asus f2hf vypinanie podsvietenia

Sekcia: Hardware a Drivery 22.06.2008 | 16:23
eidam655   Návštevník
zdar.

minuly vikend (a predpokladam ze ani dovtedy) mi neslo pripojit externy CRT monitor / televizor na moj notebook (asus f2hf, intel gma 945gm). po tom co som spravil dpkg-reconfigure xserver-xorg islo vsetko v poriadku.

co ma ale trapi je, ze odvtedy blbne podsvietenie (backlight) displeja. prejavuje sa to tak, ze pri starte NB je podsvietenie uplne vypnute, pri nabehnuti linuxu tiez. kedze hotkeys na zmenu urovne podsvietenia mi nefunguju, musim menit podsvietenie cez Power Manager Brightness Applet. (samozrejme, islo by to aj cez prikazovy riadok, ale toto je pohodlnejsie.)

takisto podsvietenie sa vypne aj ked pustim video alebo nejaku hru (OpenArena napriklad).

ked pustim video, v Xorg.0.log sa pridaju tieto 2 riadky:
(II) intel(0): fbc enabled on plane a
(II) intel(0): fbc disabled on plane a

predtym je niekolko (asi 5) opakovani tejto sekvencie:
(II) intel(0): EDID vendor "LPL", prod id 4433
(II) intel(0): Printing DDC gathered Modelines:
(II) intel(0): Modeline "1024x768"x0.0 65.00 1024 1048 1184 1344 768 771 777 806 -hsync -vsync (48.4 kHz)
(II) intel(0): EDID vendor "LPL", prod id 4433
(II) intel(0): fbc disabled on plane a
(II) intel(0): fbc disabled on plane a
(II) intel(0): fbc disabled on plane a
(II) intel(0): fbc disabled on plane a
(II) intel(0): fbc disabled on plane a

ma niekto nejaky napad, kde by mohol byt problem?

dakujem vopred
    • Re: asus f2hf vypinanie podsvietenia 22.06.2008 | 16:30
      eidam655   Návštevník
      este som zabudol - pouzivam ubuntu hardy heron (teda 8.04 :))
      • Re: asus f2hf vypinanie podsvietenia 22.06.2008 | 16:37
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        neodchadzaju ti trubice podsvietenia?
        • Re: asus f2hf vypinanie podsvietenia 22.06.2008 | 17:49
          eidam655   Návštevník
          nie

          akurat som sa babral s ovladacmi (nedalo mi to :)) a nejak (preinstaloval som ovladac, kernel a odobral vsetok compiz) sa mi podarilo dostat uroven podsvietenia na normal.

          blbe ale je, ze sa mi nejakym sposobom podarilo odpalit glx direct rendering :D

          idem teda odinstalovat xserver-xorg-video-i810 a dam tam xserver-xorg-video-intel, uvidime co to spravi :)

          este: ked teraz spustim Applications->Other->Screen and Graphics, tak Test vyhodi chybu ze si mam skontrolovat device. no, idem sa pohrat este s tymi ovladacmi a poviem vam ako som dopadol
          • Re: asus f2hf vypinanie podsvietenia 22.06.2008 | 20:57
            eidam655   Návštevník
            no

            ovladacmi som si absilutne nepomohol, dokonca sa to zhorsilo :D

            podsvietenie sa zas vypina, este k tomu som si odpalil direct rendering a este k tomu scrollovanie napriklad vo firefoxe ide... ako bez grafiky :D

            tak ja neviem... nejake napady?

            dik