Prihlasenie v SuSe 11

Sekcia: Ostatné 28.06.2008 | 21:32
Igor   Návštevník
Mam taky maly problem, stiahol som si live verziu Suse 11 a ked ju spustim tak mi vyhodi tabulku kde sa mam prihlasit len problem je , ze ja vobec neviem login a a ni pass
neviete niekto ako sa mam prihlasit , dakujem
    • Re: Prihlasenie v SuSe 11 28.06.2008 | 21:39
      Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
      vyskusaj login linux a bez hesla
      zrezo@jabbim.sk
      • Re: Prihlasenie v SuSe 11 28.06.2008 | 21:45
        Igor   Návštevník
        no to som skusal ale stale ma to vracalo k prihlaseniu
        • Re: Prihlasenie v SuSe 11 28.06.2008 | 22:11
          Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
          vyskusaj root a bez hesla
    • Re: Prihlasenie v SuSe 11 28.06.2008 | 22:42
      --   Návštevník
      nasiel som toto:

      Passwords:
      - Password for root is linux
      - Password for linux is linux
      • Re: Prihlasenie v SuSe 11 28.06.2008 | 22:57
        Igor   Návštevník
        skusal som to ale stale nic , uz neviem co este by som mal vyskusat
        • Re: Prihlasenie v SuSe 11 28.06.2008 | 23:09
          --   Návštevník
          nemas nahodou zapnuty capslock?
    • Re: Prihlasenie v SuSe 11 28.06.2008 | 23:09
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokial Ti nefunguje LiveCD tak ako ma, tak skus overit ci nie je poskodene.
      • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 04:47
        Igor   Návštevník
        CD je v poriadku ale stale ma vyhadzuje na prihlasenie
        • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 12:10
          WlaSaTy   Návštevník
          Co ako vykonne mas zelezo a pretaktovaval si?
          • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 12:21
            Igor   Návštevník
            no ani nie Intel Celeron 2,3 GHz , 512 RAM, 80 Gb HDD, GeForce MX 440 32 Mb
            ale to si myslim ze by malo stacit

            • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 12:27
              WlaSaTy   Návštevník
              ak malo byt "no ani nie" odpovedou na pretaktovanie, tak si skontroluj stabilitu zostavy.
              • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 12:30
                Igor   Návštevník
                vsetko je ok , zostava je v poriadku nechapem ze to nejde lebo pouzivam suse 10.3 a ta ide bez problemov
                • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 15:05
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ono, teoreticky to moze byt aj v tom ze si livecd povedalo ze aktivuje aktualny ovladac na nvidiu a nie legacy alebo opensource a na tom to spadne.

                  • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 15:13
                    Igor   Návštevník
                    a da sa to niako spojazdnit ?
                    • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 15:25
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Urcite ano. Nepredpokladam ze by Novell/SuSE vyhodil moznost nanutenia grafickeho ovladacu pri starte LiveCD. Dalsia moznost je prepnut sa do (ehm) textoveho modu a prihlasit sa na to aby sa dali pozriet spravy systemu (dmesg, /var/log/*, ...) a podla toho sa zariadit. Totizto, moznosti preco to zlyhalo je vela, mozno aj to ze by sa cdcko snazilo kompletne napratat do pamete a tym padom by bolo 512M malo i ked domovska stranka tvrdi nieco ine (hoci aj bez specifikacie ci pre start nainstalovaneho systemu, samotnu instalaciu alebo pouzivanie LiveCD).
                      • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 15:36
                        Igor   Návštevník
                        hmm....skoda ze ja som zaciatocnik a neviem ako dalej a kde je chyba , by som potreboval navod ako vyskusat co si tu pisal ...
                        • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 15:50
                          WlaSaTy   Návštevník
                          rad by som, ale nemam danu verziu SuSE LiveCD a ani neviem ktora je to verzia (KDE alebo Gnome). Takze len v skratke:
                          stlacit naraz tri klavesy, CRTL+ALT+F1, prihlasit sa heslom co sa vypise na obrazovku pri LiveCD, spustit dmesg a prejst do toho adresara pomocou cd a pozriet si logy zo systemu prikazom less.

