kniznice v c

Sekcia: Programovanie 31.05.2008 | 20:32
Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
ucil som sa programovat vo windowse (Visual 2008), a teraz kedze mam cisto linux budem nuteny naucit sa aj sem :) su tu rovnake kniznice ako vo windowse? programovanie je moc odlisne od win?
    • Re: kniznice v c 31.05.2008 | 20:34
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      standardne kniznice musia byt rovnake, ostatne nemusia (byt vobec)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: kniznice v c 31.05.2008 | 20:38
        Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
        takze napriklad taky komunikacny program (praca zo serial portom) bude podla teba zdrojak a prikazy rovnake alebo nie.. myslim tym otvorenie portu, premazanie buffera a tak... kniznice sa volaju tak isto? windows.h stdin.h atd?
        • Re: kniznice v c 31.05.2008 | 20:49
          juro   Návštevník
          prikazy(funkcie) zalezia od pouziteho hlavickoveho suboru (/usr/include pripadne /usr/local/include). Do zdrojoveho kodu sa vkladaju makrom #include <...> cize rovnako ako vo Win. Hlavickovy subor windows.h v linuxe asi nenajdes ;)
          • Re: kniznice v c 31.05.2008 | 20:59
            Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
            takze prechod by nemal byt az taky strasny nie? vlastne mi uz nic ine ani nezostava :-D inac som fan linuxu... ovela rychlejsi ako win.. ako vista milionkrat... len ci sa zahlcuje to este neviem mam ho asi tak tyzden... win som si uz nedaval.. da sa vsetko spravit aj sem... len problem je v tom ze to pre zaciatocnikov dost dlhsie trva
            • Re: kniznice v c 31.05.2008 | 21:09
              juro   Návštevník
              co sa tyka programovania, tak myslim ze sa to neda s Win porovnavat, v tomto smere by nemal byt prechod na linux nijak zlozity ;)
              • Re: kniznice v c 31.05.2008 | 22:17
                Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
                ok dik :)