Ubuntu Hardy 8.04 a nvidia = rozlisenie max 800x600 aj cez nvidia-settings

Sekcia: Hardware a Drivery 28.06.2008 | 03:00
Avatar proof Ubuntu, Zenwalk   Používateľ
Ahoj. Upgradeoval som na Ubuntu 8.04, ktore ma mat nejake bullet proof x.org ci co a... a rozlisenie max 800x600. Tak ze sak klasika, nic nejde hned ako ma.. nahodil som nvidia-glx-new (skusal som aj ten bez new) driver z repozitarov a nvidia-settings a tam tiez max 800x600. tak som to dal vsetko prec a dal najnovsi driver z nvidia.com a nvidia-xconfig a to iste...
sa mi este nestalo myslim :) to ma byt ako nova super verzia vsetko slape ako ma?
co s tym?
je aj ina moznost ako zasa pchat nieco do x.org-u? preco si s tym ten nvidia driver nevie poradit? monitor mi tam ukazuje taky ako mam.. aj dam detect a tam stale 800x600..
malo by byt 1680x1050.
ja to tak vidim ze v tom linuxe sa stale prilepuju nove a nove veci naviac co to maju zlepsit ale neviem teda..
    • Re: Ubuntu Hardy 8.04 a nvidia = rozlisenie max 800x600 aj cez nvidia-settings 28.06.2008 | 03:59
      proof   Návštevník
      Este take dve podotazky:
      1. co tak keby v x.org bolo standardne kludne aj vsetko.. vsetky mozne rozlisenia a obnovovacie frekvencie a ak by som sa nahodo netrafil, ved to nevybuchne nie?
      ale pre vacsinu ludi by to bolo ovela lepsie, ako ked je tam max 800x600 a musia nad tym maturovat. to je taky problem?
      2. urcite je sposob ako sa detekuje z monitora max. rozlisenie alebo nejake parametre, to linux nedokaze?
      • Re: Ubuntu Hardy 8.04 a nvidia = rozlisenie max 800x600 aj cez nvidia-settings 28.06.2008 | 10:51
        Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
        Nahadzoval si ovladac instalaciou cez synaptic, alebo cez driver manager? Neviem preco, ale je v tom rozdiel...
        It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
        • Re: Ubuntu Hardy 8.04 a nvidia = rozlisenie max 800x600 aj cez nvidia-settings 29.06.2008 | 01:17
          proof   Návštevník
          skusal som oboje. teda synaptic a ten restricted drivers manager. a ktore by malo fungovat?
          • Re: Ubuntu Hardy 8.04 a nvidia = rozlisenie max 800x600 aj cez nvidia-settings 04.07.2008 | 22:40
            Kiwi   Návštevník
            Vo vsetkych verziach Ubuntu su s tym problemy.
            Chod do Synapticu a vsetko co sa tyka driverov
            nVidie odinstaluj. Chod na www.nvidia.com a
            stiahni si prislusny ovladac pre tvoj system a kartu.
            napr. NVIDIA-Linux-x86_64-173.14.05-pkg2.run
            Chod do konzoly, sudo sh NVIDIA-.............run
            ak vsetko odklepnes a mas veci na kompilaciu
            modulu, tak ti to vytvori novy xorg.conf, ak chces.
            Spust graf. prostredie a malo by naskocit v nativnom
            rozliseni LCD. Ak nie, sudo gedit /etc/X11/xorg.conf,
            dopis tam potrebne veci, restartni prostredie a malo
            by byt vsetko podla tvojich predstav.
            • Re: Ubuntu Hardy 8.04 a nvidia = rozlisenie max 800x600 aj cez nvidia-settings 16.10.2009 | 22:06
              Avatar fxru Ubuntu  Používateľ
              problém s rozlíšením mám aj ja . naištaloval som to cez automat. ponuku . to nefunguje , rád by som to spravil podľa tohto návodu, ale som úplný začiatočník.
              nájdem niekde presné znenie toho príkazu ?