                          V tom sa bude dat nieco vycitat, teda malo by sa.
                        • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 15:52
                          ---   Návštevník
                          prave pisem z live opensuse 11 GNOME a ziadne heslo na prihlasenie do systemu to nepytalo, tak neviem , ci by KDE LIVE CD bolo ine?
                          A nepyta to heslo nikde, ani pri instalacii na disk ,ani pri praci so systemom.
                          • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 16:27
                            Igor   Návštevník
                            teraz som este raz prekontoloval disk a po 3% mi vyhodilo tuto chybu
                            sector 10402 , md5sum wrong
                            • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 16:28
                              Igor   Návštevník
                              a zabudol som dodat ze mam suse 11 Kde Live
                            • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 16:41
                              ---   Návštevník
                              takze je to jasne , zle CD, mozno stiahnute, mozno len vypalene, skontroluj md5 sucet iso obrazu ak ho este mas, ak sedi , tak ho napal nizsou rychlostou , a mozno aj na ine medium. Mozno je ale len spinave CD, aj to sa mi uz stalo ,ze ho stacilo utriet a bolo vsetko OK.
                              • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 18:24
                                Igor   Návštevník
                                tak nakoniec som to skusil a napalil mensiou rychlostou a vsetko funguje ako ma a este jedna otazka aj ked je mimo temy da sa nastavit aby system bol v cestine lebo ja som z eng zaciatocnik ?
                                • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 18:27
                                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                  a preco nie slovencina?
                                  • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 18:40
                                    Igor   Návštevník
                                    dobra otazka ja som si zvykol na cestinu a tak sa jej teraz drzim
                                    • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 18:53
                                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                      tak preco potom na slovenskom fore pises slovencinou? :)
                                      • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 19:12
                                        ---   Návštevník
                                        Jaj Hoferek, ty musis byt zivotom strasne vystresovany, ked sa vyskytne nieco co nie je podla sablony uz to evidentne nezvladas.

                                        Ked chce niekto kludne aj mongolcinu ,tak nech ju ma a bude mu vyhovene (snad) a netreba do vsetkeho rypat.
                                        • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 19:21
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          V dnesnej dobe uz existuju slovaci ktory beru cestinu za cudzi jazyk a niecim sa treba v zivotopise blysnut. Keby si vedel kde zaziva jazyk s cca 2000 kodifikovanymi slovami ten svoj boom, tak sa smiechu nezdrzis :)
                                        • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 20:06
                                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                          mongolcina je jazyk uplne bezny - v mongolsku. samozrejme moze mat hocikto, vsak preco nie?

                                          ale nechapem... preco povazujes za vystresovaneho prave mna? :)

                                          podla tvojich slov by som povedal, ze je to tak kusok naopak :)



                                          pisal som to, co som pisal, na zaklade osobnych skusenosti. ked som bol drobec, hladal som si cestiny do hier, kedze som vobec nevedel, ze su aj slovenciny. je prirodzene, ze slovak zacinajuci s pocitacmi uvazuje tak, ze cesky vacsinu rozumie tak si to da, kedze o slovencine nevie nic.


                                          vsak sa zamysli. napise Ti niekto, ci mu pozicias tu a tu hru. a spyta sa, ci je tam i cestina. na slovencinu sa nepyta. keby si mu napisal, ze existuje aj slovencina, tak berie slovencinu. teda vacsinou...

