Specialne klavesy

Sekcia: Konfigurácia 07.06.2008 | 18:50
miso   Návštevník
Potreboval by som zistit hodnoty niektorych specialnych klavesov na notebuku myslim Fn+....
popripade cuplika na detekciu zavretia obrazovky neviete ako by sa to dalo zistit
    • Re: Specialne klavesy 07.06.2008 | 19:15
      WlaSaTy   Návštevník
      xev
      sudo cat /proc/acpi/event
      • Re: Specialne klavesy 07.06.2008 | 19:22
        miso   Návštevník
        napise mi ze zariadenie sa pouziva a potom uz nic dalsi navrch??
        prosim
        • Re: Specialne klavesy 07.06.2008 | 19:33
          WlaSaTy   Návštevník
          predpokladam ze je to rozhranie obsadene acpi daemonom. A tie klavesy skutocne nic nepisu?
          • Re: Specialne klavesy 07.06.2008 | 19:38
            miso   Návštevník
            naozaj mi nic nepisu
            presnejsie som si nahodil gentoo a chcel by som si dopisat skripty na specialne klavesi ale potrebujem vediet ich hodnotu bez toho sa nepohnem :(
            • Re: Specialne klavesy 07.06.2008 | 19:50
              WlaSaTy   Návštevník
              Ak sa chces stat guru, tak gentoo je spravna volba. Ako prvy krok si budes musiet pozriet ci tvoj notebook nepotrebuje nejaky doplnkovy modul z jadra tak ako to maju notebooky od asus, toshiba alebo thinkpady.
              • Re: Specialne klavesy 07.06.2008 | 19:58
                miso   Návštevník
                kernel mam v poriatku dnes som zabil cely den jeho nastavovanim uz som rozbehal vsetko a toto je posledny krok a uz chcem mat pokoj.
                pozeral som aj po forach kde sa pitali na podobne notasi ako ja ale jedine co bol rozdiel je kod klaves ktory neviem urcit
                • Re: Specialne klavesy 07.06.2008 | 20:05
                  WlaSaTy   Návštevník
                  vies, ale my ani nevieme aky mas notebook. a ani to nepotrebujeme vediet.
                  • Re: Specialne klavesy 07.06.2008 | 21:25
                    miso   Návštevník
                    tak to viem ja potrebujem nieco univerzalne ale este som nic nevigooglil
                    • Re: Specialne klavesy 07.06.2008 | 22:00
                      WlaSaTy   Návštevník
                      jedina univerzalna vec je najst nejaku inu distribuciu kde to funguje a ukradnut konfiguraciu.

                      nic ine sa neda poradit, kedze tvrdis ze jadro mas nastavene ok. inak ak by si mal pravdu, tak sa ti automaticky nacita aj zodpovedajuci ovladac pre acpi ktory riesi danu vec.
      • Re: Specialne klavesy 07.06.2008 | 19:27
        miso   Návštevník
        xev odchitava iba bezne klavesy a nie specialne