Kto sa nehambi za linux?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.07.2008 | 12:20
Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
Chcel by som založit malu anketu, koľko ludi ma linux.
    • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 12:32
      WlaSaTy   Návštevník
      a k akemu cislu sa chces dopocitat?
    • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 12:35
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      nehanbim sa... tak ako cele stado tu pritomnych
    • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 12:54
      still   Návštevník
      Ehm, takato anketa na portali o Linuxe je absolutne bezpredmetna. Maximalne tak zistis pocet ludi, ktorym sa chcelo odpovedat ti ;-)
      • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 13:10
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mne sa zda ze je to rovnake ako keby sa pytal na stranke winampu kto ma rad winamp... alebo na stranke iron maiden kto ma rad iron maiden :)
        • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 13:23
          WlaSaTy   Návštevník
          On sa pytal kto ma rad Linux?
          Som si myslel ze kolko ludi ma Linux a kolko ludi sa za Linux nehambi. Ale ajtak si myslim ze sa chcel opytat kolko ludi je do takej miery spokojnych s linuxom, ze sa mozu pozriet hocikomu smelo do oci a povedat: Ano, som s nim spokojny a zastane mi vsetku potrebnu pracu.
          • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 13:56
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            no... tak toto potom nesplnam... pretoze sa hravam na inom pc pod windows jednu komercnu hru :(
            • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 15:17
              WlaSaTy   Návštevník
              Zial ani ja, zivim sa spravou a nielen Linuxu. Takze je len logicke ze mi nebudu fungovat linuxove nastroje na System V a podobne. Inak aj toto je dovod preco nie som linuxovy radikal.
    • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 12:57
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      za linux sa nehanbim (ak myslis jadro).

      a ak distribuciu, tak podla toho, ze za aku :-) za fedoru veru nie :-)
    • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 14:21
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Nehambím a som ochotný všade priznať, že windows nenávidím a nepoužívam ho a linux mi plne postačuje.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 15:27
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      taktiez sa nehambim. dokonca mojou podmienkou pri nastupe do prace, v ktorej posobim uz 10 mesiacov bolo, ze budem pracovat na linuxe ;-)
      • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 15:32
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        a nemas tam nahodou kubuntu? :)
        • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 20:33
          karschm   Návštevník
          Vubec se nehambim a mohu uprimne a cestne rici, ze uz vice nez pul roku win temer nepouzivam. Vyzkousel jsem ale nekolik distribuci, nekolik jich mam stale na disku a jsem plne spokojeny. Jelikoz hry nehraju, tak jdu do win jen kdyz chci se podivat do katastru, ten v linuxu jeste nejde (bohuzel). Jinak na beznou praci a zabavu mi linux plne postaci, i kdyz se clovek stale musi ucit a zacatky nebyly lehke.
          • Re: Kto sa nehambi za linux? 06.07.2008 | 20:41
            Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
            Dakujem všetkym čo sa zapojili do malej anketi. Som rad žeste hrdi na linux. Len tak dalej. Nech žiju slobodný ludia.
            • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 01:29
              who?   Návštevník
              stryko, neber to ako rypanie alebo tak to vobec nie, iba skor ako iny pohlad na vec.

              ja mam linux rad, je ftom kus roboty ostatnych ludi ale ked sa zamyslam ci ostat a byt mu verny, tym myslim naplno ho nahradit za Windowsy, tak ked si precitac toto forum tak uvidis 44444milion dovodov preco nie.


              Stale je zo vsetkym problem, malo co funguje na sto pro tak ako ma, vsimni si ake temy tu lida riesia. Ved to su trivialne veci.

              Mozno je aj xyba v tom ze ma naozaj slabu hardwarovu podporu. Tym nemyslim MB, cpu, VGA...ale kopec ineho hw, ktory je uz v dnesnom svete uplne standartom. Si neviem predstavit ze by som mal pod nim rozbehavat neviem ake PDAcko, ked polke ludi tu mrznu usb mysi a co ja viem co.

              Keby sa mu venovalo viac pozornosti zo strany vyrobcov HW, myslim ze to by mu pomohlo najviac.
              • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 01:47
                WlaSaTy   Návštevník
                A kam asi tak maju pisat ked s nim nemaju ziaden problem? To by podla tvojej logiky musela prispievatelov na zive vyhladit mrtvica a MS by tu zavrel pobocky.

                Daj mi adresu, napisem ti to a zapecatim pecatnym voskom tak ako stredoveke dopisy.
              • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 13:12
                Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
                <Keby sa mu venovalo viac pozornosti zo strany vyrobcov HW, myslim ze to by mu pomohlo najviac.> stim suhlasim
                bez problemov neni život, tubisi sa nudil, riešenim probblemov zvišuje tvoju inteligenciu...
                Linux je sloboda
                Nie ako obnezeni mrkrosowft,
                <Stale je zo vsetkym problem, malo co funguje na sto pro tak ako ma, vsimni si ake temy tu lida riesia. Ved to su trivialne veci.>
                A nenanajdu na ne odpovede?
                Moj PC trha asvalti a predca nechcem wistu.
                • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 13:23
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  mozem vediet kolko mate rokov?