                                          prosim ta, najskor sa napastelkuj svojim menom, az potom ryp do niekoho a oznacuj ludi priezviskom... inak pojdes do pekla a na vianoce nedostanes darceky :D
                                          • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 20:16
                                            ---   Návštevník
                                            Stano prestan sa pasovat do pozicie kYnga , ze si vsade bol, vsetko si videl, vsetko vies. Mas este sakra daleko od toho aby si mohol poucovat a davat rady okoliu.
                                            V nadradenosti nemas paru, to tu predvadzas dennodenne. Keby pycha kvitla, tak by si chodil ako cerstvo kvitnuca ceresna a pod.
                                            Chod sa pohrat zase s tou tvojou zelenou burinou, urcite to ma este vela defektov a nezasieraj tu forum svojimi infantilnymi komentarmi. Alebo si najdi forum, kde tie tvoje stupidne komentare budu *nastrocne deti hltat.

                                            A co mas furt s mojim menom? Ja sa nemam zaujem zverejnovat, narozdiel od teba, ked uz slovo hoferek znamena prachsprostu nadavku najhrubsieho zrna. No ale aku si si povest vybudoval, taku ju mas.
                                            • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 21:08
                                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                              ked to tak citam... je mi smutno, ake krute bezcitne existencie sa nachadzaju na slovenskom internete. ako je mozne, ze niekto z azetu co dennodenne kradne filmy sa sprava lepsie ako ty?

                                              ked uz hrubo urazas moje meno, povazujes ma za pysneho a infantilneho... preco ty nieco pre komunitu nerobis?

                                              tiez si mozem dat meno tri pluska alebo aj tri vykricniky, a hrubo urazat tu miestnych ludi. co keby som si dal taky nick a zacal by som urazat emdiho, wlasateho, borgcube, uida, tomasa srnku... mozem, vsak preco nie? su to ludia ktory nieco robia, su tu znamy, takze im mozem robit zle, vsak hlavne ze sa bavim...

                                              no to by som sa musel dostat na tvoju uroven, a aby som sa na nu dostal, to by ma musel niekto zamknut na 2 roky do samotky.

                                              vacsina ludi s ktorymi sa stretavas su normalni chalani, s ktorymi sa da bez problemov vychadzat. niekto sa vyzna do hardveru, niekto do KDE, niekto do GNOME... a niekto si mysli, ze sa vyzna do ponizovania.

                                              poviem Ti vsak pravdu - iba sa zhadzujes. Vlastne uz nie, lebo uz sa nizsie klesnut neda...


                                              zbytocne sa hadas so mnou, a ostatni sa len pozeraju, ako zas niekto si nieco musi dokazat. Kludne ma urazaj ak je to tvoj sen. mojim snom je nezit len sam pre seba, a tym sa lisime.
                                              • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 22:13
                                                ---   Návštevník
                                                vsade sa ohanas nejakou komunitou, uz je to na smiech, ked ti napisem ake primitivizmy vsade pises (pretlacas to prefarbene ubuntu , neprehladny a matuci manual a pod.) ,tak hned mas plnu hubu komunity. Cim to asi je? Si sa nejako rychlo stotoznil s nejakou blizsie neurcenou komunitou, aj jehovisti su komunita, ti pravidelne a nenasilne (nevedia odhadnut rozsah) otravuju normalnym ludom zivot.

                                                Este k tomu urazaniu, nemam dovod polemizovat s ludmi ,ktorych si vymenoval vo svojom prispevku, lebo ani jeden sa nehra na to na co nema. Rozhodne si vazim ich rady a nazory.
                                                Ale ani jeden z nich neprisiel z (podla neustale tolko tebou ospevovaneho) azetu ako prave ty a nezacal sa tu pytat uplne nezmysly a po par mesiacoch je z teba odbornik uplne na vsetko. Uz ti to pisem po x-ty raz, profesionala poznas podla skromnosti a vysledkov. Dufam ze uz konecne pochopis tuto vetu.
                                                Ale prefarbit ubuntu a pytat sa uplne zaklady o linuxe , to nie je ani vysledok ani profesionalita. Ked uz sa pytas na castokrat uplne zaklady, tak sa aspon vzapati na inom mieste nehraj na linuxoveho guru. Ak uz ale nepochopis ani tuto polopate napisanu vetu, tak uz neviem.

