvojeho vedomia. Al by to malo byt s tvojim vedomim, tak si nahodis hoci aj NoIP ktory sa najcastejsie pouziva na to aby si sa pohodlne dostal k sebe (ak niesi za natom bez vonkajsej IPky).