                  uvazujem kusok nad stylom pisania a vasim nickom...
                  • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 13:31
                    Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
                    18 a vy?
        • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 11:27
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          na desktope v praci ho mam, na serveroch mam ine, doma zase debian. ale chysta sa upgrade komplexny meteo.sk celeho komplexny (ako by povedal albert krasnansky :D )
    • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 01:47
      Avatar nardew debian  Používateľ
      ty by si sa mal
      • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 02:00
        who?   Návštevník
        tak sa nehambim :)

        to wlasaty: ocividne s nim nikto nema problem, a toto forum je plne samych spokojnych uzivatelov co si xvalia ako im vsetko funguje

        ale sak takto, je to moj nazor, a nema vyznam sa tu preto hadat. Ked sa Vam nepaci, na co mate samoska pravo, tak ok np, len si nakazme nedelu pre blbosti :)
        • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 02:20
          WlaSaTy   Návštevník
          och, ano. takto som sa na to nepozrel. otazkou je kam maju pisat spokojny uzivatelia. to ako by ich prispevky vyzerali, to si domysli kazdy.

          ozaj, mozes mi pomoct s mojim problemom? nefunguje mi skype a ani icq.
          • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 02:30
            who?   Návštevník
            jasne np. skype je velmi zly (slabo zabezpeceny) protokol a hlavne ti kradne pasmo ..
            icq to iste.....skus jabber:)
            • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 02:36
              Avatar nardew debian  Používateľ
              ked uz pises ze nieco niekomu kradne pasmo tak to aspon dopis na pravu mieru
              • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 02:42
                who?   Návštevník
                jednoducho robi z tvojho pc super-noda, alebo inak sluzis ako spojovatelna pre dalsich x uzivatelov skypu.
                • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 03:04
                  Avatar nardew debian  Používateľ
                  stale mi tam chyba jedna podstatna vec ;) ale ok, nechajme to tak
                  • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 03:08
                    who?   Návštevník
                    no ked sa konkretne opytas, tak sa mozno dozvies aj to co xces vediet.
    • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 04:25
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Kto sa hambi, ma prazdne gamby.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 13:36
      Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
      preco by sa mal niekto hambit za Linux? nech sa hambia ti druhi
    • Naucte sa aspon pravopis 07.07.2008 | 13:37
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Ja sa hanbim za vas, ze tolko ludi tu je analfabetov. Slovo hanba je odvodene od slova haniť, preto sa tam pise N.
      Inak, kto pouziva linux na vlastnom pocitaci dobrovolne, tak je s nim samozrejme spojkojny a nema dovod mat akykolvek mindrak.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: Naucte sa aspon pravopis 07.07.2008 | 15:16
        Avatar Plado ubuntu  Používateľ
        No co. Autor neovlada pravopis.
        Dakujem všetkym čo sa zapojili do malej anketi.
        Ale ja nesom jazykovedec, tak mi to zili netrha. Myslim, ze kohokolvek na tomto fore by viac nstvalo ak by si poplietol Microsoft s Novellom.

        Okrem toho m a n su na klavesnici hned vedla seba - da sa to povazovat aj za preklep ;)
        • Re: Naucte sa aspon pravopis 07.07.2008 | 15:23
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          hanbit sa alebo hambit sa... priznam sa ze tiez to niekedy pletiem... no ako blogerovi sa mi velmi nepaci, ked mi niekto napise ze som toto a hento... napise 5 viet a ani jedna sa neda precitat :)

          no co, casto su rozne agresivne existencie neschopne pisat... casto, teda nie vzdy samozrejme
          • Re: Naucte sa aspon pravopis 07.07.2008 | 15:52
            Avatar Plado ubuntu  Používateľ
            je zvšlánte, že nekiedy mežôš pčíterať úlnpý choas a niedeky sačtí mlaý prelekp na to, aby si nič nerpetíčal (hvnale ak je to ktirika) zrodj incširpnáie
        • Re: Naucte sa aspon pravopis 07.07.2008 | 15:45
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          Keby len autor, tak mi to je fuk, ale kolko dalsich.

          P.S.
          A on Novell a Microsoft sa nejak lisia od seba? ;-)
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 15:39
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Ctrl + Alt + Del + Del + Del + Del + Del + Del + Del + Del + Del + Del + Del + Del + Del + Del + Del + Del + ... + Del
      Slackware
      • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 15:44
        david-windows (forever)   Návštevník
        linux je shit a je to najhorsi operacny system na svete keby urobil jeden linux a bol by dobry nie linuxov je vela a vsetky su na prd
        • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 15:46
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          slova ktorymi chces rozprudit flame... ak trvas na tom, ze linux je zly, tak pouzivaj iny operacny system a nespamuj hlupostami forum o linuxe. dakujem
        • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 16:02
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          windows je shit a je to najhorsi operacny system na svete keby urobil jeden windows a bol by dobry nie windowsov je vela a vsetky su na prd
          Slackware
          • Re: Kto sa nehambi za linux? 07.07.2008 | 16:14
            Elven   Návštevník
            Pani... myslim ze taketo vyhlasenia sem nepatria...