                                                A o tom zhadzovani si napisal presne o sebe. Vid reakcie inych na tvoju adresu, nepisem vsetko ani nahodou len ja. No ale zit s pocitom , ze som majster sveta a z topanok mi trci slama (=slabe vedomosti , nezodpovedajuce arogantnemu a vnucujucemu spravaniu) to je vizitka hodna tvojho mena.
                                                Este si asi nedostal od zivota to co si mal dostat, a to ze kvalitu cloveka hodnotia ini , nie ty sam pred zrkadlom, - to sa vola narcisizmus, ale to ty urcite dobre vies vyznam tohto slova.
                                                • Re: Prihlasenie v SuSe 11 08.08.2008 | 23:26
                                                  Abraxas   Návštevník
                                                  Jehovových svedkov neber do huby, lebo nevieš čo urážaš... Nie som Svedok, ale na rozdiel od teba viem o čo ide.
                                    • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 18:56
                                      ---   Návštevník
                                      da, rovno pri starte live CD , tusim F2 klavesou sa nastavuje jazyk, potom takisto pri instalacii na disk sa nastavuje jazyk
                                      • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 19:20
                                        Igor   Návštevník
                                        tak som to aj urobil ale pocesteny mam len YAST nic viac a pridat ide iba nemecky jazyk , mam si tu cestinu stiahnut z netu?
                                        • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 22:08
                                          fantomas   Návštevník
                                          no mam DVD suse11 a skusil som si spustit ako live len. :) no tiez pytalo to odomna login a heslo.. skusal som linux linux.. no neslo.. neviem .. skus na suseportal.cz alebo ani neskusaj live a rovno nainstaluj
                                          • Re: Prihlasenie v SuSe 11 29.06.2008 | 22:13
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            a ked ho tiez nehas skontrolovat tak to zahlasi chybu, ze?
                                            • Re: Prihlasenie v SuSe 11 30.06.2008 | 01:55
                                              Igor   Návštevník
                                              praveze uz nie uz som to vyriesil stacilo len iso napalit mensou rychlostou a potom ho prekontrolovat a uz to islo samo a nepytalo ani login ani pass
                                              • Re: Prihlasenie v SuSe 11 30.06.2008 | 02:01
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                ja viem, to bolo fantomasovi.
                                            • Re: Prihlasenie v SuSe 11 30.06.2008 | 18:03
                                              fantomas   Návštevník
                                              wlasaty: neskusal som.. ale ta ked ide z neho pekne nainstalovat suse a nenastane chyba.. ale skusim skontrolovat
                                              • Re: Prihlasenie v SuSe 11 01.07.2008 | 01:59
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                no, mne sa to stalo niekolko krat. bud mi zhavarovala instalacia alebo sa to zaseklo na chybe v baliku, popripade sa vsetko nainstalovalo len system potom havaroval v nahodnych intervalov. to posledne nastalo ked boli baliky ok, len predinstlovany image co sa len nahral na disk bol poskodeny chybou vypalovania alebo skrabancom.
                                        • Re: Prihlasenie v SuSe 11 30.06.2008 | 17:23
                                          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                                          V Yaste ak pridas jazyk napr. cestinu, tak ti automaticky doinstaluje jazykove baliky ALE! musis mat pridany on-line repozitar OSS. Ak nemas (napriklad nemas internetove pripojenie), musis si stiahnut Lang-Add-on CD a pridat ho medzi repozitare.
                                          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
                                          • Re: Prihlasenie v SuSe 11 30.06.2008 | 23:00
                                            Igor   Návštevník
                                            dik moc uz som tomu prisiel na system ked som v yaste dal jazyk tak to doinstalovalo ako si hovoril z repozitarov takze vsetko frci ako ma dik moc a ak lockujete temy tak poprosim lock
