FEDORA 9 na USB HDD

Sekcia: Hardware a Drivery 19.06.2008 | 18:01
eriqx   Návštevník
Zdravim,
mam problem nainstalovat Fedoru 9 na externy USB HDD.Problem je v tom ze som si vytvoril na disku particiu 20GB pre Linux a na druhej particii mam uz nejake data.A pri instalacii Fedory mi chce cely ten disk naformatovat, co ale nechcem ja.Takze problem je v tom ze to neviem nastavit, aby sa to instalovalo iba na tu 20GB particiu.Ak by sa nasla nejaka dobra dusa, ktora by mi vedela poradit ako, kde, co nastavit tak by som bol velmi vdacny. Diki.
    • Re: FEDORA 9 na USB HDD 19.06.2008 | 19:27
      WlaSaTy   Návštevník
      Kedysi existoval instalacny mod expert alebo aspon volba rucne priradit pripojne body, uz to vyhodoli z fedory? Inak len pre istotu, ta linuxova particia musi mat priradene ze sa ma sformatovat, inak ta asi nepusti pripojit ju ako root (/).
      • Re: FEDORA 9 na USB HDD 19.06.2008 | 20:31
        eriqx   Návštevník
        no ono to tam este stale je ale akosi sa nevyznam v tych nastaveniach...
        • Re: FEDORA 9 na USB HDD 19.06.2008 | 20:46
          WlaSaTy   Návštevník
          Pises ze si vytvoril na USBcku 20Gb pre Lunex a na druhej particii uz mas data. Takze ak mas tu linuxovu prazdnu a nepouzitu, tak ju vymaz a pri instalacii povedz ze nech pouzije volne miesto. To bude asi najjednoduchsie riesenie.
          • Re: FEDORA 9 na USB HDD 19.06.2008 | 21:38
            skywaker   Návštevník
            Fedora 9 z DVD? alebo Live? Daj vlastny navrh teda vlastne rozdelenie.. zvol typ particie na ext3 a potom daj instalovat swapko nemusis mat.. to je vse..
          • Re: FEDORA 9 na USB HDD 19.06.2008 | 21:38
            skywaker   Návštevník
            Fedora 9 z DVD? alebo Live? Daj vlastny navrh teda vlastne rozdelenie.. zvol typ particie na ext3 a potom daj instalovat swapko nemusis mat.. to je vse..
          • Re: FEDORA 9 na USB HDD 19.06.2008 | 21:39
            skywaker   Návštevník
            Fedora 9 z DVD? alebo Live? Daj vlastny navrh teda vlastne rozdelenie.. zvol typ particie na ext3 a potom daj instalovat swapko nemusis mat.. to je vse..
            • Re: FEDORA 9 na USB HDD 19.06.2008 | 22:10
              WlaSaTy   Návštevník
              Ahoj skywaker,
              prečo by som si mal zrovna ja inštalovať beta verziu RHELD alebo jeho alternativy CentOS?
              • Re: FEDORA 9 na USB HDD 19.06.2008 | 22:26
                kotrcka   Návštevník
                aka BETA? ja radsej hovorim, ze RHEL je oldstable Fedory :-)
                • Re: FEDORA 9 na USB HDD 19.06.2008 | 22:44
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ty si mozes hovorit co len chces, ved mame demokraciu a trestnopravnu zodpovednost.
          • Re: FEDORA 9 na USB HDD 20.06.2008 | 20:12
            eriqx   Návštevník
            tak sa mi to podarilo nainstalovat.ale ked som dal zavadzac grub do MBR tak pri odpojenom externom disku mi nenabehla ziadna ponuka na win xp len vypisalo na monitor grub a zamrzlo to.ked som dal potom nainstalovat zavadzac na ten externy disk tak mi tiez vypise iba grub a nic ine, takze vobec nenabootuje
            • Re: FEDORA 9 na USB HDD 21.06.2008 | 11:20
              WlaSaTy   Návštevník
              Grub nepouzivam, ale predpokladam ze ma konfiguracny subor.
            • Re: FEDORA 9 na USB HDD 21.06.2008 | 12:42
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              ked das GRUB do MBR (toho externeho disku), tak po jeho odpojeni logicky nebude z coho vyberat.
            • grub.conf 26.06.2008 | 10:42
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."