                                            • Re: Prihlasenie v SuSe 11 01.07.2008 | 17:03
                                              Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                                              Nelockuju sa, pokial nie je flamewar. Ale oznacit za vyriesenu by bodlo.
                                              Only man who sells empty boxes is the undertaker.
                                              • Re: Prihlasenie v SuSe 11 06.08.2008 | 01:53
                                                Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
                                                Pocujte :) No som druhy ktoremu robi to co pisal koleka mam Suse 11 Live CD Kde 4, a chce odomna HESLO a LOGIN...Je to napalene na 8 rychlosti cd JE OK.. .Ako v Linuxe neviem moc a ucit sa 1500000 prikazov kym to nainstalujem sa mi nechce ?To by nemohli urobit normalnu verziu aby to normalne ISLO
                                                • Re: Prihlasenie v SuSe 11 06.08.2008 | 12:56
                                                  Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                                                  Obvykle to ide. Ak ti nefunguje prihlasovacie meno linux a heslo linux, pripadne bez hesla, tak neviem. Kazdopadne to stoji za to nahlasit do bugzilly.
                                                  Only man who sells empty boxes is the undertaker.
                                                  • Re: Prihlasenie v SuSe 11 06.08.2008 | 14:40
                                                    Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
                                                    No uz mi to ide :) ale vcera zase nesilo ide o to aku ma naladu :) co som si vsimol.. No daval som heslo LINUX a staen sa taka vec ze mi napise toto <linux@linux> asi tak inac je to pekne urobene len to ze mozno mu nieco vadi na mojom HARDWARE :)..
                                                    • Re: Prihlasenie v SuSe 11 06.08.2008 | 16:03
                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                      pokial to napise linux@linux $ a obrazovka je cierna bez okienok, tak mas asi novsiu grafiku ako zvlada dane livecd. menovite tak novu ze na nej nefunguje spetna kompatibilita s vesa modom a nove ovladace su tam este nie zahrnute. skus sem napisat vystup z prikazu lspci ci som sa trafil.
                                                      • Re: Prihlasenie v SuSe 11 07.08.2008 | 00:51
                                                        Avatar sepilko Vlite-Vista OpenSuse 11 X64  Používateľ
                                                        NO milo rad by som tam dal ten prikaz ak mi to spravi tak staci tam napisat prikaz lspci ? Lebo uz to frci.. No moja graf karta je ATI HD Radeon 2900 XT . AKo uz mi to spustilo a ked som sa pozeral do HRDWARE tak mi to identifikovalo tak neviem :) ale vyskusam... A teraz otazka mimo temu. Vsimol som si jednu vec na tychto strankach hlavne v navodoch odporucaju ak INSTALUJEM LINUX napr Suse 11 tak by bolo dobre urobit 2 particie jeden na root koren subory a druhu particiu osobitne na /home ?:) Co si myslite vy Je to tak lepsie ? Vdaka ...
                                                        • Re: Prihlasenie v SuSe 11 07.08.2008 | 01:33
                                                          WlaSaTy   Návštevník
                                                          nie, vystup toho prikazu vypise to co si zabudol predtym napisat. skus to a uvidis co si myslel tym ze to bolo najdene v hardware. obycajny podpis plug'n'pray karty ktory nemusi suvisiet s odporucanym ovladacom.

                                                          ohladne otazky mimo temu, je to na tebe. ja sa na kazdom stroji zariadujem podla poziadaviek ktore su na ten stroj, ale vecsinou mam vycleneny nie home ale share (aby sa mi neplietli nastavenia) a ten nie je problem zdielat.
                                                        • Re: Prihlasenie v SuSe 11 07.08.2008 | 17:13
                                                          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                                                          Ked preinstalujes povodnu distribuciu, tak ti sformatuje particiu. Ak budes mat home zvlast, tak ti ho nesformatuje. Nehovoriac o tom, ze ostatne data by si mal mat na este zvlast particii.
                                                          Only man who sells empty boxes is the undertaker.